anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jednak książka - ile moze mić numerów ISBN / EAN ?

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 @Kaliope_Brzeg - pytanie do fachowców 😁. Jak w temacie. Do JEDNEJ książki ( TEGO SAMEGO EGZEMPLARZA - nie różnych wydań ) - ile może być numerów ISBN? Bo jeżeli jedna książka może mieć ich kilka to cała produktyzacja.... ( i tu już wiecie ).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Ziolko39
#21 Demiurg#

W "katalogu" Allegro może mieć i 10

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Tzn że będzie 10 takich samych produktów?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  

Temat rzeka 😊  Jeden tytuł może mieć kilka wersji produktowych, książkę w okładce twardej, okładce broszurowej, wersję albumową, wersję kolekcjonerską ....  Każda powinna mieć osobny ISBN, podobnie jak każde wydanie, bywa jednak rozmaicie. Dużo zależy też od wizji autora.

Kilkukrotnie spotkałam się, że dwa zupełnie różne tytuły miały ten sam ISBN.

Jeśli zaś chodzi o Allegro to inwencja twórcza sprzedających książki zasługuje na produktowego Nobla 🤣😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Bry!  Kama ja mówię o jednej książce która ma na okładce trzy różne numery ISBN ! I co teraz? Produktyzacja? Ten sam produkt, autor i tytuł w trzech wersjach produktowych?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash 

Może być tak, że na jednej jest numer krótki i nowszy z 13 cyferkami, ale to wciąż ten sam numer. Allegro ma jakiś mechanizm, który te krótkie konwertuje na długie.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Nie, trzy różne obok siebie !

IMG_4701.JPG

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  

Ale dziwoląg.  Może to jakieś numery serii Medaliści, której patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polskim Komitetem Olimpijskim. Pierwszy raz widzę taki twór.

Takie wydania to ja szanuję 😂 Jedna książka a tyle możliwości na Allegro 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Jak teraz dodamy miękką oprawę, wydanie kolekcjonerskie, a i e-book się załapie... to będzie definicja czystego szaleństwa !🤣😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

No to : @k_owczarek1  oraz @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  - do którego ISBN tudzież EAN tą książkę przypisać ? Jaki obowiązuje klucz?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pinsplash, jest to zależne od tego, jakie wydawnictwo zostanie uzupełnione. Zasadniczo wydawnictwem głównym jest BOSZ. Sprawdzisz to Katalogu Biblioteki Narodowej. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Maja, ale niestety to nie jest rozwiązanie. Bo KAŻDY z trzech  numerów ( czy ISBN czy EAN) jest prawidłowy! I jak ktoś da BOSZ a ja będę chciał MSiT - to dlaczego nie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pinsplash 

Może to książka o sukcesach sportowych? Jeden sukces ma wielu ojców, a co dopiero wiele sukcesów😂

Poważnie - zdarza się. Trzydzieści lat temu wydawnictwo Amber wydało dużo tytułów we współpracy z wydawnictwem Mizar. Na okładce z reguły było "Amber-Mizar", a ISBN-y były dwa. Do dziś tak bywa, jeśli wydawca jest więcej niż jeden.

Który wybrać? Loteria. Ja bym wzięła ten "poważniejszy", czyli z najkrótszym trzecim członem. BOSZ ma przyznane z Biblioteki Narodowej tysiąc numerów ISBN do wykorzystania, a dwa pozostałe tylko po dziesięć...

Rzecz jasna w końcu będą trzy osobne produkty, masz to jak w banku. Jeśli tylko trzy😁

Ktoś inny podepnie książkę pod MSiT i stworzy produkt, kolejny ktoś podepnie pod PKOl i też stworzy. Czwartemu nie będzie się chciało zastanawiać który wybrać, więc weźmie EAN z własnej puli😊 Wtedy konkurencja stwierdzi, że pod EAN wroga podpinać się nie będzie i dołoży swój własny...

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@pinsplash Na tym polega "dowcip" katalogu Allegro, że produktów może być 10 i każdy inny "od sasa do lasa" Miałem takie przypadki, że wystawiając fitr foto dostałem propozycje połączenia z "torba fotograficzna ", "adapter", "konwerter" itd. do wyboru > tylko brakowało właściwej kategorii.

oznacz moderatorów