anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak skonfigurować koszty dostawy garażu?

LiderStal
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam problem z odpowiednim ustawieniem kosztów wysyłek garażu.

Sprzedaję garaże blaszane z montażem i dostawą w cenie, dlatego koszt, który płaci kupujący jest różny w zależności od jego lokalizacji. Obecnie mam ustawiony koszt dostawy 50 zł i w dodatkowych informacjach o dostawie informację, że w zależności od lokalizacji może być potrzebna dopłata do 300 zł.

Niestety kupujący tego nie czytają i często po zakupie mają pretensje gdy prosi się ich o dopłatę. Czy da się jakoś skonfigurować koszty wysyłki, żeby uniknąć takich sytuacji? Czy Allegro planuje dodać do cenników możliwość ustawienia innej ceny w zależności od lokalizacji kupującego?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma takiej opcji. Koszt dostawy podany w zakładce Dostawa obowiązuje na terenie całego kraju. Nie można w opisie uzależniać kosztów wysyłki od lokalizacji. Jeżeli montaż i dostawa jest w cenie garażu, tym bardziej nie można pobierać dodatkowych kosztów dostawy.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LiderStal Skoro masz koszt dostawy w cenie, to dlaczego dodatkowo go ustawiasz? A jeśli już to robisz, to ustaw po prostu maksymalny koszt dostawy jaki ponosisz (czyli np. te ww. 300 zł) i  w informacjach o dostawie dopisz, że w zależności od odległości udzielasz rabatu (czy coś w tym stylu), albo ew. ustaw koszt dostawy na 0 zł, wylicz sobie średni koszt jaki za nią ponosisz i wrzuć ją w cenę garażu.

 

"Koszt dostawy podany w zakładce Dostawa obowiązuje na terenie całego kraju. Nie można w opisie uzależniać kosztów wysyłki od lokalizacji." - serio? Ale tak serio serio? Naprawdę uważasz, że dostarczenie garażu na odległość np. 5 km, to taki sam koszt jak dostarczenie go na odległość powiedzmy 500 km? Przecież robią to pracownicy, którzy będą go montować, więc trzeba im zapłacić za wykonaną pracę i poświęcony czas, również na dojazd do miejsca docelowego (gdyż zakładam, że @LiderStal oferuje transport własny).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

serio? Ale tak serio serio? Naprawdę uważasz, że dostarczenie garażu na odległość np. 5 km, to taki sam koszt jak dostarczenie go na odległość powiedzmy 500 km? Przecież robią to pracownicy, którzy będą go montować, więc trzeba im zapłacić za wykonaną pracę i poświęcony czas, również na dojazd do miejsca docelowego (gdyż zakładam, że @LiderStal oferuje transport własny).

Osoba powyżej odnosząca się do mojego postu, która ma zakaz odnoszenia się do moich wypowiedzi na tym forum wydany przez moderację, nie ma pojęcia o zasadach Allegro, a mimo to próbuje podważać moją wypowiedź. Prowokuje i liczy na forumową awanturę. To, że nie ma pojęcia o zasadach, zostało jej udowodnione wiele razy, a po udowodnieniu posądzała mnie o prywatne znajomości z pracownikami Allegro.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jak wliczy maksymalny koszt dostawy do każdej aukcji to będzie od takiego płacić prowizje nawet jak dostawa będzie blisko i wystarczy 50 zeta za nią a resztę zwróci po montażu to prowizji od tej oddanej kwoty może nie odzyskać. 

oznacz moderatorów