anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak system w Jakości Sprzedaży - w dziale ocen i komentarzy LICZY procenty?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Newday5
#11 Animator#

Proszę o weryfikację mojego konta, czy wkradł się błąd w system?

Otóż  przez kilka ostatnich lat miałam oceny pozytywne 100% i trafiła się pierwsza milcząca kupująca, która - Nie Poleciła mnie 1 bez jakiegokolwiek uzasadnienia - oznaczenie gwiazdkowe - ocena że 100% spadła na 95,8%. Sprzedaż niemal się zatrzymała. 

Następnie w ciągu 1,5 m-ca otrzymałam od lokalnych kupujących 5 w pełni pozytywnych komentarzy.

Obserwowałam systemowe dodawanie procentów do 95,8%.Teraz mam 96,4%. 5 poleceń dodało do oceny zaledwie 0,6%, czyli 1 komentarz pozytywny dodaje zaledwie 0,12%.

Zatem:

System liczy 1 Ocenę pozytywną tylko + 0,12%, zaś 1 negatywna aż - 4,2%!???

Proszę o wyjaśnienia.

 

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
cookie000
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów
Newday5
#11 Animator#

Już wiem, że negatyw miał większy %, bo miałam mniej pozytywnych opinii niż teraz. Dalejnobliczylam, że by dojść do 98% i odzyskać oznaczenie Smart, potrzebuje jeszcze 22 komentarze pozytywne. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Newday5 w jakości sprzedaży i poleceniach od kupujących masz 100%, nie masz żadnych negatywnych ocen, więc nie rozumiem o jakich wynikach w jakości piszesz.
Czy Twoja wiadomość dotyczy innego konta? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@la_nika 

Usunięcie tamtych postów było niepotrzebne, gdyż były pouczające i pokazywały, że nie wszystko jest takie oczywiste na jakie wygląda ;]

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 dziękuję za zwrócenie uwagi. Usunęłam wypowiedź Halfrunt uznając ją za obraźliwą, a Twoją dlatego, że była odpowiedzią na jego wiadomość 🙂 
Ale rzeczywiście odpowiedziałeś na nią w sposób, który może się komuś przydać i wesprzeć w próbie zrozumienia tych przeliczeń. Dzięki i pozdrawiam! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@la_nika 

Nadgorliwość jest gorsza od ... ;]

Dzięki również.

(A teraz czekam jeszcze na inną odpowiedź w sprawie innych postów, ale to już nie tutaj).

oznacz moderatorów
Newday5
#11 Animator#

Dotyczy mojego konta, istny CUD nastąpił i kupująca usunęła swoją negatywną ocenę:)  

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Jak wy ludzie szkoły pokończyli.

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@Halfrunt 

Musisz brać pod uwagę to, że system wyliczania procentów jest płynny jeśli chodzi o zakres ocen i sposób uwzględniania jednostek do rachunku. Nieznajomość tych reguł może komuś utrudnić policzenie. Jeśli się je zna, to cała reszta jest prosta :]

oznacz moderatorów