anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Już 1 lutego rozpoczniemy nowy program AlleProgres

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Kupujący cenią sobie szybką dostawę. Wysyłka tego samego dnia może przesądzić o tym, że klient wybierze zakup właśnie w Waszym sklepie. Dlatego wprowadzamy nowy program AlleProgres, który zastąpi ubiegłoroczny Program Szybkich Wysyłek. Potrwa on od 1 lutego do 31 maja 2022 r.

Jak zyskać na programie AlleProgres?

W programie możecie otrzymać rabaty za przesyłki Allegro Smart! wysłane tego samego dnia. Rabaty przyznamy sprzedającym, którzy osiągną określony wzrost wskaźnika zamówień wysłanych tego samego dnia - wyniki porównamy z październikiem 2021 r. Wysokość rabatu jest uzależniona od:

  • kwoty zamówienia
  • metody dostawy
  • tego, o ile wzrośnie Wasz wskaźnik zamówień wysłanych tego samego dnia (względem października 2021 r.).

Dokładne kwoty rabatów możliwych do uzyskania znajdziecie w Załączniku nr 1 do regulaminu.

Kto może wziąć udział w programie?

Program AlleProgres jest dla wszystkich sprzedających, którzy:

  • w październiku 2021 r. otrzymali minimum 10 zamówień (nie liczymy tych anulowanych lub zrealizowanych jedną z metod dostawy wymienionych w punkcie 4. Regulaminu AlleProgres);
  • nie posiadają na żadnym z kont ograniczeń w związku z naruszeniem Regulaminu Allegro.

Jak zapisać się do programu?

Spełnijcie dwa warunki, aby otrzymać rabaty za szybką wysyłkę:

  • zapiszcie się do programu (zrobicie to poprzez zakładkę Program AlleProgres w Moim Allegro);

mr_oma_0-1642767322530.png

  • osiągnijcie wzrost wskaźnika zamówień wysyłanych tego samego dnia o co najmniej 3 punkty procentowe względem wyniku z października 2021 roku.

Oba te warunki muszą zostać spełnione.

Kiedy przesyłkę traktujemy jako wysłaną?

Przesyłkę uznajemy za wysłaną, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy tę informację od przewoźnika. Zasada obowiązuje dla przesyłek nadawanych:

  • bezpośrednio podczas podjazdu kuriera
  • w automatach paczkowych
  • w Punktach Obsługi Klienta InPost
  • w punktach odbioru (z wyjątkiem placówek Poczty Polskiej).

Aby paczka została skutecznie nadana, umieśćcie ją w automacie paczkowym lub zanieście ją do punktu odbioru do godziny granicznej przewoźnika

Z regulaminem AlleProgres możecie zapoznać się tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
264 ODPOWIEDZI 264

mikeza
#20 Guru#

a jak ktoś miał prawie wszystkie nadania robione tego samego dnia, to rozumiem, że do programu się nie załapie. Znowu świetny pomysł allegro, który promuje tych, którzy nadawali z opóźnieniem, a nie ma nic do zaproponowania dla sprzedawców, którzy do tej pory starali się wysyłać błyskawicznie. Kiepskie rozwiązanie 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ExtraTowar_pl
#8 Zapaleniec#

Jeśli wzorcowy miesiąc będzie się z czasem przesuwał, to wystarczy że w lutym nie wyślesz żadnej paczki na czas, a potem co miesiąc zadbasz o to by nie wysyłać o więcej niż 6% tego samego dnia. Wtedy w czerwcu zrobisz np 5% na czas, w lipcu 10%, sierpniu 15% itd. Kupy się ten ich debilny pomysł nie trzyma, ale da się go obejść. Ze stratą dla klientów oczywiście.

oznacz moderatorów

ExtraTowar_pl
#8 Zapaleniec#

Czyli dobrze zrozumiałam - jeśli mam poziom 80% (bo więcej się nie da osiągnąć - inpost nie wyjmuje paczek w soboty i niedziele), to aby otrzymywać pieniądze z programu muszę teraz nie wysyłać w ogóle tego samego dnia, by za 4 miesiące startować z poziomu 0 a następnie uważać aby nie wysyłać tego samego dnia więcej niż 6% aby jak najdłużej otrzymywać pieniądze?! (zakłądam, że miesiąc do którego odnosi się porównanie będzie się zmieniał - w lutym pażdziernik, w marcu listopad, w kwietniu grudzień itd)

Czy Wy tam jesteście normalni?

