anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaka jest prowizja za ofertę zgłoszoną do "WYPRZEDAŻ"?

MAMY ROZWIĄZANIE!
kosmetyki-profes
#2 Obserwator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Przewertowałam regulamin i nie znalazłam tam odpowiedzi...

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
xyz96
#21 Demiurg#

@kosmetyki-profes Z regulaminu Strefy okazji wynika, że za "wyprzedaż" nie jest pobierana żadna opłata.

oznacz moderatorów
kosmetyki-profes
#2 Obserwator#

dzięki za odp. :), ale czy na pewno, czy moderator może to potwierdzić?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kosmetyki-profes oznaczenie "wyprzedaż" należy do Programu Strefy Okazji, więc w przypadku sprzedaży przedmiotu z oferty z takim oznaczeniem jest naliczana dodatkowa prowizja, która wynosi 60% prowizji od sprzedaży w danej kategorii. Np. w przypadku sprzedaży nawilażacza powietrza za 300 zł (prowizja w tej kategorii to 4%), prowizja za sprzedaż wyniesie 12 zł, więc dodatkowa prowizja za sprzedaż w Programie Strefy Okazji wyniesie 7,20 zł - (12zł x 60%). Natomiast w przypadku tego oznaczenia nie ma opłaty codziennej. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kosmetyki-profes
#2 Obserwator#

Teraz wszystko jasne. Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika 

oznaczenie "wyprzedaż" należy do Programu Strefy Okazji, więc w przypadku sprzedaży przedmiotu z oferty z takim oznaczeniem jest naliczana dodatkowa prowizja, która wynosi 60% prowizji od sprzedaży w danej kategorii.

Gdzie w regulaminie Strefy okazji o tym napisano?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 tutaj:

la_nika_1-1632224583773.png

A tutaj jest informacja (z 2019 roku), że za oznaczenie "wyprzedaż" nie pobieramy już opłaty codziennej, ale wciąż obowiązuje prowizja za sprzedaż w ofercie z takim oznaczeniem i to się nie zmieniło, co widać w aktualnym regulaminie.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Zapomniałaś lub celowo pominęłaś to; "na zasadach opisanych w załączniku nr 1 do Regulaminu."

Ależ wspaniale i przebiegle Allegro ukryło informację o opłatach za opcję „Wyprzedaż”, choć mogło tę opłatę jasno i jednoznacznie określić w regulaminie Strefy. Za podobne ukrywanie istotnych informacji w gąszczu opisu oferty, to samo Allegro czasem blokuje konta sprzedawców i wypłaca kupującym rekompensaty z POK. Niestety, Allegro nie widzi problemu, gdy samo ukrywa podobne informacje. Dowód na ukrywanie znajduje się w tym wątku.

oznacz moderatorów
kosmetyki-profes
#2 Obserwator#

To prawda. Nie można znaleźć potrzebnych informacji, a jak  już ktoś mocno się uprze i będzie szukał, to straci mnóstwo czasu. Też uważam, że takie opłaty powinny być jasno wypunktowane. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 @kosmetyki-profes ta informacja jest zawarta w załączniku nr 1 do regulaminu Strefy okazji i nie jest w żaden sposób ukryta. Gdy czyta się regulamin na samym końcu jest ów załącznik i wszystko jest tam podane razem z przykładami. 

la_nika_0-1632226572195.png

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kosmetyki-profes
#2 Obserwator#

Ja widziałam ten regulamin, ale nie byłam pewna, czy opcja "WYPRZEDAŻ" podlega tym warunkom. Są tam wymienione różne opcje, ale nie ma jasno wypunktowanej wspomnianej "WYPRZEDAŻY". Gdyby tam była, pewnie nie zakładałabym tego wątku.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kosmetyki-profes jasne, rozumiem i dziękuję, że napisałaś do nas w tej sprawie. Przekaże Twoją uwagę osobom odpowiedzialnym za tworzenie regulaminów. Cieszę się, że mogłam wyjaśnić to dla Ciebie 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Tu jest jeszcze jedna zmyłka. Wcześniej napisano; "na zasadach opisanych w załączniku nr 1 do Regulaminu.". Okazuje się, że powinno być napisane; "na zasadach opisanych w załączniku nr 1 do Regulaminu Strefy okazji". Większość widząc słowo Regulamin, kojarz je z Regulaminem Allegro.

oznacz moderatorów