anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jeśli udostępniasz dostawę metodami UPS z przedrostkiem Allegro Zmienimy ceny usług dodatkowych. SPR

UciekajZaMiasto
#9 Pomysłodawca#

Czy ktoś z Allegro wyjaśni o jakie dodatkowe nowe opłaty KARY chodzi???

 

Zmienimy opłaty związane z uciążliwymi przesyłkami dla metod dostawy InPost i DPD

Od kiedy: 5 lipca 2021

Nowe opłaty dodatkowe, określone przez przewoźników, poniesiesz za szkody, które wyrządzi ewentualna zabroniona zawartość Twojej przesyłki lub jej wadliwe opakowanie.

Cel: zmiana cennika dla kont firmowych, obniżka opłat dla kont zwykłych (artykuł 14.1 Regulaminu Allegro, litera c), zmiana redakcyjna (artykuł 14.1 Regulaminu Allegro, litera k).

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@UciekajZaMiasto tu masz wszystko

Kliknij na link do pliku PDF i zobacz aktualizacje regulaminów, wynikające z powyższych zmian, które wprowadzimy 5, 15 i 19 lipca 2021. Dodane fragmenty zaznaczyliśmy na niebiesko, a usunięte przekreśliliśmy

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@UciekajZaMiasto chodzi o to, że  jeżeli w nadanej przez Ciebie przesyłce będzie np. jakaś niedozwolona w sprzedaży substancja, która zniszczy inne przesyłki to do Twojego rachunku Allegro może zostać naliczona opłata za przesyłkę uciążliwą. O tym co jest przesyłką uciążliwą możesz przeczytać tutaj.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@la_nika W jaki sposób "przedmiot propagujący nienawiść, przemoc lub jakiekolwiek formy dyskryminacji" powoduje, że przesyłka jest uciążliwa? 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@vonNogay masz rację, edytowałam moją poprzednią wypowiedź. Przyznam, że dla mnie wczoraj miało to sens i specjalnie podałam ten przykład, bo może być nieoczywisty, ale po Twojej wiadomości skonsultowałam to z działem prawnym i przyznaję przestrzeliłam się w odpowiedzi 🙂 Przesyłka uciążliwa to przesyłka z zawartością, która jest zabroniona w regulaminie przewoźnika lub przesyłka nieodpowiednio zapakowana (niezgodnie ze stosownymi regulaminami).
Dziękuję, że zwróciłeś na to uwagę! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@la_nika Uff, to dobrze, bo już myślałem, że za niezgodność towaru z regulaminem sprzedający może być dodatkowo ukarany dopłatą do przesyłki.
Nie żebym planował takie przedmioty wystawiać, ale przykład książki Ziemkiewicza pokazuje, że wiele rzeczy może być do tej kategorii podciągnięte 😉
Dzięki za sprostowanie 🙂

oznacz moderatorów