anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka
2 26 59.3K

Aktualizacja 18.05.2022 r. godz. 14:00 

Zgodnie z tym artykułem ocenę usuniesz lub zmienisz samodzielnie.

Chyba każdemu z nas zdarzyło się działać w emocjach. Dotyczy to również zakupów na Allegro. Nierzadko spontanicznie wystawiona opinia nie jest tą, która zostaje z nami na dłużej. Niezależnie od powodu, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak usunąć lub zmienić komentarz wystawiony sprzedającemu, ten artykuł jest dla Ciebie!

Opinia produktowa i ocena na Allegro

Polując na okazje Allegro, chcesz mieć pewność, że zakup będzie udany. W trosce o precyzję i wyczerpywanie tematu umożliwiamy ocenę wielu aspektów - oceny są ważnym drogowskazem na ścieżce zakupowej kupującego. Twoja rzetelna opinia może pomóc innym!

Wystawianie opinii na Allegro

Wystawiając opinię na Allegro oceniasz osobno sprzedającego oraz produkt. Pamiętaj - opinia dotycząca produktu nie powinna wiązać się z oceną sprzedającego czy przebiegu transakcji. Co więcej, jeśli anulujesz zakup przez zakładkę Kupione, nie wystawisz oceny za tę transakcję.

  • ocena transakcyjna

mr_oma_0-1629437109182.png

Po kliknięciu w login sprzedającego, przeniesiemy Cię na stronę O sprzedającym. To tu znajdziesz pozytywne i negatywne oceny z ostatnich 12 miesięcy. W tym miejscu dowiesz się, jak inni klienci oceniają zgodność produktu z opisem, obsługę kupującego czy koszt wysyłki.

mr_oma_1-1629437124117.png

  • opinia o produkcie

Opinie o produkcie są ocenami konkretnych przedmiotów przez ich właścicieli. Pojawiają się nie tylko w tej ofercie, którą kupujący ocenił bezpośrednio, ale także we wszystkich innych ofertach, gdzie sprzedaje się ten sam produkt. Dzięki poleceniom innych, łatwiej podejmiesz decyzję o zakupie.

mr_oma_2-1629437151641.png

Pamiętaj, że system ocen nie działa na Allegro Lokalnie.

Jak dodać opinię o produkcie?

Zrobisz to po zakupie. Jedną z możliwości jest wystawienie oceny wybranemu produktowi poprzez zakładkę Kupione.

mr_oma_3-1629437178038.png

Do sekcji Opinie o produkcie dodaliśmy galerię zdjęć. Jeśli w swoich opiniach umieścisz zdjęcie produktu, wyświetlimy je na górze karty z opiniami o produkcie.

mr_oma_4-1629437193846.jpeg

Opinię wystawisz już po 1 dniu od zakupu.

Jak ocenić sprzedającego?

Wśród ocen innych kupujących znajdziesz cenne informacje dotyczące sprzedającego. Dowiesz się z nich m.in. jak wygląda kontakt ze sprzedawcą, czy jego towar jest dobrej jakości lub też, jak szybko przesyłki znajdują się w rękach klientów. Jeśli chcesz, by z Twojego doświadczenia mogli skorzystać inni, oceń swój zakup u sprzedającego - masz na to 90 dni od momentu zakupu. 

Zrobisz to z poziomu zakładki Kupione. Kliknij w [Szczegóły zakupu] i z rozwiniętej listy poniżej wybierz opcję [Oceń sprzedającego]. W tym momencie wystawisz sprzedawcy ocenę “polecam” lub “nie polecam”.

mr_oma_5-1629437219560.png

Po kliknięciu w jedną lub drugą opcję, pojawią Ci się dodatkowe kategorie, w których możesz ocenić zakup. Są to: zgodność z opisem, koszt wysyłki oraz obsługa kupującego. Pamiętaj, że kosztu wysyłki nie ocenisz, jeśli skorzystasz z dostawy Allegro Smart! Każda oferta z Allegro Smart! otrzymuje automatycznie maksymalną ocenę w tej kategorii, czyli 5 gwiazdek.

mr_oma_6-1629437240197.png

Jak usunąć ocenę sprzedającego na Allegro?

Jeśli z jakichś powodów chcesz usunąć lub zmienić komentarz na Allegro, możesz poprosić sprzedającego, aby wysłał Ci formularz, który to umożliwi. Bez obaw - będziesz mógł wystawić ją ponownie. Prośbę sprzedającego znajdziesz w swojej skrzynce mejlowej wraz z uzasadnieniem. Możesz ją zaakceptować za pośrednictwem tej zakładki. Masz na to 14 dni od jej otrzymania.

mr_oma_7-1629437262138.png

Ocenę usuniesz również samodzielnie z poziomu zakładki Moje zakupy. Po przejściu do szczegółów danego zakupu, kliknij [Pokaż ocenę]

ko_alka_0-1675694778714.png

Sprawdzisz wystawioną sprzedającemu ocenę, a także pojawi się możliwość jej zmiany (edycji lub usunięcia). 

Pamiętaj jednak, że masz prawo do subiektywnej opinii — jeśli tylko nie narusza ona zasad, które opisujemy poniżej.

Kiedy możemy ingerować w opinię produktową?

Zgodnie z naszym regulaminem, wystawiona opinia nie może naruszać obowiązujących przepisów prawa w tym praw podmiotów trzecich – w szczególności nie może mieć charakteru zniesławiającego, naruszać dóbr osobistych lub stanowić czynu nieuczciwej konkurencji. Możemy edytować lub usunąć opinię jedynie w uzasadnionych przypadkach, gdy:

  •  stanowi kolejną opinię odnoszącą się do tego samego towaru
  •  odnosi się do innego Towaru niż opiniowany
  •  narusza zasady określone w art. 11.12
  • narusza obowiązujące przepisy prawa, dobre obyczaje lub godzi w uczucia religijne
  • narusza prawa patentowe, prawa autorskie, tajemnicę przedsiębiorstwa lub inne prawa własności intelektualnej, bądź prawo ochrony danych osobowych
  • jest wyłącznie streszczeniem filmu, książki lub płyty itp.
  • jest w całości lub częściowo skopiowana od innych Użytkowników, producenta opiniowanego Towaru lub z innych dostępnych źródeł
  • jej treść zawiera znaki, które powodują, że staje się ona nieczytelna.

Masz jakieś pytania dotyczące systemu wystawiania ocen, komentarzy i opinii o produkcie na Allegro? Koniecznie zadaj nam je na forum społeczności Allegro Gadane!

 

26 Komentarze
Sk-numizmatyczny
#8 Zapaleniec#

nie wiem jak mam zmienić negatywną opinie o sprzedającym proszę wielkie o pomoc !!!!!

konto zamknięte
Nie dotyczy

Wszystko zależy ile czasu minęło od wystawienia opinii, jeśli do 14 dni to sprzedający może poprosić o usunięcie komentarza, poprostu odklikując to na swojej liście ocen 🙂
Zawsze możesz poprosić o usunięcie support allegro na czacie 😛

xyz96
#21 Demiurg#

@Sk-numizmatyczny Sprzedający do 21 dni może wysłać Ci prośbę o usunięcie oceny - zrobi to tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/oceny-i-komentarze/jak-usunac-ocene-wystawiona-sprzedajacemu... wtedy Ty tylko potwierdzasz. Jeśli minęło więcej czasu, napisz do Allegro prośbę o usunięcie; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201&subjectId=0cf36533-0...

W obu przypadkach ocenę będziesz mógł wystawić ponownie w zmienionej wersji.

Cichy3D
#1 Nowicjusz#
 
cookie000
#15 Entuzjasta#

Oprócz prawa do subiektywnej opinii ja bym tutaj dodał oczywistą kwestię: przy wystawianiu komentarza należy pisać prawdę oraz upewnić się (w przypadku negatywnej opinii), czy zastrzeżenia jakie się ma mają swoje odzwierciedlenie w szczegółach zakupu (np. dotyczące dostawy) i w ofercie (opis).

I taka inna uwaga: opinię produktową powinno się mieć dostępną po odbiorze przesyłki, a nie w dzień po zakupie, niezależnie od tego czy produkt się widziało na oczy.

musicman76
#12 Orędownik#

Ja dostawałem negatywy bez żadnych komentarzy to jest tu najśmieszniejsze i tragiczne. To był chyba sposób konkurencji aby ograniczyć mi smart! i wszystkie przywilieje. Doświadczenia z Allegro są jak Tajfun tasmański.

