anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wyeliminować captcha podczas próby wejścia na stronę allegro? Nawet bez logowania.

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Jestem na allegro od ponad 18 lat. Nigdy coś podobnego nie miało u mnie miejsca. Internet od początku w netii. Przeglądarki FF, Chrome, Mypal. Nie można wejść na stronę nawet bez logowania, jeśli nie rozwiąże się captcha. Z żadną inną stroną nie mam problemów. Zaczęło się to ok. tygodnia temu. Jak rozwiązać ten problem?

oznacz moderatorów
86 ODPOWIEDZI 86

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Absolutnie się z tobą nie zgadzam. Nie jestem zwolennikiem postępu bez sensu. Od kiedy to ktoś altruistycznie troszczy się o drugiego? Już na pewno nie allegro o nikogo, bo tylko tu jest problem. czemu na żadnym e-bayu tego nie mam? Od ochrony są antywirusy i zapory, więc w dzisiejszych czasach narzucanie komuś czegoś w imię wyimaginowanych zasad jest po prostu manipulacją. Poza tym dysponuję wysokiej klasy sprzętem do skanowania i kosztownym, legalnym softem pod xp, do którego brak sterowników już dla win7. Nie interesują mnie nowoczesne gry i gadżety oraz fajerwerki. To co się obecnie wyprawia w kwestii wymagań systemowych do otwarcia podstawowych aplikacji świadczy o ignorancji i monopolu na wciskanie ludziom niepotrzebnych, kosztownych rozwiązań. 80% ludzi wykorzystuje procesor w max.5%, a nawet mniej. To jest zapewne prosta sprawa, nie mająca nic wspólnego z bezpieczeństwem, a tym bardziej troszczeniem się o klienta. Twoje argumenty typu wybierz sobie najpierw lokalizację są doprawdy rozbrajające. Po co to zostało ukryte? Bez zalogowania przy najechaniu myszką była wiadoma lokalizacja. Po co tracić czas na filtry przy swobodnym przeglądaniu. To jest w/g ciebie postęp? Na tym prostym przykładzie widać właśnie olewatorski stosunek. Linka z opisem sprzedawanego produktu nie mogę dodać, nie mogę napisać kontakt ze mną w zakładce o sprzedającym, wyższa jest prowizja od wypromowanego na stronie produktu, jakieś kody EAN, powiązania ofert.....etc. Gdzie to ma przeciętny użytkownik znaleźć, jeśli sprzedaje używaną, czy nową rzecz z szafy? 10 e-maili jak się coś kupi, po co? Bzdurne generowanie niepotrzebnego ruchu w sieci. Paranoja, ale zbaczamy z tematu. Przesyłam stronę banku. Widzisz tu gdzieś http? Wejście z win xp i mypal.bank.jpg

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Brawi informatycy allegro! Teraz tylko jednego puzla wstawiłem w dziurę i chodzi. I to jest aktualizacja!!! Ciekawe jak długo. Litości.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@klema_young "Od ochrony są antywirusy i zapory, więc w dzisiejszych czasach narzucanie komuś czegoś w imię wyimaginowanych zasad jest po prostu manipulacją" - zauważyłeś, że pierwsza część zdania zaprzecza drugiemu?😁 Przez słabo zabezpieczony i skonfigurowany system jesteś zmuszony do stosowania antywirusów i firewalli - nie czujesz się tym zmanipulowany?😏

"Poza tym dysponuję wysokiej klasy sprzętem do skanowania i kosztownym, legalnym softem pod xp, do którego brak sterowników już dla win7" - to zostaw sobie jakiś dedykowany zabytkowy komputer (albo lapka) tylko do tego celu, a całą resztę rób na w miarę współczesnym sprzęcie.
Poza tym większość sterowników pod XP działa również po W7 (jeśli nie normalnie, to w trybie zgodności).

"Nie interesują mnie nowoczesne gry i gadżety oraz fajerwerki." - co to ma do rzeczy? Tu chodzi o komfort pracy, ale niektórzy chyba lubią się umartwiać.

"80% ludzi wykorzystuje procesor w max.5%, a nawet mniej" - ale chyba nie masz na myśli jednordzeniowych procesorów z czasów premiery XP😁
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile zasobów procesora pochłania chociażby dekodowanie strumienia video - 720p60/1080p60 na yt potrafi siorbać 1-2 rdzenie 8-rdzeniowego procka 4GHz.

"Po co to zostało ukryte?" - nie wiem, spytaj moderatorów. Lokalizacja od zawsze była w filtrach po lewej.
Nie rozumiem też, co te dalsze żale mają wspólnego z faktem posiadania przez Ciebie leciwego sprzętu, który nie przystoi do dzisiejszych standardów.

"Przesyłam stronę banku. Widzisz tu gdzieś http?" - nie widzę, bo masz za niską rangę na forum żeby obrazek był widoczny dla kogokolwiek poza Tobą bez wcześniejszej akceptacji moderatora. Tak czy inaczej, gdyby wszędzie byli tacy przeciwnicy postępu, to nadal miałbyś tam http zamiast https (które też nie oznacza tego samego, co 10 lat temu, bo kiedyś było to szyfrowane SSL-em w coraz wyższych wersjach, a obecnie jest to TLS, na dzień dzisiejszy w wersjach, którego XP już nie łyka).

