anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Już 1 lutego rozpoczniemy nowy program AlleProgres

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Kupujący cenią sobie szybką dostawę. Wysyłka tego samego dnia może przesądzić o tym, że klient wybierze zakup właśnie w Waszym sklepie. Dlatego wprowadzamy nowy program AlleProgres, który zastąpi ubiegłoroczny Program Szybkich Wysyłek. Potrwa on od 1 lutego do 31 maja 2022 r.

Jak zyskać na programie AlleProgres?

W programie możecie otrzymać rabaty za przesyłki Allegro Smart! wysłane tego samego dnia. Rabaty przyznamy sprzedającym, którzy osiągną określony wzrost wskaźnika zamówień wysłanych tego samego dnia - wyniki porównamy z październikiem 2021 r. Wysokość rabatu jest uzależniona od:

  • kwoty zamówienia
  • metody dostawy
  • tego, o ile wzrośnie Wasz wskaźnik zamówień wysłanych tego samego dnia (względem października 2021 r.).

Dokładne kwoty rabatów możliwych do uzyskania znajdziecie w Załączniku nr 1 do regulaminu.

Kto może wziąć udział w programie?

Program AlleProgres jest dla wszystkich sprzedających, którzy:

  • w październiku 2021 r. otrzymali minimum 10 zamówień (nie liczymy tych anulowanych lub zrealizowanych jedną z metod dostawy wymienionych w punkcie 4. Regulaminu AlleProgres);
  • nie posiadają na żadnym z kont ograniczeń w związku z naruszeniem Regulaminu Allegro.

Jak zapisać się do programu?

Spełnijcie dwa warunki, aby otrzymać rabaty za szybką wysyłkę:

  • zapiszcie się do programu (zrobicie to poprzez zakładkę Program AlleProgres w Moim Allegro);

mr_oma_0-1642767322530.png

  • osiągnijcie wzrost wskaźnika zamówień wysyłanych tego samego dnia o co najmniej 3 punkty procentowe względem wyniku z października 2021 roku.

Oba te warunki muszą zostać spełnione.

Kiedy przesyłkę traktujemy jako wysłaną?

Przesyłkę uznajemy za wysłaną, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy tę informację od przewoźnika. Zasada obowiązuje dla przesyłek nadawanych:

  • bezpośrednio podczas podjazdu kuriera
  • w automatach paczkowych
  • w Punktach Obsługi Klienta InPost
  • w punktach odbioru (z wyjątkiem placówek Poczty Polskiej).

Aby paczka została skutecznie nadana, umieśćcie ją w automacie paczkowym lub zanieście ją do punktu odbioru do godziny granicznej przewoźnika

Z regulaminem AlleProgres możecie zapoznać się tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
264 ODPOWIEDZI 264

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

No wlasnie ten caly program mi smierdzi, na co te rabaty? Nie mozna ustalic 1 stawki za przesylke dla kupujacych od paczki np 99 groszy jak juz ma byc fikcyjnie za darmo?

oznacz moderatorów

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

Ja na przyklad jestem na ryczalcie i nie moge sobie odliczyc nic kompletnie a allegro jest jedynym zrodlem obortu , nie mam duzej marzy a jeszcze musze doplacac komus za transport.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mr_oma możesz doprecyzować ? bo w regulaminie nie znalazłem nic na ten temat 😞 Rozumiem że tu chodzi o godzinę graniczną dla paczkomatów i punktów bo o kurierze zabierającym ze sklepu nic nie wspominasz ? w regulaminie też nie ma nic o godzinach granicznych ?

Kiedy przesyłkę traktujemy jako wysłaną?

Przesyłkę uznajemy za wysłaną, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy tę informację od przewoźnika. Zasada obowiązuje dla przesyłek nadawanych:

  • bezpośrednio podczas podjazdu kuriera
  • w automatach paczkowych
  • w Punktach Obsługi Klienta InPost
  • w punktach odbioru (z wyjątkiem placówek Poczty Polskiej).

Aby paczka została skutecznie nadana, umieśćcie ją w automacie paczkowym lub zanieście ją do punktu odbioru do godziny granicznej przewoźnika

Z regulaminem AlleProgres możecie zapoznać się tutaj.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Godzinę odbioru paczek ze swojego skleu ustalasz sam z przewoźnikiem. Jeśli kurier skanuje paczki w Twojej obecności, jest to moment, w którym zostają nadane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Nie wyjaśniliście jednak w jaki sposób nadać tego samego dnia przesyłkę, zamówioną po godzinie granicznej. Czy udostępniacie maszynę czasu? Analogicznie oczekujecie poprawy w kwestii umieszczania w paczkomatach przedmiotów dłuższych niż długość skrytki. To też wymaga użycia fizyki kwantowej, bo kontrakcja długości paczki następuje przy prędkościach zbliżonych do prędkości światła.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@kostas11 godzina graniczna nie ma znaczenia, ona określa tylko godziny nadania lub zamówienia kuriera z gwarancją odbioru paczki (oczywiście  w teorii bo w praktyce różnie z tym bywa). Po jej przekroczeniu nie ma gwarancji, że kurier odbierze paczki z paczkomatu lub podjedzie po nie.

