anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kara za zlamanie regulaminu

taniezakupy2
#9 Pomysłodawca#

allegro miesiac temu zawiesilo moje konto za zlamanie regulaminu.usunelo wszystkie moje aukckje ktore po odwieszeniu musialem wystawic ponownie oczywiscie po raz drugi za to placac.dodatkowo naliczyli mi prowizje za kilkaset transakcji wstecz kilka lat ktore nigdy nie zostaly sfinalizowane jako kare za zlamanie regulaminu.kilka razy pytalem pracownikow allegro zeby mi przedstawili punkt regulaminu ktory mowi ze moga cos takiego zrobic.do dnia dzisiejszego nie dostalem odpowiedzi na moje pytanie.gdy pytalem ponownie o przedstawienie punktu allegro dostalem odpowiedz zebym juz w tej sprawie nie pisal bo nie beda mi odpowiadac.na portalu trustpilot zadalem to samo pytanie i dostalem odpowiedz od pracownika allegro ze tak nie robia i nie naliczaja oplat wstecz.po przedstawieniu tej odpowiedzi na allegro dostalem odpowiedz ze ich pracownik na truspilot wprowadzil mnie w blad.

wiec kto tu pisze prawde i czy takie dzialanie jest zgodne z prawem?

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

pinsplash
#21 Demiurg#

@taniezakupy2 Dziwne to....bo rzeczywiście nie słyszałem o naliczaniu wstecz? Może miałeś jakieś nieopłacone rachunki?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

taniezakupy2
#9 Pomysłodawca#

wszystkie rachunki place na biezaca.doszukali sie ze ktos u mnie kupuje ale nie placi i skladalem o to wnioski o zwrot prowizji.po dwoch latach stwierdzili ze jest to naruszenie regulaminu allegro i naliczyli mi kilka tysiecy zlotych prowizji do transakcji ktore nigdy nie byly sfinalizowane jako kare za naruzenie regulaminu. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@taniezakupy2 A dostałeś jakąś fakturę na której jest wypisane czego dotyczy płatność?

Jeśli za niesfinalizowane transakcje to idź zapytaj skarbówkę jak to masz rozliczyć 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@taniezakupy2 to może po kolei. Twoje konto zostało zablokowane za:

Zawiesiliśmy konto, ponieważ według naszych danych w Pana ofertach doszło do złamania art. 2.10.b Regulaminu Allegro: (...)

Chodzi dokładnie o zakupy i oferty w licytacjach złożone przez [***]. Zgodnie z naszą weryfikacją wskazane konto i Pana konto są powiązane. Ponadto według naszej analizy jego zakup nie został zrobiony w celu nabycia przedmiotu. Proszę pamiętać, że w Allegro nie są dozwolone czynności prawne dla pozoru.

Prowizja nie została Ci naliczona karnie. W Allegro nie naliczamy kar finansowych. Rabat był Ci przyznawany, ponieważ wprowadzałeś nas w błąd twierdząc, że do transakcji nie doszło z winy kupującego, tymczasem do transakcji nie dochodziło z Twojej winy. W takiej sytuacji rabat się nie należy, dlatego go wycofaliśmy. Wiedziałbyś to, znając nasz regulamin (w korespondencji przyznałeś jednoznacznie, cytuję: "przepraszam ale nie wiedzialem o tym poniewaz nie czytalem regulaminu allegro.").

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@msniezek Zgodnie z nasza weryfikacją. Pytanie czy jest powiązane czy tylko podejrzenia? Bo śledztwo nie może być powodem do skazania. Należy wszystko wyjaśnić i podjąć stosowne decyzje i nie na podstawie poszlak.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@milka1234567890 jest powiązane. Zresztą autor wątku tego nie neguje.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