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kupując ze Smartem nie można zaniżyć not za koszt wysyłki ale kupując od kogoś kto nie ma Smarta a ma wysyłkę gratis na swój koszt po złośliwości to już można .

br.
#21 Demiurg#

Jeśli tak to może lepiej całkiem zlikwidować komentarze?  Przecież o to chodzi żeby kupujący ocenił transakcję zaraz po zakupie, właśnie w emocjach, a  nie po tygodniach po zimnym wyrachowaniu czy mi się opłaci napisać prawdę czy nie !!!

Dla mnie to jest wyraźny sygnał żeby nie zawracać sobie głowy komentarzami, szkoda  pisać bo i tak  one niewiele  znaczą.  A teraz to już całkiem będą fikcją.

Fragle
#7 Wielbiciel#

A ja mam problem odmienny niż opisany w artykule. Chciałbym zmienić opinię sprzedającego na gorszą, więc nie ma sensu prosić go o wysłanie formularza. Dlaczego? Bo zakupiony towar zepsuł się po miesiącu, co się zdarza, ale przez kolejny miesiąc sprzedawca uchyla się od zobowiązań gwarancyjnych nie odbierając ode mnie uszkodzonej szlifierki. W związku z tym uważam że pozytywna opinia którą mu wystawiłem jest mocno na wyrost, i wprowadza w błąd jego ewentualnych klientów.

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Fragle, przykro mi, że nie jesteś zadowolony z zakupu. Możesz zgłosić potrzebę usunięcia lub zmiany komentarza również przez ten formularz

Jeśli nie będziesz mógł porozumieć się ze Sprzedającym, możesz założyć mu Dyskusję. Aby to zrobić, kliknij tutaj. W Dyskusji przedstawisz swój problem i w razie potrzeby uzyskasz pomoc od pracownika Allegro. Mam nadzieję, że sprawę uda się pomyślnie rozwiązać. 🙂

Fragle
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc

piimaa
#13 Ambasador#

Czy zdarzyło Wam się nie widzieć komentarzy wcale?

Czasami klikam INFORMACJE O SPRZEDAJĄCYM i nic nie widać. Nie widać ani PLUSów ani MINUSów, oznacza to że jest tego i tamtego ZERO?

 

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

WItam mam kilka pytań odnośnie komentarzy co w takich przypadkach:

1. przesyłka uszkodzona w transporcie, składam reklamację przewoźnik oddaje pieniądze i je wpłacam na konto kupującego ale on i tak wystawia negatywa czy allegro usunie taki komentarz

2. kupujący dokonał zakupu na firmę , zakup związany z charakterem wykonywanej działalności a występuje o zwrot , jak wiadomo nie musimy przyjmować takiego zwrotu a on wystawia negatywa czy to usunie allegro? 

3. czy jak kupujący wystawi pozytywny komentarz to może póżniej zmienić go na negatywny?

xyz96
#21 Demiurg#

1. To zależy od treści komentarza, jeśli będzie zgodna z prawdą, Allegro nie usunie.

2. To zależy od treści komentarza, jeśli będzie zgodna z prawdą, Allegro nie usunie.

3. Tak, może. 

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

3. konsultant powiedział że nie może , nawet jak wystawi drugi to i tak on się nie liczy do statystyk tylko liczy się pierwszy

Client:59427008
#2 Obserwator#

witam

wystawilem negatywny komentarz z cala prawda o transakcji i sytuacji. Sprzedający grozi mi sadem i kancelaria adwokacka poniewaz podobno spadla jego sprzedaz.Czy powinienem sie obawiac? pozdrawiam

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:59427008 Cześć. Jeśli komentarz - jak sam mówisz - jest prawdziwy i zawiera opis transakcji, to nie powinieneś się obawiać konsekwencji.

W tym artykule znajdziesz informacje na temat tego, czego nie powinien zawierać komentarz opisowy: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/co-kupujacy-moze-napisac-w-komentarzu-... 

mikeldrums
#7 Wielbiciel#

Z tego przeczytałem, nadal Moderator nie udzielił odpowiedzi na proste pytanie.

Mianowicie, jak zmienić lub usunąć komentarz pod danym towarem, powtarzam pod zakupionym towarem, nie ocenę sprzedającego i jakość towaru, tylko bezpośrednio pod towarem, produktem.

