anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Karanie sprzedawców za błędy w produktyzacji

MultiverseShop
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Na początek chciałbym przywitać wszystkich członków tego forum gdyż to mój pierwszy wpis tutaj.

Sytuacja sprzed kilku dni. Wystawiam sobie masowo aukcję przez Baselinkera, łączę wszystko z katalogiem produktów (bo przecież Allegro mniej lub bardziej tego wymaga). Wstaję rano, a tam czeka na mnie -40 punktów i usunięta jedna aukcja z informacją

"W opisie oferty nie możesz zamieszczać informacji, które nie odnoszą się do oferowanego produktu. Usuń z opisu dane kontaktowe, informacje dotyczące przelewu lub też numeru rachunku bankowego."

Myślę sobie kurde, nowo podłączona hurtownia, może czegoś w opisie nie zauważyłem. Przyglądam się produktowi na stronie hurtowni, w baselinkerze, nic nie ma, brak czegokolwiek co naruszałoby regulamin.

No więc piszę do obsługi o co chodzi. Dowiaduję się, że chodzi o dwa zdjęcia z adresem strony internetowej sklepu, o którego istnieniu nie miałem zielonego pojęcia. Patrzę znowu, przecież ja żadnych takich zdjęć nie dodawałem. Co się okazało? W katalogu Allegro dla tego produktu są wklejone dwa zdjęcia, które łamią regulamin, a które Allegro wkleiło do mojej aukcji (fakt, miałem zaznaczone w baselinkerze, żeby korzystać ze zdjęć z produktyzacji, nie wiem czy wyłączenie tej opcji realnie coś zmienia w tej kwestii) i za które dało mi -40 punktów w jakości sprzedaży. Tłumaczenie - bo sprzedawca odpowiada za ostateczny wygląd aukcji. Zatem ja wystawiając aukcję ze swoimi zdjęciami muszę potem przejrzeć kilkaset aukcji czy czasem Allegro nie dorzuciło tam czegoś od siebie za co potem bohatersko mnie ukaże 🙂

Zatem pytam drogich moderatorów

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Czy to są jakieś jaja? Zmuszacie ludzi do korzystania z Waszego katalogu produktów, a potem ich każecie za to, że z niego skorzystali..

Dla mnie logicznym jest, że skoro istnieje jakiś produkt w katalogu to jest on choćby wstępnie przefiltrowany (rozumiem, że nie jesteście w stanie ogarnąć wszystkich parametrów produktów) choćby pod względem zdjęć. Czymś kompletnie nie do pojęcia jest fakt, że jakiś Wasz algorytm widzi złe zdjęcie w mojej aukcji, a nie widzi tego samego zdjęcia mając je cały czas w katalogu i dopuszczając do takich sytuacji.

Żeby było śmieszniej to nie był jednostkowy przypadek. Spędziłem wczoraj jakieś 12 godzin na przejrzeniu około 800 swoich aukcji czy aby nie dostałem w gratisie kolejnych tego typu prezentów na innych aukcjach. No i oczywiście dostałem. Musiałem poprawić kilkadziesiąt aukcji gdzie też z produktyzacji zassało zdjęcia z adresami stron internetowych kompletnie obcych mi sklepów.

Rozumiałbym gdybym ostrzeżenie dostał faktycznie za swoje przewinienie. Tymczasem ja dostałem ostrzeżenie za korzystanie z "uszczęśliwiającego na siłę" katalogu produktów, który zakłada takie skandaliczne pułapki na sprzedających. Ogarnijcie najpierw katalog, a potem dopiero każcie sprzedających.

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

MultiverseShop
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MultiverseShop rozumiem, że jesteś rozczarowany moją odpowiedzią, przykro mi natomiast nie mam dla Ciebie innego wyjaśnienia. Zgodnie z regulaminem za treść oferty (w tym również za jej prawidłowe powiązanie z katalogiem) odpowiada sprzedający. 
Nie powinieneś łączyć oferty z produktem, jeśli widzisz, że są w nim błędy. W takiej sytuacji należy zgłosić błąd w produkcie, wówczas powstaje produkt, który jest w weryfikacji i z którym możesz od razu połączyć swoją ofertę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MultiverseShop
#9 Pomysłodawca#

@la_nika 

Zatem jakim niby ułatwieniem dla mnie, jako sprzedawcy, ma być katalog produktów?

Jestem zmuszony z niego korzystać i dodatkowo muszę sprawdzać czy jest on zgodny z Waszym regulaminem i niezliczoną ilością załączników.

To jest to ułatwienie? Super, nie ma co...

 

Poza tym dlaczego ponad 160 ofert tego produktu nadal wisi na Waszym portalu skoro mają dokładnie te same błędy, za które to ja zostałem ukarany? To już Wam nie przeszkadza?

