anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wyeliminować captcha podczas próby wejścia na stronę allegro? Nawet bez logowania.

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Jestem na allegro od ponad 18 lat. Nigdy coś podobnego nie miało u mnie miejsca. Internet od początku w netii. Przeglądarki FF, Chrome, Mypal. Nie można wejść na stronę nawet bez logowania, jeśli nie rozwiąże się captcha. Z żadną inną stroną nie mam problemów. Zaczęło się to ok. tygodnia temu. Jak rozwiązać ten problem?

oznacz moderatorów
86 ODPOWIEDZI 86

Nicon1972
#8 Zapaleniec#

Wyskakujący captcha z układanką

Rozumiem że to jakieś zabezpieczenie  i normalnie powinno wyskakiwać np. przy wejściu na serwis lub przy logowaniu ale nie przy przeglądaniu stron , zakładek itd.!!!!!!!!!!

Zgłaszałem problem serwisowi. Otrzymywałem porady takie jak ,wyczyścić pliki cookie , historię , aktualizować przeglądarkę wyłączyć dodatki ,zmienić przeglądarkę .Czyli takie podstawowe . Miałem wrażenie że koresponduje z dzieckiem.

Problem zaczął się u mnie jakieś 2-3 miesiące temu.Dziwne , bo nigdy nie widziałem tego captcha a korzystałem bardzo często z serwisu allegro do tej pory.

W końcu ku mojemu niebywałemu zaskoczeniu i zdziwieniu dostałem radę żeby zmienić system operacyjny

Oto cytat tej rozmowy

"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość i jednocześnie przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Otrzymałam informację z działu technicznego, że w przypadku systemu operacyjnego na Pana komputerze strona w przeglądarce może nie działać poprawnie. Rozwiązaniem tej sytuacji byłoby zainstalowanie nowszego systemu.
"

Wierzyć mi się nie chce że ktoś wysnuł taką teorię i proponuje mi zakup nowego systemu operacyjnego za minimum 600 zł tylko po to żebym mógł  bezproblemowo korzystać z serwisu allegro

Korzystam z systemu win 8.1 , Przeglądarki różne ,głównie Firefox . Internet Vectra , nie mam stałego IP. Na innych urządzeniach problem nie występuje. Telefon , drugi laptop też z win 8.1 , tv .Czyli Windows 8.1 nie ma tu nic do rzeczy.Problem dotyczy tylko serwisu Allegro  na innych serwisach stosujących podobne rozwiązanie problem nie istnieje. Captcha pokazuje się przy logowaniu i tyle. A nie co zakładkę .

 

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

zainstaluj dodatek do FF "user-agent-switcher" i poeksperymentuj. U mnie przy zaznaczeniu opcji "Override for Domain" + PS4 nie ma captcha. Jak dasz "Curl" to dostaniesz info o zablokowaniu w ogole dostępu do allegro - czyli sprawdzają po informacjach z przeglądarki. Prawdopodobnie stary system=captcha.

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Chyba czytają to, uzywając tego dodatku teraz blokują takie IP na stałe, dobrze że mam pulę ok 200 polskich IP 🙂

oznacz moderatorów

lukaszwojnicki
#1 Nowicjusz#

No chyba ktoś sobie żarty robi. Aby kupić coś na Allegro mam wymieniać system operacyjny? Od tygodnia mam weryfikację. A teraz wyświetla mi się fioletowe tło w Firefoxie i nic. A 20 minut temu jeszcze robiłem zakupy...

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Ja mam win xp sp3 i ten problem już u mnie nie występuje. Zainstaluj sobie przeglądarkę mypal ze spolszczeniem. Informatycy allegro mają nas za kau i nie licz na pomoc. Liczy się tylko sprzedaż, a nie dobro użytkowników. Z kontami w wielu bankach ok. a tu wielce allegro zasłaniało się jakimiś zabezpieczeniami w imię mojego bezpieczeństwa? Takiej demokracji dożyliśmy, że za nas ktoś podejmuje decyzję co jest dobre. Trzeba powoli się żegnać z allegro, jeśli jesteś indywidualnym sprzedającym. Sklepy tez wolą poza allegro.

oznacz moderatorów

multigraw
#7 Wielbiciel#

Niestety wygląda to na społeczną tresurę przez korporacje internetowe. Psychologia ma swoje prawa, więc stado gęsi zagania się do zagrody nie rózgą, a poprzez stwarzanie utrudnień, które w efekcie kierunkują ruch "ku rozwiązaniu", który wcześniej został zaplanowany. Stąd nagle pojawiające się w starych dobrych aplikacjach nieintuicyjności. Przeglądarki w tym przodują.

Do tego na początku tematu jest wskazanie "idź do rozwiązania" co kieruje do bezużytecznej wypowiedzi moderatora, której zresztą nikt nie przyznał punktu.

Jak zauważyłem, udawanej próbie "pomocy" towarzyszą stałe (na różnych portalach) bezużyteczne porady serwowane przez "dyżurnych" i moderatorów. Ci "dyżurni" przecież nie mają problemu, więc po co w ogóle mieliby się tu zjawiać? A jednak są stałym punktem na forach.

oznacz moderatorów

fieshba
#2 Obserwator#

Znalazłem odpowiedź. Trzeba wyłączyć addblocka - wtedy wszystko działa.

oznacz moderatorów