anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wystawić płytę CD, która nie ma kodu EAN? Starsze płyty nigdy go nie miały...

Weidorje
#8 Zapaleniec#

Starsze płyty nigdy go nie miały... A i teraz płyty produkowane przez samych artystów często EAN nie mają. 
Podczas próby wystawienia przedmiotu formularz mi się blokuje, pomimo że mam jak dotąd 100% powiązanych produktów.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

markam43
#13 Ambasador#

@Weidorje Musisz ją wystawić w takiej kategorii, w której ten kod nie jest wymagany - poszukaj, są takie kategorie.

oznacz moderatorów

Weidorje
#8 Zapaleniec#

Wystawić płytę kompaktową w kategorii innej niż płyty kompaktowe? 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Weidorje Bez kodu tak, nie ma innej możliwości. Poszukaj - chyba coś znajdziesz w kategoriach związanych z przedmiotami kolekcjonerskimi lub podobnymi.

oznacz moderatorów

Weidorje
#8 Zapaleniec#

Niestety, w kolekcjach żadna podkategoria nie pasuje...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Weidorje Poszukaj więc podobnych, starszych wydań i wystaw tam, gdzie je znajdziesz. Kategoria w tym przypadku nie musi idealnie pasować.

oznacz moderatorów

Weidorje
#8 Zapaleniec#

Już znalazłem sposób. Nadaję dowolny nr EAN i odznaczam opcję "stwórz nowy produkt" czy jakoś tak. Póki co działa. 
Nota bene wymaganie kodu dla produktów, które go nigdy nie miały, jest **piiip**yzmem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Weidorje Tak, to jest metoda na obejście zasad. Tym sposobem możesz dodać kod, który nie ma nic wspólnego z danym produktem.

oznacz moderatorów

Weidorje
#8 Zapaleniec#

Przy tym, nie tworząc nowego produktu z "fałszywym" kodem, nie naruszam żadnych zasad. Obchodzę tylko błąd systemu, który wymaga kodu nawet wtedy, gdy nie tworzymy ani nie łączymy produktu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Weidorje Allegro o towarze bez kodów EAN tak pisze:

Sprzedaję towary używane, którym producent nie nadał kodów EAN - np. wzmacniacze z lat ‘70, części zamienne do zabytkowych gramofonów. Co mogę zrobić?

Jeżeli producent nie nadał numeru GTIN (kodu EAN) i nie możesz się z nim skontaktować - możesz nadać numery GTIN (kody EAN) z własnej puli, którą uzyskasz od organizacji GS1 Polska.

oznacz moderatorów

Weidorje
#8 Zapaleniec#

To nie jest darmowa usługa. Miałbym płacić za nadanie kodu produktowi artysty, który może sobie tego nie życzyć?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Weidorje Wiem, ale tak to widzi Allegro, na początku było tam darmowo.

oznacz moderatorów

Weidorje
#8 Zapaleniec#

Gdybym sprzedawał swoje własne produkty, to sprawa byłaby jasna i nadałbym kody.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ok, rozumiem cię.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Weidorje Nie jest to rekomendowane przez nas rozwiązanie, ponieważ w ten sposób Twoje oferty będą błędnie powiązane z produktami. Jeśli nie chcesz nadać kodów EAN tym produktom z GIS1 Polska, możesz wystawić oferty na Allegro Lokalnie, gdzie nie ma konieczności ich podawania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Weidorje
#8 Zapaleniec#

W tym właśnie rzecz Olu, że nie są one wiązane z żadnymi produktami. Odznaczam bowiem opcję powiązania z produktem. Mamy, póki co, prawo do 90% takich ofert w tej kategorii.

oznacz moderatorów

Weidorje
#8 Zapaleniec#

A tak przy okazji: jakie rozwiązanie proponujesz dla np. płyty winylowej wyprodukowanej w czasach, kiedy jeszcze nikomu się kody EAN nie śniły?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zamieszało się.😁 A tak proponowała xyz.😇

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Proszę nie posługiwać się moim nickem w swoich wypowiedziach i nie zniekształcać go, to oznaka braku kultury,

oznacz moderatorów