taniezakupy2
#9 Pomysłodawca#

nie neguje ale tez nigdy nie potwierdzilem ze konta sa powiazane.prosze mi przedstawic punkt regulaminu allegro ktory mowi ze w takiej sytuacji mozecie naliczyc prowizje wstecz poniewaz ja sie takiego punktu nie dopatrzylem ktory by o tym mowil.jesli mamy dzialac zgodnie z regulaminem allegro to dzialajmy obustronnie.Podstawy prawnej tez nie znalazlem ktora by mowila ze takie naliczanie jest zgodne z prawem.Wprowadzenie w blad?byc moze ale prawo opiera sie na faktach a fakt jest taki ze transakcje nigdy nie zostaly sfinalizowane o czym wiecie i zgodnie z regulaminem allegro zwrot prowizji mi sie nalezy.No chyby ze allegro ma swoje podejscie i interpretacje polskiego prawa takie jak naprzyklad znalazlem dzis na trutpilot odnosnie zapytania klienta dlaczego allegro nalicza prowizje od kosztow wysylki.

oto odpowiedz pracownika allegro na to pytanie:

" W kwestii prowizji od kosztu wysyłki, nie ma prawnych przeciwwskazań do pobierania takiej opłaty"

jak taka odpowiedz mi wyjasnisz panie menadzerze?

czyzby pracownik allegro na trutpilocie znow sie pomylil tak jak bylo w moim przypadku,czy powiedzial prawde ze allegro podchodzi do polskiego prawa w ten sposob ze co nie jest zakazane to jest dozwolone.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@taniezakupy2 zapoznaj się proszę z załącznikiem 4 do Regulaminu Allegro, część VII, punkt 1:

W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy Sprzedający zawarł umowę sprzedaży a Transakcja nie naruszała Regulaminu Allegro, Allegro może przyznać Sprzedającemu rabat transakcyjny na świadczenie usług w ramach Allegro w bieżącym okresie rozliczeniowym lub w kolejnych okresach rozliczeniowych.

W Twoim przypadku Transakcje naruszały Regulamin Allegro, zatem rabat Ci się nie należał.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

taniezakupy2
#9 Pomysłodawca#

Allegro może przyznać Sprzedającemu rabat transakcyjny na świadczenie usług w ramach Allegro w bieżącym okresie rozliczeniowym lub w kolejnych okresach rozliczeniowych.

to nie jest kolego odpowiedz na moje pytania.przeczytaj dokladnie,powoli i ze zrozumieniem moje pytania ktore zadalem w poprzedniej  wiadomosci i odpowiedz rzeczowo a nie wklejaj wyrwanych z kontekstu kawalkow regulaminu ktory nie jest odpowiedzia w tej sprawie.

nie odniosles sie rowniez odnosnie mojej wypowiedzi w sprawie prowizji od kosztow wysylki.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@taniezakupy2 OK, spróbuję jaśniej.

Prowizję naliczamy od zawartych transakcji - i jest ona bezzwrotna (niezależnie od tego, czy do zakupu doszło, czy nie). Natomiast czasami - w "szczególnie uzasadnionych przypadkach" - tym sprzedającym, którzy spełnią określone kryteria, przyznajemy rabat transakcyjny do wskazanych transakcji, w wysokości naliczonej wcześniej prowizji. Ale nie dotyczy to w żadnym razie transakcji zawartych z naruszeniem naszych zasad.

Jeżeli masz dodatkowe, dalsze pytania - chętnie odpowiem.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

taniezakupy2
#9 Pomysłodawca#

"Prowizję naliczamy od zawartych transakcji - i jest ona bezzwrotna (niezależnie od tego, czy do zakupu doszło, czy nie)"

co ty czlowieku za glupoty wypisujesz????

Ale nie dotyczy to w żadnym razie transakcji zawartych z naruszeniem naszych zasad"

Przedstaw mi zapis regulaminu allegro gdzie wyraznie jest napisane ze w przypadku transakcji zawartych z naruszeniem waszych zasad sprzedawcy nie nalezy sie zwrot prowizji i allegro moze go naliczyc nawet kilka lat wstecz.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@msniezek też się troszkę zastanawiam jak to rozumieć co napisałeś:

"Prowizję naliczamy od zawartych transakcji - i jest ona bezzwrotna (niezależnie od tego, czy do zakupu doszło, czy nie). "

Czy "zawartych transakcji" to tych co doszły do skutku które okazały się potem odstąpieniem od umowy i tych zawartych bez odstąpienia? Bo "niezależnie od tego , czy doszło do zakupu, czy nie" się trochę wyklucza, szczególnie określenie gdy do zakupu nie doszło.

