anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Już 1 lutego rozpoczniemy nowy program AlleProgres

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Kupujący cenią sobie szybką dostawę. Wysyłka tego samego dnia może przesądzić o tym, że klient wybierze zakup właśnie w Waszym sklepie. Dlatego wprowadzamy nowy program AlleProgres, który zastąpi ubiegłoroczny Program Szybkich Wysyłek. Potrwa on od 1 lutego do 31 maja 2022 r.

Jak zyskać na programie AlleProgres?

W programie możecie otrzymać rabaty za przesyłki Allegro Smart! wysłane tego samego dnia. Rabaty przyznamy sprzedającym, którzy osiągną określony wzrost wskaźnika zamówień wysłanych tego samego dnia - wyniki porównamy z październikiem 2021 r. Wysokość rabatu jest uzależniona od:

  • kwoty zamówienia
  • metody dostawy
  • tego, o ile wzrośnie Wasz wskaźnik zamówień wysłanych tego samego dnia (względem października 2021 r.).

Dokładne kwoty rabatów możliwych do uzyskania znajdziecie w Załączniku nr 1 do regulaminu.

Kto może wziąć udział w programie?

Program AlleProgres jest dla wszystkich sprzedających, którzy:

  • w październiku 2021 r. otrzymali minimum 10 zamówień (nie liczymy tych anulowanych lub zrealizowanych jedną z metod dostawy wymienionych w punkcie 4. Regulaminu AlleProgres);
  • nie posiadają na żadnym z kont ograniczeń w związku z naruszeniem Regulaminu Allegro.

Jak zapisać się do programu?

Spełnijcie dwa warunki, aby otrzymać rabaty za szybką wysyłkę:

  • zapiszcie się do programu (zrobicie to poprzez zakładkę Program AlleProgres w Moim Allegro);

mr_oma_0-1642767322530.png

  • osiągnijcie wzrost wskaźnika zamówień wysyłanych tego samego dnia o co najmniej 3 punkty procentowe względem wyniku z października 2021 roku.

Oba te warunki muszą zostać spełnione.

Kiedy przesyłkę traktujemy jako wysłaną?

Przesyłkę uznajemy za wysłaną, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy tę informację od przewoźnika. Zasada obowiązuje dla przesyłek nadawanych:

  • bezpośrednio podczas podjazdu kuriera
  • w automatach paczkowych
  • w Punktach Obsługi Klienta InPost
  • w punktach odbioru (z wyjątkiem placówek Poczty Polskiej).

Aby paczka została skutecznie nadana, umieśćcie ją w automacie paczkowym lub zanieście ją do punktu odbioru do godziny granicznej przewoźnika

Z regulaminem AlleProgres możecie zapoznać się tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
264 ODPOWIEDZI 264

krejzole
#14 Krzewiciel#

U mnie progres wysyłek -25% 🤣 nie ma co się starać i tak rabatu dla mnie nie wystarczy. Dzisiaj więcej nie pakujemy, idziemy na 🍻

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@nikl  czyli reasumując: w momencie kiedy jest najwieksza liczba kupujących chcesz podnieść ceny. Czyli zamiast pokazać kupującemu : u mnie jest dobry towar w atrakcyjnej cenie chcesz mu powiedzieć: towar mam dobry ale to kosztuje?

Cóż o ile wiem to w Polsce cena nadal jest kluczowym parametrem którym sie kupujący sugerują przy wyborze danej oferty ( prawdopodobna wysoka inflacja i mniejszy zasób portfeli pogłębi ten trend) wiec jeśłi własnie wtedy kiedy jest najwiekszy ruch chcesz pokazać że masz drogi towar to hmm ... moze i dwa minusy dają plus ale moga także pozostać dwoma minusami.

