anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zmienić zbiorczo kategorię w produktach?

itd21
#8 Zapaleniec#

Jak zmienić ZBIORCZO kategorię produktu w 360 ofertach? Czy jest to możliwe. 

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

itd21
#8 Zapaleniec#

To jest nasz produkt, nasz kod ean - generowany u nas. Jesteśmy producentem i inni też mają nasz asortyment - do dalszej odsprzedaży. Więc ten produkt nie może mieć innego kodu ean. Nie bardzo rozumiem... Nasi kupcy też mają go w swoich sklepach. Jak mam to przeskoczyć? Wielokrotnie aukcjie były wstawianie od nowa - i to nie pomaga.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@itd21 W takim razie podaj mi ten kod EAN/te kody EAN. W produkcie należy dokonać zmiany kategorii, nie w ofercie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

itd21
#8 Zapaleniec#

Kody Ean są w produktach, mam je skopiować? i wkleić tu?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@itd21 To są przykładowe oferty, które mi wysyłałaś: 

https://allegro.pl/oferta/szablon-136-do-dekoracji-tortow-decoupage-scrap-11861091895 

https://allegro.pl/oferta/szablon-212-do-dekoracji-tortow-decoupage-scrap-11861111673 

https://allegro.pl/oferta/papier-ryzowy-r0063-z-wloskami-a4-decoupage-11968613506

https://allegro.pl/oferta/papier-ryzowy-r0380-z-wloskami-a4-decoupage-11968731565 

Żadna z tych ofert nie jest połączona z produktem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

itd21
#8 Zapaleniec#

przy szablonach zmieniłam kody - bo rzeczywiście , kiedyś gdy nie było wymogu - wklełam do wszystkich szablonów jeden kod.

Ale powyższe  papiery ryżowe mają właściwe kody.

R0380 = 5901779103761

R0063 = 5901779102634

szablon 212 = 5901779168791

szablon 136 = 5901779164502

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@itd21 Rozumiem, ale problem polega na tym, że te oferty nie są połączone z produktem, z katalogiem. Nie mam możliwości zlokalizowania kodu EAN po ofercie.

Dodatkowo kody, który podałaś, czyli EAN 5901779103761 to nie papier, tylko łańcuch: 

Zrzut ekranu 2023-04-12 o 12.50.34.png

EAN 5901779102634:

Zrzut ekranu 2023-04-12 o 12.51.24.png

EAN  5901779168791:

Zrzut ekranu 2023-04-12 o 12.51.49.png

I tylko kod 5901779164502 się zgadza i rzeczywiście jest szablonem 

Zrzut ekranu 2023-04-12 o 12.53.15.png

Wszystkie takie produkty w Katalogu należy poprawić. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

itd21
#8 Zapaleniec#

To są nasze kody wygenerowane z GS1pl.org z wykupionej puli kodów.

Poniżej przesyłam potwierdzenie: 

itd21_0-1681297822210.jpeg

itd21_1-1681297886053.jpegitd21_2-1681297919678.jpeg

I co teraz? Czy muszę poprawiać te aukcje, czy ktoś zrobi z tym porządek u was? Czy muszę uiszczać opłatę utrzymaniową naliczaną niesłusznie  od tak długiego czasu??

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@itd21 Jeśli nie chcesz tego poprawiać ręcznie, wyślij mi plik z listą Waszych kodów EAN. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

itd21
#8 Zapaleniec#

Plik Rejestr_produktow_ITD-Collection_2023_04_11.xls ma format inny niż obsługiwane typy obrazów: .jpg,.JPG,.jpeg,.JPEG,.gif,.GIF,.png,.PNG.

Mam to w exelu.

Nie mogę tu wstawić

Jest to plik z 5000 produktów

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@itd21 Prześlij to tak, jak ostatnio, na spolecznosc@allegro.pl 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

itd21
#8 Zapaleniec#

poszło na maila

oznacz moderatorów

itd21
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Czy moja sprawa jest rozwiązywana.

Dzisiaj obciążyliście mnie kolejnymi 12 pozycjami za opłatę utrzymaniową.

Jak papier do decoupage może mie być w katergorii temu przypisanej? Tylko wskazujecie: cytuję: 

Na podstawie przesłanych danych rozpoznany został produkt z naszej bazy. Wskazana kategoria `Papiery` (76689) nie jest zgodna z kategorią produktu: `Pozostałe` (63862).
We wcześniejszcej korespondencji wyjaśniałam że kody kreskowe są nasze - ktoś z gadzetów erotycznych wpisał je sobie,  ja teraz muszę traciś czas na rozwiązywanie tego.
Prosze aby ktoś wreszice to wyprostował.
 
oznacz moderatorów

itd21
#8 Zapaleniec#

Witam ponownie.

Czekam na odpowiedź. (z nieciepliwością)

 

oznacz moderatorów

itd21
#8 Zapaleniec#

Allegro przypisuje oferty to niezgodnej kategorii z produktem i płacę przez to opłate utrzymianiową. Kod EAN jest mój - jesteśmy producentem i wykupujemy kody Ean. Ktoś inny podszywa się pod nasze kody i jeszcze muszę za to być ukarana? I płacić opłaty utrzymaniowe, bo według Allegro mój produkt jest w złej kategorii. 

Czy ktoś z moderatorów będzie ciągnął dalej tą sprawę z poniższego linku?

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/jak-zmieni%C4%87-zbiorczo-kategori%C4%99-w...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@itd21 tak @ko_alka działa w Twojej sprawie, założyła zadanie, aby odpowiedni dział wprowadził poprawki i na pewno gdy tylko otrzyma odpowiedź, to poinformuje Cię w tym wątku 🙂 
Muszę poprosić Cię o cierpliwość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@itd21 Przepraszam, że czekałaś na odpowiedź. Nieprawidłowe produkty z Twoimi kodamy EAN zostały już usunięte. Możesz teraz stworzyć nowe produkty i podpiąć do nich oferty. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

itd21
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@itd21 Czy możesz podać mi przykłady konkretnych ofert gdzie taka opłata została pobrana? Mam również prośbę o doprecyzowanie tego pytania: "A co z szablonami do rękodzieła które wyrzycacie mi z decoupage?" Sprawdziłam linki z ofertami, które wskazałaś, ale wszystkie są w poprawnych kategoriach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

itd21
#8 Zapaleniec#

W wiadomości w/w wymieniałam te aukcje, ale podam jeszcze raz poniżej.

W dniu :‎16-04-2023 08:07 napisaliście że wszystko jest ok, a w tym samym dniu, tylko w późniejszych godzinach dostałam powiadomienia o naliczaniu prowizji utrzymaniowej - 

(9794930858)
Na podstawie przesłanych danych rozpoznany został produkt z naszej bazy. Wskazana kategoria `Wzory i szablony` (258963) nie jest zgodna z kategorią produktu: `Pozostałe` (63862).
 
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@itd21 dziękuję, opłata utrzymaniowa za te oferty została naliczona poprawnie. Sytuacja, którą tutaj zgłaszałaś nie ma wpływu na to, że Twoje oferty były aktywne w serwisie, więc zgodnie z regulaminem naliczyliśmy te należności prawidłowo. Jeśli chodzi natomiast o drugie pytanie, to produkty, które były stworzone z wykorzystaniem Twoich kodów są już usunięte za katalogu, więc w tej sytuacji powinnaś stworzyć nowe we właściwej dla nich kategorii. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów