anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak się nie narobić, a zarobić :)

konto zamknięte
Nie dotyczy

Taka ciekawostka do poczytania  w wolnym czasie.

11 sierpnia NBP wyemituje nowy banknot kolekcjonerski o nominale 20 zł "Bitwa Warszawska 1920". Banknot będzie można zakupić we wszystkich oddziałach NBP, jak rownież w sklepie internetowym NBP "Kolekcjoner" w cenie 80 zł za sztukę. Nakład ograniczony, więc banknot sprzeda się w kilka godzin.

Od kilku dni sprzedawcy oferują na Allegro ten banknot w przedsprzedaży w cenach przekraczających 250 zł, a ilość kupujących rośnie z godziny na godzinę (cena banknotu również).

Tutaj przykład: https://allegro.pl/oferta/banknot-20-zl-bitwa-warszawska-1920-9478913393

Czy ktoś mi to wytłumaczy ? Jeśli mogę coś kupić za 80 zł, to dlaczego kupuję za 260 ? Czy tyle kosztuje wygoda kupujących, czy ich lenistwo ?

Chyba mamy coraz bogatsze społeczeństwo, albo bogate i coraz bardziej nieudolne ? Oto jest pytanie ?

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Przecież sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytania: Czy ktoś mi to wytłumaczy ? Jeśli mogę coś kupić za 80 zł, to dlaczego kupuję za 260 ? Czy tyle kosztuje wygoda kupujących, czy ich lenistwo ?

I Twoja odpowiedź: Banknot będzie można zakupić we wszystkich oddziałach NBP, jak również w sklepie internetowym NBP "Kolekcjoner" w cenie 80 zł za sztukę. Nakład ograniczony, więc banknot sprzeda się w kilka godzin.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Postoisz w kolejce w oddziale banku ze 2 dniówki to może kupisz jednak tam są zwykle małe ilości a chętnych sporo ,przy zakupach przez "kolekcjonera" też nie jest łatwo ale jak jesteś bardzo szybki i masz dobry sprzęt to jest szansa

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety

@WREDZIA-W1

Od lat kupuję przez sklep "Kolekcjoner" i nigdy nie miałem jakiegokolwiek problemu z zakupem. Gdyby jednak nie udało mi się zakupić w sklepie internetowym, wtedy zawsze mogę to zrobić na Allegro za cenę o 200% wyższą od wyjściowej. Po co odrazu płacić więcej ? Dla wygody, albo z lenistwa, ewentualnie z nieudolności. Takie jest moje zdanie.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ja Ci mówię, że oni czują pismo nosem. Toto będzie za pół roku szło po pińcet laughing

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Pińcet plus?😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Knowhere Wysoce prawdopodobne, że i plus 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Wygoda+, lenistwo+, niewiedza+😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ja od lat należę do PTN-u i nasz skarbnik też przez "kolekcjonera" zakupuje wychodzące pozycje niestety nie dla wszystkich nieraz starcza zwłaszcza jak wychodzi pozycja która jak ta w przedsprzedaży osiągnęła już parokrotne przebicie .reszta pozycji o większych nakładach lepiej sobie czasem darować gdyż po kilku miesiącach są na rynku dostępne taniej niż były na wyjściu (obecnie tak jest w przypadku monet srebrnych kolekcjonerskich) .osobiście wolę poczekać niż gonić by się tylko cieszyć że się udało zdobyć w dniu emisji.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

koszt zakupu: 80zł + 14.30 wysyłka

niezła marża

nakład 60000, sporo

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl Co nie, już 20k+ do przodu😁

 
______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Od kilku tygodni obserwuję temat cen tego banknotu i jakość wydaje mi się, że to celowe spekulacje cenowe.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl Obecnie na aukcjach ten banknot osiąga cenę powyżej 220 zł .sprawdzałem na profesjonalnym portalu numizmatycznym konkurencyjnym ale tam już od jakiegoś czasu sprzedają się w tych cenach .

oznacz moderatorów