Ja wiem że czasem klient nie tylko wchodzi i kupuje. Często wchodzi, czyta i dodaje do obserwowanych lub nie. Ja osobiscie nie obserwuje najdroższych ofert danego produktu.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Powiem Ci że jeden mój odbiorca sprzedaje na allegro przedmiot za 25 zł a drugi za 109 zł. Jak tak sobie ich obserwuję to sprzedaż mają na tym samym poziomie. Tu na sprzedaż największy wpływ ma odpowiednie zmylenie produktyzacji, zdjęcie i czary allegro w pozycjonowaniu ofert.

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Widzę to odwrotnie: nie podnieść ceny wieczorem, tylko obniżyć ceny rano 🙂

To Allegro wymyśliło, żeby nie promować jakości sprzedaży czy szybkości wysyłki, lecz porę zakupu. Wskazuję tu wielką głupotę tego programu. Wyżej pozycjonują i nagradzają Sprzedawców u których kupuje się raczej rano, a stosują kary dla tych, u których zakupy następują wieczorem. Oczywistym rozwiązaniem jest obniżenie cen nocą i rano dla zachęty, bo zakupy poranne przynoszą korzyści. Wiele sklepów www ma nocne promocje. Czemu nie na Allegro? Podobnie jest z punktacją za długość przedmiotu. Allegro promuje Sprzedawców krótkich przedmiotów do 64cm za paczkomat. Usunięcie z oferty przedmiotów metrowych. znacznie zwiększa oceny jakości i poprawia pozycjonowanie. Takie absurdy tylko w Allegro!

A nawiasem mówiąc, Strategia wybierania niskich cen jest słuszna w przypadku pralek, telewizorów czy smartfonów, gdzie wszystkie egzemplarze są identyczne. Z instrumentami jest zupełnie inaczej. Każdy egzemplarz inny, a tolerancja fabryczna szeroka. Im więcej roboczogodzin sklep poświęci na korekty i regulacje, tym gra się potem łatwiej i przyjemniej. Im niższa cena, tym większa bylejakość przeglądu. Trzeba potem męczyć się, lub biegać po lutnikach, żeby doprowadzili sprzęt do ładu, co finalnie wychodzi drożej, a nie taniej.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_Likos_ 

Mam wrażenie (uwaga, teoria spiskowa!), że Allegro wcale nie chodzi o przyspieszenie wysyłek przez samych sprzedawców. Działania w interesie kupujących powinny być odpowiedzią na potrzeby tychże, a nie kreowaniem tych potrzeb.

Nałogowo czytam komentarze - negatywnych o opóźnieniu jest wyjątkowo mało i raczej dotyczą wysyłki po tygodniu czy dwóch, nie licząc rzecz jasna Bożego Narodzenia, kiedy Boży Narodek dostaje regularnego szmergla. To co jest, wystarczy z naddatkiem: nachalny "przewidywany termin dostawy" wepchnięty gdzie tylko można. Komu zależy na czasie, ten wybierze "Kup do xx:xx, dostawa jutro" i po kłopocie. Po co zmuszać wszystkich do natychmiastowych wysyłek? Po co modyfikować godny Goebbelsa w swojej genialnej wredocie panel jakości sprzedaży?

Według mnie po to, żeby móc powiedzieć: ludzie! Wasze problemy z szybką wysyłką mogą się skończyć z dnia na dzień! Jest taki wielki magazyn pod Warszawą...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Kasiulki2  tak , mysle że ten magazyn pod Warszawą to jeden z powodów. Drugi to znaczne koszty poniesione na program szybkich wysylek - które trzeba było ciąc.

No i juz mamy kilka róznych podejść do nowego programu. Jedni wlicza w koszty 1 zl i nie bedą sie szarpać, inni podniosa ceny wieczorami - tak aby klienci kupowali tylko po północy i rano, jeszcze iinni pewnie skorzystają z tej oferty magazynowej.