PS Tak sobie spojrzałem na klucze szyfrujące (bo w międzyczasie obrazek stał się widoczny) i allegro ma mocniejsze szyfrowanie niż ing🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Nie mam żadnych problemów z wideo i konwersją oraz zaawansowanymi programami audio. Idę o zakład, że mój system szybciej się uruchomi i będę sprawniej na nim pracował niż na 7, bo ją mam. To ile teraz ramu trzeba do sprawnego poruszania się na allegro? 8, czy 16GB? W międzyczasie mój system rozgryzł szyfrowanie allegro i teraz za jednym przesunięciem puzla jestem w stanie tym archaicznym sprzętem dokonać włamania na serwery allegro. Załączam screen. Brawo informatycy. Super zabezpieczenie! Trzeba to przesłać e-bayowi, bo ma za słabe zabezpieczenia. Jak cię czytam, to mam łzy w oczach, że mnie nie stac na mercedesa S, bo bez gwiazdy nie ma jazdy.allegro.jpg

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@klema_young a możesz jeszcze raz sprawdzić zresetowanie routera, tzn włączenie i wyłączenie oraz porównać czy zmieni Ci się adres IP? teraz masz netii które Ci pokazuje pod captcha. ?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Tak Zibik30 mam IP netii. Po każdorazowym resecie routera zmienia się. Ma to swoje plusy np. rapidshare itp, wiadomo. Nie będę przecież zmieniał sprzętu i systemu, który chodzi jak za dotknięciem różdżki tylko dla allegro. Xp ładuje mi się w moment po jednym niepełnym przebiegu. Pamiętacie to okienko. Nie napotkałem żadnych problemów na stronach, odtwarzam wszystko. Oczywiście HTML5 itd, itp. Mogę czyścić ukryte foldery systemowe typu tempy w doc&set, ust lokalne itp. Czego w 7 nie zrobimy, bo nie mamy uprawnień. Ma je wielki Bill he he. Koleca Knowhere się marnuje tutaj. Twierdzi, że banki, tu konkretnie ING Śląski maja słabe zabezpieczenia. Powinien się przyjąć tam do pracy i zrewolucjonizować te archaiczne systemy, bo zaraz wszystko padnie. Najłatwiej zrobić to poprzez przesuwanie puzla do dziury. Jestem od ponad 18 lat na allegro. Pewnie niejednemu się to wówczas nie śniło. Tysiące komentarzy bez negatywa i gdzie one są? Wystarczy w ciągu roku otrzymać kilka komentarzy lub wcale, bo teraz nie ma motywacji ich wystawiać i jesteśmy traktowani jak chłystki, co tu przed chwilą się zapisały. Dawniej kupiłem niechcący badziew od naciągacza, to mogłem kogoś ostrzec, wysyłając maila. Teraz nie, bo liczy się sprzedający. Takie chore czasy. A wielu dupków można by w ten sposób wyeliminować.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@klema_young Tak próbowałem z tym IP, czy faktycznie nie trafiło Ci się jakieś "felerne" po wcześniejszym używaniu przez jakiś serwer. Ale skoro to też nie działa i aktualizacja przeglądarek nic nie daje to nie wiem, co może być przyczyną. Może faktycznie allegro jakoś dodatkowo uruchomiło jakieś zabezpieczenia na Twoje konto, nie miałeś jakich prób włamania na konto? lub sam wielokrotnie nie wpisywałeś błędne hasło? zobacz jeszcze jakie masz zalogowane urządzenia na koncie allegro, tu: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/logowanie-i-haslo

Może ktoś jest jeszcze obcy zalogowany na Twoim koncie.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Nie to nie to. Żadnych prób włamania. Nie widzę sensu takich działań. Byłyby widoczne w wiadomościach. Trzeba jeszcze zapłacić, zalogować się do banku. Poza tym co to jest za zabezpieczenie - przeniesienie puzelka do dziury. To właśnie ośmiesza allegro. Typowa dziecinada, świadcząca o poziomie portalu, aspirującego do nie wiadomo czego. Światowy e-bay się w to nie bawi, a tu takie chore pomysły rodem z podstawówki. Myślę, że temat należy zamknąć, bo i tak niedługo allegro zejdzie na dalszy plan. Każdy nowy ich pomysł, to gwóźdź do trumny. Tak się niszczy coś, co latami zdobywało renomę. Nie jest też bezpiecznie i nie doczekasz się pomocy. Kolega kupił dziecku hulajnogę elektryczną, a właściwie zapłacił za nią i nigdy nie otrzymał. Przelew do banku na lewe konto. Bank odmówił policji udostępnienie danych oszusta i tak trwa sprawa do dziś nie rozwiązana. Czyli nic lepiej niż **piiip**, a dużo drożej.

