anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak walczyć z DPD opłaty dodatkowe

ALCkow
#13 Ambasador#

Proszę moderatorów o wyjaśnienie. Wysyłam z allegro, płace prowizje, płace za smarta, więc allegro powinno się tym zająć  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Złożyłem reklamacje do DPD za błędnie naliczone opłaty dodatkowe. 19,99 do każdej paczki. Dostałem odpowiedź jedną odpowiedź do 14 paczek

Co z tymi przesyłkami jest nie tak ?12.png

 

1000431194905U

1000432471137U

1000431195044U

1000429014304U

1000429529747U

1000430059327U

1000431908292U

1000429014218U

1000432471171U

1000431908351U

1000429014266U

1000433029842U

1000429014234U

1000431908374U

 

 

Proszę o konkrety paczka była za szeroka ? za wysoka ? za długa ? za ciężka ?

Proszę, aby allegro wzięło się do roboty. Jest wiele tematów na forum. Wielu oszukanych sprzedawców przez DPD. Allegro jest pośrednikiem między DPD, a sprzedawcą, a jedynie co robi to bierze pieniądze !

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ALCkow pytasz ,, jak walczyć ? ,, Odpowiedź jest prosta i krótka  , przytoczę staropolskie powiedzonko ,, tego kwiata to pół świata ,,

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

No właśnie nie. Chodzi o wysyłki w smart.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ALCkow nie zrozumiałeś mojego przesłania więc przetłumaczę na wspólczesny . Osobiście z Pocztexem nie mam najmniejszych problemów tylko .... jest to przesyłka 48H i nie wszystkie docierają do klienta w dniu następnym . DPD kop... w tył.. już parę lat temu .

oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Pocztex jest o tyle nawet korzystniejszy, że więcej procentowo klientów wtedy wybiera Paczkomaty, więc płacisz mniejsze prowizje od wysyłki. Nie rozumiem syndromu sztokholmskiego sprzedawców, którzy ciągle się męczą z DPD.

oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Nikt z DPD nie powie Ci, co było z paczką nie tak. Naliczyli i tyle. Przy reklamacji będą się bawić w ciuciubabkę i czekać aż się tym znudzisz. Allegro NIC z tym nie zrobi, bo dzięki temu że DPD sobie w ten sposób dorobi, bierze od Allegro mniej za przesyłki w Smarcie.  Wszyscy oprócz sprzedawców są zadowoleni. Jak walczyć? Przejść na Pocztę, dogadać się z nimi odnośnie podjazdów, jeśli chcesz odzyskać pieniądze od DPD, musisz iść do sądu. Legenda głosi, że ktoś kiedyś od nich na drodze reklamacji cokolwiek uzyskał. Ale to tylko legenda...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow To co mogę Ci polecić w takiej sytuacji to złożenie odwołania od tej decyzji i jeśli reklamacja oraz odwołanie od niej zostaną rozpatrzone negatywnie, możesz w terminie 14 dni od otrzymania decyzji odmownej zwrócić się do nas z prośbą o pomoc przez ten formularz. W takich przypadkach będziesz zobowiązany do ponownego przedstawienia wszystkich faktów i dokumentów związanych z reklamacją, w tym całej korespondencji z przewoźnikiem.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Wasza wszelka pomoc przy reklamacjach z przewoźnikiem kończy się podtrzymaniem decyzji przewoźnika, a pisanie że pomożecie mija się z celem, bo nie jesteście od pomocy sprzedawcy, lecz od jego gnębienia! 

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Co zrobić? Usunąć kuriera DPD i uruchomić Pocztex. Poprawili się bardzo mocno i doręczają przeważnie w 24h paczki do klienta. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sklepRTVSAT po mojemu czas doręczenia dla Ciebie jako sprzedawcy nie ma większego znaczenia , a klient  z parciem na czas wybierze paczkomaty / zyskujesz na dopłacie do ,,smarka ,, /. Pocztex ok. 70% przesyłek doręcza na drugi dzień i nie ma problemu z odbiorem , pod nieobecność awizo , placówka pocztowa jest na każdym kroku ,a paczka na odbiór  czeka 5 dni.

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Nie do końca tak jest. serwis sprawdza w jakim czasie paczka dotarła do klienta a potem wystawia ocenę z jakości itd. Każdą naszą paczkę do klienta monitorujemy do czasu aż klient ją odbierze, i doskonale wiemy że przewoźnik Pocztex bardzo mocno się poprawił w dostawach i doręczają w 24h. Jak dobrze pamiętam w wakacje mają zmienić swoje nazwy usług, i paczki typu Pocztex Kurier24 i Pocztex Kurier48 mają ujednolicić czyli dostawa do adresata ma być w ciągu 24h. Także Inpost może czuć się zagrożony, i mam nadzieję że tak się stanie. Inpost potrafi również niszczyć towar w paczkach i za niego nie odpowiadać, natomiast Pocztex moim zdaniem działa bardzo dobrze i nie niszczą towaru, a jak coś zniszczą to sporadycznie i wypłacają odszkodowanie. Jeśli chodzi o Inpost w ciągu ostatnich trzech miesięcy zniszczyli mi conajmniej 30 paczek reklamacji żadnej nie uznali a allegro im tylko poklaskało. Sprzedawca stratny a Inpost i allegro mają swoje prowizje od kosztów dostawy.  

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sklepRTVSAT czas dostarczenia nie jest oceniany , a jeśli masz na myśli informaję w ofertach , ,dostawa .... ,, to częstrzy wybór paczkomatów przez klientów znacząco poprawi wynik .

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

SKUTECZNOŚĆ WYSYŁKI: czas dostawy itp. allegro to wszystko weryfikuje, potem uzależnia to od pozycjonowania ofert. 

oznacz moderatorów