anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakość sprzedaży Obrót Dyskusje Smart

misia_la
#10 Popularyzator#

Witajcie,

1.Proszę wyjaśnijcie, dlaczego na jakość sprzedaży wpływ mają Dyskusje, a raczej ich brak ma negatywny wpływ, ponieważ jeżeli nie masz dyskusji w danym m-cu nie masz punktów. Moi klienci rzadko zakładają/rozpoczynają dyskusję (widocznie wszystko jest dla nich jasne, ew. piszą maila, dzwonią, by doprecyzować) . 

2.Sprawa kolejna jak można porównać obrót handlarza maszynami/samochodami z obrotem hadlarza/producenta drobnicą (1 szt. po kilka zł)? Punkty za to nawet rozumiem, bo Allegro ocenia na kim za rabia więcej. 

3. Smart. Wysyłka ze smartem od marca będzie sponsorowana w części (choć u mnie przy wysyłce dłużycy  już teraz jest to tylko częściowe) przez Allegro - resztę pokrywa Sprzedawca. Wszystko ok, ale dlaczego Kupujący bez Smarta może wybrać cenę za wysyłkę ze Smartem?! Wyjaśnię: Mam towar x, wysyłka kosztuje 15 zł lub 12,99 ze Smartem (w grę wchodzi tylko kurier ze względu na gabaryty) i ktoś kupi za 12 zł i też może wybrać dostawę za 12,99?! Jeżeli ktoś kupi u mnie za 100 zł ok - mogę dopłacić do wysyłki nawet od kwoty z marca, ale powinna być blokada niskiego kosztu wysyłki tylko dla zakupów pow. 100 zł

@nat_not Może mnie uświadomisz w kwestii Smarta?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

hiphopshoppl
#11 Animator#

1. Bo to jest system kar a nie nagród. Jak nie masz kary to masz 0 .
2. nie wiem ocb
3. Trzeba zrobić aukcje ze smart i aukcje bez smart, no i smart kurier jest od wartości 100zł więc nie będzie miał smart kuriera jak kupi za 12zł.

oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

@hiphopshoppl 

1. Może i system kar, ale jeśli szybko odpowiesz w dyskusji to masz punkty na plusie, jak kupujący zakończy dyskusję, to też punkty na plusie itd.... tego zrozumieć nie mogę. Moim zdaniem to bezzasadne, ponieważ jeśli komuś nie zakładają dyskusji powinien mieć pełen pakiet tych punktów.

3. NIc to nie da - aukcje ze smartem i bez. Chyba nie zrozumiałeś. Chodzi o to, że przesyłka długiej rzeczy to realny koszt np. 18 zł. Przy Smarcie Allegro zwraca 12,99 (do końca lutego, potem 8 zł) i jeżeli masz w sprzedaży towar od 1-8 zł, to jeśli ktoś kupi tego za min. 100 zł z racji marży można pokryć resztę za wysyłkę, czyli dokładasz (18-12,99=) 5,01 zł, ale żeby mieć Smarta musisz w opcje wysyłki wklepać magiczne 12,99 zł i teraz jak kupujący nie ma Smarta, to kupuje towar za 1 zł i wybiera przesyłkę za 12,99, czyli realnie jesteś 5,01 zł do tyłu+pakujesz za darmo. Wg mnie powinien być wybór tylko smart i inne udostępnione przez sprzedawcę opcje wysyłki. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@misia_laTo było już poruszane ( pkt 1) jest ( delikatnie mówiąc) : do poprawy

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

misia_la
#10 Popularyzator#

A może @msniezek się wypowie nt. przynajmniej pkt. 3 ?

oznacz moderatorów