Tak czy inaczej Allegro in plus 🙂

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Ten wielki magazyn w Adamów 50, Gdzie oni znajdą pracowników jak tam w okolicy stawka dla ukraińca 5 tyś. na łapę to mało, nie chcą pracować, do włoch wyjechali rabotać za ojro. A oni dają tylko 3675 brutto.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@krejzole 

Będą dowozić z Pokrówki albo z Horodyszcza - to takie wioski pod Chełmem 😊

Trzy godziny w autobusie w jedną stronę, dziesięć w magazynie - i spoko, jeszcze osiem zostaje człowiekowi z doby w ramach work-life balansu...

oznacz moderatorów

mplaptonik
#10 Popularyzator#

Jak to jest z wysyłką przez Pocztę Polską? Czy nadanie paczki w placówce jest już zaliczane do nadania przesyłki w tym samym dniu?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mplaptonik tak o ile klient kupi po północy a Ty zaniesiesz i zeskanują do godziny 15:00 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ja to na takie szybkie nadania szans żadnych nie mam ,wszystkie aukcje kończą się wieczorem i zwykle klienci je od razu opłacają .W tych zawiłych regulaminach brakuje jakiejś furtki dla sprzedających w licytacjach .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 ustaw zakończenie po północy, nadaj do 15:00 i masz do przodu kupę kasy 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 W licytacjach to tak nie działa ,sprzedaję już na koncie firmowym od 15 lat i mam już wypracowane dni i godziny kiedy można osiągnąć najlepsze ceny i nie jest to na pewno godzina 24 .Przez te wszystkie lata przyzwyczaiłem nawet swoich stałych klientów do stałych godzin zakończenia aukcji ,niestety te godziny działają na moją niekorzyść .Dobrze że w mojej kategorii kolekcje -antyki i sztuka allegro to nie jedyna wygodna forma sprzedaży.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Szkoda że wszystko to pic na wodę, zapisałem się zobaczymy za miesiąc, problemem są godziny graniczne poczt czy inpost 15:00  dpd 11:00 kto to wymyślił, jak kurier przyjedzie 11:20 to już nie policzy 😞 Szkoda że nie liczycie nawet jak się spóźnią z odbiorem a wyjadą tego samego dnia, myślę że jest to celowe działanie żeby zmusić sprzedawców do przejścia na fulfilment gdzie godziną graniczną będzie 20:00 😄 na dziś pozostaje doliczyć kolejne koszty do towaru 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro chce byśmy podnosili ceny towaru za wszelką cenę bo czym większa cena to większy zysk z prowizji i mniejsza konkurencja dla ich oficjalnego sklepu .

oznacz moderatorów

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

Zastanawiam się nad sensem programu? Nadałem 10 paczek tego samego dnia, kurier odebrał, wpadło kolejnych 10 paczek tego samego dnia, nadane w paczkomacie, kurier już nie odebrał. Zatem Liczone jest 20 paczek za dzień. Kto normalny ze sprzedawców siedzi do 23:59 i jaki normalny kurier czeka za drzwiami aby Ci zeskanować paczkę?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Hoth24BrickStore pamiętaj że nadanie musi być przed godziną graniczną https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/godziny-graniczne-nadawania-przesylek-u-przewoznikow-w-ramach-a... żeby Ci zaliczyli do programu, nic bardziej durnego nie można było wymyśleć DPD ma godzinę 11:00 😄 po tym czasie nic Ci nie policzą 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro to nie jest normalny sklep dlatego też reguły i zasady tu panujące mijają się z logiką.

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Allegro powinno naciskać na kurierów, nie na sprzedawców. To od kurierów zależy czy odbiorą wieczorem, lub czy opróżnia paczkomat.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kurier też ma ustawione godziny graniczne i to nie on sam je sobie ustawia tylko jego szefowie po ustaleniach z allegro ,a godziny graniczne są tak ustawione aby jak najmniej osób mogło domagać się zwrotów po szybkiej wysyłce.

oznacz moderatorów