oznacz moderatorów

eCSI
#9 Pomysłodawca#

Mi w tej wypowiedzi nie chodzi o opłacalność bo każdy program że strony Allegro który pomaga sprzedającym jest ok tylko w tym przypadku wyeliminowaliście z niego rzetelne firmy mające wysoki współczynnik bo one nie dadzą rady spełnić kryteriów programu no chyba że ktoś ustawi wysyłkę do 14 i realizacja zamówień po tej godzinie to będzie ponad 100% to może tak ale szczerze w to watpie @nat_not

oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@nat_not Generalnie Program Szybkich Wysyłek był ok. W jakimś tam stopniu mobilizował, żeby jednak wysyłać przesyłki tego samego dnia. Kurier jeszcze nie przyjechał? Wpadło jakieś zamówienie - dobra pakujemy. A teraz... po co się starać? Dla jakichś rabatów, które być może będą, a być może nie? Nie mamy wpływu na to ilu klientów i o której złoży zamówienie, nie mamy wpływu na to, o której przyjedzie kurier (no może niektórzy zdołają namówić kuriera żeby przyjeżdżał później, ale z reguły kurierzy robią odbiory na koniec trasy, więc tu wpływ jest ograniczony). Godzin granicznych paczkomatów czy poczty też nikt nie poprzesuwa. Więc niby skąd mamy wycisnąć te dodatkowe procenty? Motywacja = zero. IMO skutek może być odwrotny do zamierzonego.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to trochę jak "Nowy Ład" w wydaniu allegrowym. Chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

tryme_pl
#9 Pomysłodawca#

Podpisuję pod tym, co napisała logario_ig.

W czasie trwania programu szybkich wysyłek (również październik) starałem się każdego dnia wypchnąć jak największą ilość paczek, ponieważ mi się to po prostu opłacało. Nie raz jak było więcej paczek jechałem wieczorem na magazyn DPD, aby otrzymać zwrot 3,99 za każdą paczkę, bo jak wspomniałem, to mi się opłacało.

Jak teraz mam zrobić procentowo jeszcze lepszy wynik? W moim przypadku nie jest to możliwe.

Jedynie co mi przychodzi do głowy, to dodanie jeszcze jednego 0 do ceny produktu po wyjeździe kuriera tak, aby nikt przypadkiem niczego u mnie nie kupił i nie spowodował spadku procentów. To samo w weekendy, zero sprzedaży.

Jak myślicie, kto wówczas zyska? Allegro, ja czy może klient?

Dzisiaj, gdy nie ma programu szybkich wysyłek życie płynie bez pośpiechu, tylko klient ma wyższą cenę za towar, bo muszę uwzględnić koszty wysyłki. Niestety również musi poczekać 1 dzień dłużej na towar. Natomiast Allegro pewnie się cieszy, bo ma wyższą prowizję od drożej sprzedanego towaru a także kurier, który odbiera paczki cieszy się, że ma ich więcej, bo poprzedniego dnia wieczorem ich nie wysłałem.

oznacz moderatorów

tryme_pl
#9 Pomysłodawca#

Właśnie sprawdziłem sobie jaki mam współczynnik wysłanych paczek tego samego dnia do ogólnie wysłanych w październiku --> 82%

Pozostałe 18% to pewnie weekendowe zamówienia oraz te złożone wieczorem, czyli niemożliwe do wysłania.

BTW sprawdziłem zakładkę Programu Szybkich Wysyłek: 13% zamówień wysłanych w ciągu ostatnich 30 dni spełniło warunki programu.

Mówiłem, że teraz życie płynie teraz bez pośpiechu 😅

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Nie wiem jak oni to dokładnie liczą, ale być może, o zgrozo, względem wszystkich zamówień, a nie względem tych, dla których istniała choćby teoretyczna możliwość realizacji. To jakieś szaleństwo!

oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

Ja już nawet nie sprawdzam ,po co mi podbijanie ciśnienia. Tworzenie rabatów które nie są do osiągnięcia pozostawiam bez komentarza. Mobilizuje mnie to tylko do szukania innych platform sprzedaży .Wysyłam w ten sam dzień a i tak statystyki na Allegro z kosmosu .Pozdrawiam serdecznie . 

