anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakość - Atrakcyjność oferty - brak wpływu na punktację

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Witam.

Od kilku miesięcy widzę, że w przeważającej kategorii mojego asortymentu ( dziecko/zabawki/klocki/lego/pojedyncze klocki/elementy) nie mogę ani powiązać produktu z z ofertą ani stworzyć nowego produktu i go powiązać. 

Kilka miesięcy temu mogłam to zrobić, np. oferta nr 9762290981. 

A jednak w jakości sprzedaży w części "Atrakcyjność oferty - Procent ofert z numerami identyfikującymi produkty" jestem rozliczana z ilości tych powiązań. Obecnie mam 18%, bo mam 18% asortymentu w innych kategoriach, ale akurat w tej jednej dominującej nie mogę nic zmienić. 

Czy to jest w porządku wobec nas sprzedawców, że Allegro przyznaje nam punkty oceniając naszą jakość, od której tak wiele zależy, a nie daje nam możliwości polepszania tego wyniku w tej konkretnej części jaką jest "Procent ofert z numerami identyfikującymi produkty"? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Klocko-m-ania, podana sytuacja wynika z niespełnienia wymogu odnośnie podania numerów identyfikujących produkty dla wskazanej kategorii. Jeżeli nie wprowadzisz zmian co do kodów EAN w kategorii, w której wystawiasz i nie spełnisz wymaganego procentu, możliwa jest blokada w ramach przyszłych wystawień w tej kategorii.

Możesz edytować wystawione oferty i uzupełnić w nich parametry obowiązkowe - zgodnie z wymogami wystawiania w danej kategorii. Zweryfikujesz to w tej zakładce.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Ale to jest jedno z pól na których poległa @k_owczarek1 . Pojedyncze klocki ( byłe części zestawów) - NIE mają własnych EAN. A wprowadzenie ich pod EANem zestawu pogłębi chaos...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Potwierdzam. Nie wprowadzę żadnego EAN, bo nie istnieją takie numery dla pojedynczych klocków Lego. Jeden rodzaj klocka potrafi wystąpić np. w stu różnych zestawach - którym zatem numerem EAN zestawu miałoby się identyfikować dany element? 

Czuję się naprawdę źle z tym, że Allegro postawiło nam wymagania, a nie daje narzędzi, by je zrealizować... 

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Dodam również, że dla podanej kategorii NIE ISTNIEJE obecnie możliwość edytowania oferty w takim zakresie, aby można było stworzyć dany produkt i go powiązać, ani nie istnieje możliwość połączenia oferty z już istniejącym produktem. 

Podaję proste dwa przykłady:

- wystawiony kilka miesięcy temu - miałam możliwość stworzenia produktu - nr 9762290981

- wystawiony wczoraj - 10762553254 - brak możliwości połączenia oraz znacznika "stwórz produkt podczas wystawiania oferty", który wcześniej był dostępny

oznacz moderatorów