Paczka zalicza się do programu jeżeli zostanie zeskanowana przez kuriera w ten sam dzień w którym zostało opłacone zamówienie, bez względu na to o jakiej to będzie godzinie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ares_ teraz to już wiem 🙂 cały czas byłem przekonany że to godzina do której muszą zabrać, tak zrozumiałe poradniki piszą, ciągłe zmiany, bałagan że się człowiek gubi nie wie co do czego i na co patrzeć 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Za dużo zamieszania. Panel dla sprzedających powinniście poprawić, bo jak wystawiam przedmiot, to nawet nie mam podsumowania jaka marża mi z tego zostanie.

oznacz moderatorów

4guitarist
#7 Wielbiciel#

Drogie Allegro chciałbym spełniać Wasze wyśrubowane normy szybkich wysyłek, ale pojęcia nie mam w jaki sposób mam nadać paczki kurierskie w niedzielę... Może ktoś mnie oświeci, jak to zrobić?

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Dołączam pytania do Adminów: Jak nadać kuriera przed godziną graniczną, gdy zamówienie wpływa po godzinie granicznej? Jak spełnić wymaganie włączenia paczkomatów dla paczek nie mieszczących się w paczkomatach? Jak zmusić Kupujących, żeby nie wybierali listów zwykłych, które uwielbiają z uwagi na cenę i dostarczenie do domu pod nieobecność mieszkańca. Dlaczego stosujecie kary za rzeczy niemożliwe do spełnienia, oraz za lepszą obsługę Kupujących? Chcecie koniecznie obniżenia jakości Sprzedaży i przepędzenia najlepszych Sprzedawców do innych serwisów?

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

wyłącz z cennika oferty Smart i po temacie, nie będziesz miał opłat czy "kar" jak to nazywasz, jaki problem? przecież nikt nie zmusza ciebie do stosowania w cennikach ofert Smart.

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Kary i tak otrzymam, bo pozycjonowanie od tego zależy, nie tylko opłaty. Karą będzie też nieuczciwa przewaga konkurencji, czyli firm, które nie starały się w październiku. Będą mogli oferować przy tej samej marży niższe ceny, w nagrodę za to że źle działali. Na moich aukcjach Allegro wyświetli ich oferty z zachętą do zakupu u nich. To wszystko jest ekstremalnie nieuczciwe. W ocenach jakości głównym czynnikiem punktowania nie jest żadna jakość.

Oczywiście nie muszę włączać Smart, ale tu wychodzi kolejna nieuczciwość serwisu. W filtrach moje darmowe przesyłki "nie Smart" widać na trzeciej podstronie, a przesyłki Smart Allegro działające na tych samych zasadach, na samej górze.

Oczywiście nie muszę korzystać z Allegro bo są inne serwisy i to właśnie robię. Przestałem wykupować promowanie, wyróżnianie, udział w akcjach, a oszczędzone pieniądze przeznaczam na bardziej uczciwe kanały sprzedaży. Ale Warto twórców Allegro powiadomić, że mają sabotażystów w dziale który wymyśla tak nieuczciwe zasady oceniania.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

ja myślę, że teraz sprzedawcy powinni zrobić alleprogres i zmienić portal... 

oznacz moderatorów

mon65001
#9 Pomysłodawca#

To takie mydlenie oczu z tym programem, bo np. ktoś kupi coś o godzinie 16 paczkomatem, nadasz w tym samym dniu np. o 18, tylko po co, jak kurier pod paczkomatem pojawi się dopiero następnego dnia (godzina 15, czy 16 w zależności od paczkomatu już minęła, a kurier o 20 przesyłek już nie wyciąga), a według regulaminu tej akcji przesyłka musi zostać zeskanowana przez kuriera tego samego dnia, więc samo włożenie do paczkomatu się nie liczy: Regulamin: " Przez realizację wysyłki rozumie się odbiór (i zeskanowanie) paczki przez kuriera bezpośrednio od Sprzedającego lub z punktu odbioru lub automatu paczkowego w dniu złożenia zamówienia."

oznacz moderatorów

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego paczki nadawane weekend są brane pod uwagę do statystyk? Przecież w weekend kurier nie odbierze paczki 🙂

Skandal!

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jak pracodawca powiedział mi że nie otrzymam 120zł premii bo zabrakło mi jakiś punktów to uroczyście oświadczyłem mu że zrzekam się premii dożywotnio, przy wszystkich pracownikach to powiedziałem. On mało się nie przewrócił. To było kilka lat temu, za tą premią wszyscy gonili dostał ją raz jeden pracownik, 90 zł 😂

Tak samo jest z progresem, narobisz się 1pkt. zabraknie i 90zł przelatuje koło nosa.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

No dobra, ale w Allegro masz wykonać dziś rano, prace zlecone dziś wieczorem.  Do takiego gonienia potrzebujesz maszyny czasu. Odlot kompletny.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Hoth24BrickStore Dlatego, że w weekend wskaźnik znacznie spada (u mnie do 3%) 
Rozliczenie na koniec miesiąca będzie:

28 luty - poniedziałek (71% dni roboczych)

31 marzec - czwartek 😀 (74% dni roboczych)

30 kwietnia - sobota (70% dni roboczych)

31 maja - wtorek (64% dni roboczych 😭)

oznacz moderatorów

Hoth24BrickStore
#9 Pomysłodawca#

To znaczy, że automatycznie mi przeliczy jeszcze na koniec miesiąca ilość dni roboczych w miesiącu? Jaki zatem jest sens nie liczenia odrazu? Tylko denerwuje się, żę w Piątek miałem 8 punktów procentowych w górę a w poniedziałek rano już 3,02 🙂 No i ciągle wisi sprawa dlaczego brane są pod uwage paczki poza godzinami granicznymi do statystyk, czyli od 0:01 do 16:00 w inpoście miałem 1 paczkę a od 16:01 do 23:59 miałem 10 paczek

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Rozumiem, że Allegro zmusi kurierów DPD i Inpost do odbiorów w godzinach wieczornych?

oznacz moderatorów