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

taa... jedyną opcją aby się załapać na ww program to w lutym nie wysłać ani 1 paczki w ten sam dzień wtedy na następny " cykl " zwrotów się załapiemy

i nie rozumiem waszej filozofii- w październiku (teoretycznie bo bardzo się starałem) wysłałem 100 % paczek w ten sam dzień - w lutym też to zrobię bo zależy mi na tym by rósł wskaźnik zamówień wysyłanych tego samego dnia = progres 0% - zwrotów 0 - i to ma mnie zmotywować👍

NO I CENY W GÓRĘ PANOWIE I PANIE 🥂

oznacz moderatorów

mon65001
#9 Pomysłodawca#

Nie ma opcji, że miałeś 100%- co z przesyłkami zamówionymi o godzinie 23? Też woziłeś do kuriera przed północą....? Mylisz wskaźniki.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Nowy program jedyne do czego się przyczyni to dalsze wku....rzenie sprzedawców przez waszych "specjalistów" od marketingu. Szkoda, że na tym, iż oni próbują pokazać jak to są potrzebni i jakie to rewolucyjne programy wymyślają, po tyłku dostają sprzedawcy.

Wy co drugi Wasz program i co najmniej co drugie ulepszenie na portalu, udowadniacie prawdziwość powiedzenia, że lepsze jest wrogiem dobrego.

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Zrzut ekranu 2022-01-27 153222.jpg

Nie działa filtr "Dostawa dzisiaj". Kupujący nie mogą wyszukać ofert z szybką dostawą.

oznacz moderatorów

MagiaOrientu
#7 Wielbiciel#

XD

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@eCSI  cóż jak dla mnie program bez sensu. Pokazanie sprzedawcom marchewki tylko po to aby napisać- " no przecież możecie ty wy nie wyrobiliście progresu".

Generalnie wiadomo że koszt dopłat do smarta idzie w góre. Program szybkich wysyłek przynajmniej dawał szanse na uniknięcie częsci kosztów tych dopłat. Nowy program tylko ładnie wygląda natomiast finansowo raczej nic z tego nie bedzie.

Pozostaje tylko zrekalkulować ceny i wliczyć koszt dopłat do smarta w ceny towarów no i nie bedzie napinania z wysyłką tego samego dnia.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ masz rację , kolejny raz allegro strzeliła sobie w stopę . Zamiast mobilizować sprzedawców do szybkich wysyłek generuje zwyżkę cen . Pracując tak jak zwykle nie ma możliwości zwiększenia % ilości wysyłek nadanych tego samego dnia tym bardziej Luty do Października .Pewnie o to chodziło , że niby chcą , a wyszło jak zwykle .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dokładnie, ja do tej pory starałem się w miarę możliwości wysłać jak najwięcej paczek kupionych tego samego dnia. Teraz nie ma to żadnego sensu, mam czas wysyłki 24h i będę się go trzymał, przynajmniej nie będzie takich sytuacji, że serwis pokaże opóźnienie paczki jak wyjdzie w terminie, bo przecież według ich wyliczeń miałem nadać natychmiast, a wyszła na drugi dzień. Kolejny raz nadgorliwość nie popłaca 🙂

zastanawiające jest skąd akurat październik, losowali, czy jakiś inny pomysł. A dlaczego nie lipiec, albo inny miesiąc ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

go-plast
#9 Pomysłodawca#

Jak zwykle , wyszło jak zwykle....

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

W jaki sposób Allegro udostępnia maszynę do podróży w czasie? Regulamin tej promocji wymaga bowiem cofnięcia się w czasie. "Aby skutecznie nadać paczkę, musisz umieścić ją w automacie paczkowym lub zanieść do punktu odbioru do godziny granicznej przewoźnika.". Przykładowo zamówienia wchodzą o 20:00, a godzina graniczna do 14:00. Jak mamy cofać się w czasie, żeby nadać paczkę przed godziną graniczną i otrzymać punkty?

Obawiam się też że ten system do pełnych 100% wlicza także zamówienia listem. Jak zatem poprawić się, jeśli nie mamy wpływu na to co wybierają Kupujący. Jeśli wybiorą 90% listów, bo tak lubią, to przy najlepszej pracy i natychmiastowych wysyłkach dostaniemy tylko 10% skuteczności. O przepraszam, 5%, bo nie dysponujemy maszyną czasu.

Wymyślacie system pomiaru szybkości wysyłek, który jest kompletnie losowy, a na dodatek nagradzacie nie tych co zawsze wysyłają super szybko. Jak mówi Pismo: większą nagrodę w niebie otrzyma ten, co całe życie grzeszył i nawrócił się, niż ten co żył w świętości od urodzenia i nigdy nie grzeszył. Ten program uderza w najlepszych Sprzedawców, którzy nie mają z czego się poprawiać.

oznacz moderatorów