 

Dodatkowo jak już ja oraz wielu innych użytkowników w tym temacie wspomniało.. To jest Wasz katalog i Wy za niego odpowiadacie. Wymagacie połączenia produktu z katalogiem co jest zgodne z Waszym regulaminem zatem jakim prawem każecie sprzedających za to, że robią coś zgodnie z regulaminem? Zróbcie porządek z katalogiem, potem karzcie ludzi, Wy natomiast robicie na odwrót.

oznacz moderatorów

MultiverseShop
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Widzę, że na niewygodne pytania się tutaj nie odpowiada, dobrze wiedzieć 🙂

oznacz moderatorów

tomsyty
#9 Pomysłodawca#

Zgłaszanie błędu w produkcie i wystawianie przedmiotu z produktem w weryfikacji to przydatna opcja, ale wymusza wystawianie nowej aukcji. Bardzo brakuje możliwości połączenia z produktem w weryfikacji podczas wznawiania czy edycji aukcji. Obecnie trzeba albo zgłosić błąd w katalogu, czekać aż zostanie on poprawiony i dopiero wtedy wznowić/edytować aukcję z poprawionym produktem albo połączyć z błędnym produktem od razu i czekać aż zmiana zostanie wprowadzona licząc na to że kupujący będą czytać treść aukcji ze zrozumieniem a nie patrzeć na błędne dane w katalogu (najgorsza jest oczywiście nazwa produktu i narzucone wyświetlanie jej na urządzeniach mobilnych zamiast tytułu aukcji)...

oznacz moderatorów

mala_planeta
#9 Pomysłodawca#

U mnie jeszcze ciekawsza sytuacja. Zgłosiły się już do mnie dwie firmy, grożąc sądem za użycie ich zdjęć. Zdjęcia oczywiście były automatycznie dodane przez produktyzację. W tym jedno ze znakiem wodnym innej firmy. Przed wprowadzeniem produktyzacji może faktycznie należałoby najpierw usunąć wszystkie zdjęcia niezgodne z regulaminem.

oznacz moderatorów

MultiverseShop
#9 Pomysłodawca#

Dodajesz zdjęcia przez jakieś zewnętrzne oprogramowanie typu baselinker? Jeśli tak to przynajmniej w baselinkerze jest opcja pominięcia zdjęć z produktyzacji, wtedy wstawiasz tylko swoje fotki. Jak już pisałem na początku tego tematu w "epizodzie 1" też miałem z tym problem, ale wtedy jakoś Allegro zauważyło problem w tym, że mi konia trojańskiego w produktyzacji sprzedało i punkty karne zostały usunięte, co prawda dopiero po temacie na tym forum, bo mailowo też mieli temat gdzieś, przecież to "moja wina bo mogłem sprawdzić czy mi bubla nie dodali ze swojego wspaniałego katalogu". Teraz przy powtórce z rozrywki już mają problem.

oznacz moderatorów

mala_planeta
#9 Pomysłodawca#

Tak, używam zewnętrznego oprogramowania. Ale w tamtym czasie przy wystawianiu aukcji z tą opcją sądziłam, że to błogosławieństwo 😄

oznacz moderatorów

MultiverseShop
#9 Pomysłodawca#

Korzystanie z katalogu niestety nie jest błogosławieństwem tylko potencjalnie dodatkowym problemem. Nie korzystać też się już nie da. W skrócie - jesteśmy w d**** 😉

oznacz moderatorów

rowerek_pl
#7 Wielbiciel#

Czyli finalnie rozwiązali sprawę na Twoją korzyść - dodali Ci te 40 punktów z powrotem? 

Mieliśmy właśnie tożsamą sytuację, tylko u nas twierdzą, że mogliśmy te zdjęcia podejrzeć przed publikacją oferty (dotychczas po publikacji edytowaliśmy oferty usuwając nieprawidłowe zdjęcia, bo też działaliśmy przez Baselinker i w końcu też musieliśmy całkiem zablokować możliwość dodawania zdjęć z Katalogu). Na stwierdzenie, że przy wystawianiu przez Baselinker nie da się podejrzeć szybciej zdjęć z Katalogu twierdzą, mówiąc oględnie, że to nie ich problem. 

oznacz moderatorów

MultiverseShop
#9 Pomysłodawca#

@rowerek_pl  napisał(a):

Czyli finalnie rozwiązali sprawę na Twoją korzyść - dodali Ci te 40 punktów z powrotem? 


Tak, dostałem te punkty z powrotem. Niemniej dopiero po interwencji tutaj, na forum. Pomoc "mailowa" ma wszystko w czterech literach.

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Dział obsługi katalogów niestety ale nie rozróżnia kota od psa, i jeśli w opisie aukcji piszesz o psie, to po podaniu prawidłowego kodu i połączenia z katalogiem według kodu jest to kot. Żadne tłumaczenia wyjaśnienia nie pomogą bo ktoś z działu katalogu ubzdurał sobie że to kot i nikt i nic tego nie zmieni nawet siła wyższa. w allegro pracują sami ludzie nieomylni i zadumani w sobie to co powiedzą to święte i tak ma być. Kot i pies to oczywiście tylko przykład.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Według mnie to była KURA

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Ja ostatnio musiałam udowodnić, że szczotka do butelek, to szczotka do butelek wszelkich, a nie tylko do takich dla niemowląt 🤣

oznacz moderatorów