Z góry dziękuję....

ratm11
#2 Obserwator#

nadal nic nie wiem, chcę zmienić opinię o produkcie i nie mogę

LEW433
#21 Demiurg#

Bo się nie da.

piimaa
#13 Ambasador#

wystawilem negatywny komentarz z cala prawda o transakcji i sytuacji. Sprzedający grozi mi sadem i kancelaria adwokacka poniewaz podobno spadla jego sprzedaz.Czy powinienem sie obawiac? pozdrawiam

Według prawa polskiego, masz prawo do pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Opinia dotycząca produktu nie jest czymś innym. Opinię pozyskałeś nabywając produkt i masz prawo do jej rozpowszechniania. Jeśli opinia jest "prawdziwa, uczciwa" i każdy prokurator w drodze postępowania (czyli śledztwa) będzie mógł potwierdzić Twoją opinię (np. za pośrednictwem rzeczoznawcy) to śmiało sprzedającemu możesz napisać, aby jajka Ci "przed wielkąnocą" wypolerował jęzorem a nie strzępił go na ... groźby karalne, zwane potocznie zastraszaniem i zmuszaniem do powiadania nieprawdy (wszak wywnioskować idzie, iż sprzedający chce wymusić inną treść opinii). Zjadłabym gościa wraz z jego prawnikami w dodatku do serka śniadaniowego i nawet bym sobie nie "bekła". Polecam lekturę z allegro:
lektura.png

Aaggee
#7 Wielbiciel#

Jak edytować opinię o produkcie?

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Aaggee Możesz jednorazowo edytować opinię produktową. Jeśli chcesz edytować opinię produktową, to napisz do nas z numerem oferty lub zamówienia, usuniemy Twoją opinię, a następnie otrzymasz mejla, z którego poziomu przejdziesz do edycji komentarza. 

Aaggee
#7 Wielbiciel#

@ko_alkadziękuję za odpowiedź. Ta mega skomplikowana procedura już ruszyła. Konsultant /Zespół Allegro przez @ wyjaśnił mi Wasze bardzo pomysłowe i users friendly rozwiązanie. I nie ma mowy o "edycji komentarza". Mają zostać usunięte i słowa i zdjęcia, które tam zamieściłam. Po to by dopisać/usunąć kilka słów muszę skopiować swoje zdjęcia i tekst, w laptopie, bo a apce się nie da, po to by je znowu dodać w telefonie, bo w laptopie się nie da. Może nas oświecicie czemu ma służyć takie utrudnienie do użytkowników? 

Aaggee
#7 Wielbiciel#

Nie ma opcji edycji swojego komentarza tutaj, więc w osobnym: UPDATE z user's experience procedury edycji opinii produktowej.

Komunikacja obsługi klienta, botów, FAQ, itd. o procedurach w tej kwestii kuleje. Raz słyszę, że będzie możliwa edycja opinii produktowej, innym razem, że będzie ona usunięta i mam tworzyć ją od nowa. Życzliwa konsultantka dała mi nawet dodatkowy czas sugerując skopiowanie zdjęć i tekstu, zanim ona je usunie.

Usuwanie oceny produktu przez system/konsultanta trwa sekundy. Na link do ponownego wystawienia oceny trzeba jednak poczekać do następnego dnia 13:00. I okazało się, że ani zdjęcia, ani tekst opinii nie zniknęły, można je zwyczajnie edytować!

Gdyby to komunikować w klarowny sposób - oszczędziłoby to masę czasu. Gdyby klient miał możliwość samodzielnie edytować swoją opinię, i dodawać zdjęcia nie tylko w apce - więcej osób by to robiło.

 

 

Aaggee
#7 Wielbiciel#

Haha! Absurd goni absurd. Ciąg dalszy historii, a jakże:

po wszystkich ceregielach komunikacyjnych, udało się oceny produktów edytować, doprecyzować, po czym następnego dnia Allegro przysyła automatyczny komunikat: "usunęliśmy Twoją zmodyfikowaną opinię, ponieważ była niezgodna z regulaminem Allegro. Aktualnie nie możesz jej ponownie edytować." Razy 2! 🙂 🙂 🙂 🙂 Oczywiście bez żadnego wyjaśnienia, które zapisy regulaminu moje komentarze gwałcą.

Allegro kochane, zapomnij, że jakąkolwiek jeszcze opinię produktu ode mnie dostaniesz. Bye, bye.

oznacz moderatorów