Do zakupu nie dochodzi do momentu gdy kupujący nie zatwierdzi opcji typu "kupuję i płacę" według waszego regulaminu. Chyba, ze to nieświadomy błąd z tym "nie doszło" lub inne znaczenie miało być 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

taniezakupy2
#9 Pomysłodawca#

To napisał menadżer allegro do mnie. To są jego słowa a nie moje. Najwyraźniej nie ma pojęcia o tym co pisze. 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@ZibiK30 zawarta transakcja czyli taka, w której doszło do zakupu. Bez względu na to, co się działo potem. Dla niektórych sytuacji - w tym np. dotyczących odstąpienia od umowy - przewidzieliśmy właśnie rabat transakcyjny. Natomiast rabatu nie przyznajemy, jeżeli ktoś naruszał nasze zasady.

Jak widać, okazuje się, że można nie czytać Regulaminu przez np. kilka lat, łamiąc go wielokrotnie, a następnie z dnia na dzień stać się ekspertem od zgodności tegoż Regulaminu z prawem, gdy wyjdzie to na jaw. Rozumiem to, każdy broni się jak może.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

W takiej sytuacji, naliczony rabat transakcyjny staję się przychodem i należało by go opodatkować. Firmy go powinny zaksięgować, a osobom prywatnym powinniście wystawić odpowiedni PIT celem rozliczenia dochodu z Urzędem Skarbowym.

oznacz moderatorów

taniezakupy2
#9 Pomysłodawca#

Oczekuję konkretnych odpowiedzi na moje dwa pytania które zadałem wcześniej, mianowicie zapis w Regulaminie który mówi o tym że allegro w takiej sytuacji może naliczyć Prowizję, oraz jak allegro odniesie się do wypowiedzi swojego pracownika odnośnie wprowadzenia prowizji za koszt wysyłki. Czy to tak wiele? Bo widzę że dla Pana to zawiele. Nie oczekuje odpowiedzi typu bla. Bla. Bla z których nic nie wynika tylko konkretów. Jasnych konkretów.

**piiip**olow na temat regulaminu i zasad już się dość nasłuchałem od waszych konsultantów ale jak do tej pory nikt mi nie przestawił żadnych konkretów i odpowiedzi na dwa proste pytania. 

oznacz moderatorów

taniezakupy2
#9 Pomysłodawca#

Dostanę wreszcie odpowiedź czy po raz kolejny allegro przemilczy tematy które uderzają w ich wiarygodność i uczciwość? 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

o jak tu fajnie

właśnie się dowiedziałem, że zwrot za transakcję, której nie było jest dowolnie uznaniowy

i może być liczony wstecz

oczywiście w regulaminie o tym nie ma mowy

 

rozumiem bana za transakcje pozorne ale żądanie za to pieniędzy?

co na to skarbówka?

@TATLOK dobrze kombinujesz

 

nowomowa na allegro w regulaminach i ustawieniach jest celowa

tu właśnie mamy przykład jej bezwzględnego stosowania

oznacz moderatorów

taniezakupy2
#9 Pomysłodawca#

Tak właśnie działa allegro. Nieważne jak i czy zgodnie z prawem, ważne żeby wydrzeć kasę.

A najbardziej rozwalił mnie koleś z allegro który na pytanie na jakiej podstawie allegro nalicza Prowizję od kosztów wysyłki odpowiedział że w polskim prawie nie ma przeciwskazań żeby takiej prowizji nie naliczać. W tej wypowiedzi ujawnił prawdziwe oblicze allegro. 

Wypowiedź do wglądu na trustpilot. He, he, ciekawe czy koleś jeszcze pracuje czy już go wylali, ale szacun za szczerość. Przynajmniej już wiem że dla allegro co nie jest zabronione w polskim prawie to jest dozwolone. 

oznacz moderatorów