anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

JAK uzupełnić pole ISBN przy wystawianiu książek

retkom
#7 Wielbiciel#

Zauważyłam że pojawiła się możliwość wpisania ISBN przy wystawianiu książek co jest o tyle ważne że stare książki wydane przed laty nie posiadają numeru EAN.

Jednak po wpisaniu ISBN widniejącego na książce, w polu z napisem - ISBN opcjonalnie - pojawia się informacja o nieprawidłowym kodzie EAN.  Przy próbie zatwierdzenia wystawienia jest następująca informacja o błędzie - Niepoprawnie wypełniony formularz Parametr ISBN: Nieprawidłowy kod EAN

Dlaczego tak się dzieje, proszę o informację.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kostas11
#21 Demiurg#

@retkom pisz do allegro podeślij przykłady, prawdopodobnie ktoś pierwszy wprowadził błędny kod i teraz odrzuca 🙂

https://allegro.pl/pomoc/kontakt

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@retkom Ma to związek z wprowadzeniem zmiany technicznej w strukturze parametrów, którą wprowadziliśmy. W niektórych kategoriach takich jak książki, kod EAN to ISBN. Sytuacja, którą opisujesz dotyczy konkretnego tytułu, dlatego skorzystaj proszę z opcji [Zgłoś błąd w produkcie]. Ten przycisk znajdziesz na formularzu wystawiania i edycji.

 

Zgłoś błąd.png

Po kliknięciu przeniesiemy Cię do formularza zgłaszania błędów w produkcie. Zobaczysz tam parametry, opis i zdjęcia produktu, gdzie możesz zaktualizować niepoprawne dane. Natomiast w polu "Inne sugestie" dotyczące produktu możesz zgłosić dodatkowe informacje, np. błąd parametru ISBN i przesłać go do nas, po kliknięciu w przycisk [Zapisz].

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ja już to przetestowałam bo książek u mnie dostatek 🙂 Wchodzą bez problemu numery ISBN te nowsze składające się z 13 cyfr . Zaś te sprzed 2007 roku 10 cyfrowe nie wchodzą i wtedy wyskakują błędy o których pisze @retkom . Wynika z tego , że zmiana niczego nie zmienia bo w tych książkach od 2007 roku numer ISBN jest dokładnie taki sami jak EAN 🙂

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg Tak, masz rację, ponieważ z perspektywy sprzedającego zmiana, o której pisałam, nie ma wpływu na sposób wystawiania czy wznawiania oferty. Sprzedający nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności, poza ewentualnym zgłoszeniem błędu, o czym pisałam powyżej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  A czy rozważacie w przyszłości możliwość wprowadzania starych ISBN  tych z 10 cyframi ? Bo sprzedawcy starszych książek mogliby w ten sposób poprawić parametr "Atrakcyjność oferty "  😉 U mnie mizernie to wygląda bo tylko 10 % ofert mam z numerami EAN .

W tym przypadku o którym pisała @retkom  wydaje mi się, że zgłaszanie błędu nie ma sensu bo dotyczy wszystkich tytułów wydanych do końca 2006 roku.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg Konsultuję już tę kwestię z właściwym zespołem. Jak tylko czegoś się dowiem, wrócę do Ciebie z odpowiedzią w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg Otrzymałam już potwierdzenie, że wkrótce wprowadzimy 10 - cyfrowy EAN/ ISBN do formularza, więc ten problem będzie rozwiązany. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

retkom
#7 Wielbiciel#

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące informacje. Sprzedaję głownie stare książki z 10 cyfrowym ISBN więc z niecierpliwością oczekuję zapowiadanych zmian.

retkom

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Dziękuję 🙂

Fajnie, choć cierpnie mi skóra na myśl, że nagle system zażyczy sobie uzupełnienia numeru ISBN w tych kilku tysiącach moich aukcji , które go nie mają 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

jolek-t2
#9 Pomysłodawca#

Numery ISBN powstały w 1980 roku i do 1996 składały się z 10 cyfr, których nigdzie nie znajdziesz bo nie są wprowadzone do sieci i tu dopiero zacznie się zabawa z identyfikacją.Wszystkie 13 cyfrowe kody są w necie dopiero od 1997 roku.Nie wiem czy to fajnie bo jest także masa książek na rynku sprzed 1980 roku, które nie posiadają ISBN.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@jolek-t2 Uważasz, że moje " fajnie" ma jakikolwiek wpływ na poczynania Allegro ? Prawda jest taka, że zrobią co zechcą i na pewno nie będzie to korzystne dla sprzedających stare książki.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

sezamikantyk
#9 Pomysłodawca#

Allegro do tego zmierza. Tylko nowe pozycje. Niestety rynek książek upada, a szkoda, bo oprócz wartości merytorycznej jesteśmy eko.

oznacz moderatorów

JMKowalik
#7 Wielbiciel#

Mam takie same wrażenie. Sprzedaję sporo starych książek i do chwili przeczytania tego wątku miałem mieszane uczucia co do konieczności wpisywania ISBN których Allegro nie akceptowało (10 cyfrowe)

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@JMKowalik  Nie ma już konieczności wpisywania ISBN przy wystawianiu używanych książek.

_____________
Kama
oznacz moderatorów