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Czemu tak się napisało **piiip**? Miało być **piiip**. Znowu jakaś blokada?

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

No nie, piszę wspak xlo.

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Ale jaja, idę już stąd.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@klema_young "Poza tym co to jest za zabezpieczenie - przeniesienie puzelka do dziury. To właśnie ośmiesza allegro." - Ty w ogóle wiesz przed czym "kapcia" jest zabezpieczeniem?
Wytłumacz jak to jest, że mi nigdy to się nie włącza (a też, póki co, mam ADSL-a)?

"Kolega kupił dziecku hulajnogę elektryczną, a właściwie zapłacił za nią i nigdy nie otrzymał. Przelew do banku na lewe konto. Bank odmówił policji udostępnienie danych oszusta i tak trwa sprawa do dziś nie rozwiązana" - najwidoczniej kolega jest jeszcze mniej ogarnięty od Ciebie. Kolega powinien otworzyć takiemu sprzedawcy dyskusję, a następnie wystąpić z wnioskiem do POK (jeśli dyskusja nie przyniosłaby rezultatu). No chyba że kolega dał się zrobić w jajo i dokonał zakupu oraz płatności poza allegro, bo myślał, że jak ma XP-ka, antywirusa i firewalla, to nie można go przekręcić i już nie musi na nic uważać ani nad niczym się zastanawiać.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@klema_young "Czego w 7 nie zrobimy, bo nie mamy uprawnień" - tu nie chodzi o uprawnienia, tylko o wiedzę (której najwidoczniej Ci brak).

"Twierdzi, że banki, tu konkretnie ING Śląski maja słabe zabezpieczenia" - niczego takiego nie napisałem. Stwierdziłem jedynie, że allegro ma mocniejsze klucze szyfrujące sesję niż ing.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@klema_young "Idę o zakład, że mój system szybciej się uruchomi i będę sprawniej na nim pracował niż na 7, bo ją mam" - a więc twierdzisz, że XP z HDD uruchomi się szybciej niż 7 z SSD (i to nie NVMe, tylko zwykłego SATA3)? Odważnie😁
Mogę się założyć o ten Twój bardzo kosztowny sprzęt skanujący, bo tak się składa, że bym sobie z chęcią trochę negatywów poskanował😏

"W międzyczasie mój system rozgryzł szyfrowanie allegro i teraz za jednym przesunięciem puzla jestem w stanie tym archaicznym sprzętem dokonać włamania na serwery allegro. Załączam screen. Brawo informatycy. Super zabezpieczenie!" - ja nie miałem na myśli jakiejś "kapci", tylko klucze szyfrujące (sesje) TLS.
Widzisz, nawet nie wiesz o czym dyskutujemy, ale do wymądrzania się jesteś pierwszy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Tak chodzi o wiedzę, której 95% ludzi nie posiada. Ty się ciesz, bo ja masz i dla ciebie działa cenzura. Dlaczego o tym nie wspominasz kolego? Komuna wróciła na allegro. No wpisz razem po kolei o....l......x. Nauczyciel się znalazł. Koniec dyskusji.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@klema_young "Dlaczego o tym nie wspominasz kolego?" - o czym konkretnie nie wspominam?

"Koniec dyskusji" - zwykle tak to się odbywa, gdy kończą się argumenty.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

klema_young
#9 Pomysłodawca#

Politykiem powinieneś zostać, bo nie czytasz ze zrozumieniem i odwracasz kota ogonem.  Cytujesz mnie i nie wiesz o co chodzi? Ile ty masz lat? O cenzurę chodzi! Wpisz tu nazwę konkurencyjnego portalu (co znowu nie wiesz jakiego?). No wpisz po kolei te 3 litery z "x" na końcu. Mnie wychodzą krzaczki. Czyli allegrokomuna. Rozczaruję cię. Ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i chodzi mi to allegro od razu i od strzału bez captcha. Pewnie do następnej aktualizacji i kolejnego uszczęśliwiania na siłę.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@klema_young A napisali Ci coś? że to z ich winy czy też jakąś rade dali z tym captcha?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@klema_young "O cenzurę chodzi!" - ale dlaczego o cenzurę masz pretensję do mnie? Jaki ja mam na to wpływ? Do allegro miej pretensję.

"Pewnie do następnej aktualizacji i kolejnego uszczęśliwiania na siłę" - pewnie. Pomyśl nad przejściem na W7 Starter 32-bit (tylko w takiej wersji jest). Sterowniki z XP spokojnie na nich zadziałają, a w zamian będziesz miał w miarę lekki (bo to najniższa wersja, ale zawsze możesz zainstalować któregoś wyższego w wersji 32-bit), o wiele nowocześniejszy OS od tego trupka, jakim obecnie jest XP (~0,8% instalacji wśród wszystkich Windowsów, to mniej niż Linuksy).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:59051836
#7 Wielbiciel#

Witam, nie mogę się zalogować na konto na allegro ani z telefonu ani z komputera, ponieważ pisze że wymagane jest rozwiązanie captchy, usuwałam już wszystko i nadal nic /:

oznacz moderatorów