anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog produktów dla ofert wielowariantowych

alekom_pl
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

prowadzę sklep komputerowy i od kilku lat korzystaliśmy z możliwości połączenia sprzedaży Allegro z systemem WooCommerce. Dzięki wtyczce WP-DESK stworzyliśmy system, który pozwalał na wystawianie komputerów w różnych opcjach konfiguracyjnych (RAM, DYSK) a później łączenia w ofertę wielowariantową. Obecna zmiana związana z katalogiem produktów zabiera nam taką możliwość. System za każdym razem wyrzuca informacje o błędnym parametrze DYSK oraz RAM. Nie jest w stanie połączyć się w danej chwili z innymi opcjami w katalogu i blokuje wystawienie kolejnej oferty z innymi parametrami.


Obecne zmiany uniemożliwiają nam wystawianie ofert z poziomu Woocommerce i wymuszają powrót do wystawiania ofert pojedynczo czyli powrót do "Epoki Lodowcowej". Sprzedawcę sprowadza się tu do poziomu pracownika, który ma dbać o poprawność danych w katalogu, zgłaszać błędy i dodawać nowe kody EAN na własny koszt (propozycja w trakcie rozmowy telefonicznej z pracownikiem Allegro).

Zaczynam poważnie rozważać wycofanie swoich produktów z Państwa serwisu.

 

Z wyrazami szacunku,

Daniel Kowalski

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@alekom_pl, czy próbowałeś dodać każdy produkt osobno? Każdy produkt musi różnić się wartościami w parametrach podstawowych.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

alekom_pl
#8 Zapaleniec#

Pani Maju,

owszem, jest możliwe aby dodać każdy produkt z osobna oraz powiązać go z błędnym produktem i zgłosić do Państwa poprawki tylko że zajmie to jakieś 2-3 godziny dla jednej oferty a klienci do momentu wprowadzenia poprawek (48 godzin) będą widzieli błędne dane. Wcześniej robiliśmy to jednym kliknięciem a przygotowanie oferty pod wielowariantową zajmowało 10-15 minut. Jeżeli to się nie zmieni to prawdopodobnie zamiast np. 15 wariantów będziemy ograniczać się do 1 wariantu.

Zmiany proponowane przez Allegro (Katalog Produktów) to katastrofa w pełnym wymiarze. Sprzedawcy muszą poświęcać swój czas na poprawianie błędów, są przez to mocno ograniczeni z ofertami wariantowymi a klienci są wprowadzani w błąd.

 

Gdyby chociaż poziom połączenia pozostał na powiedzmy 80% to dałoby swojego rodzaju bufor na wprowadzanie zmian i poprawek oraz nie ograniczałoby w kwestii wystawiania ofert.

Proszę o przesłanie takiej sugestii do odpowiednich osób.

oznacz moderatorów

alekom_pl
#8 Zapaleniec#

Przedstawię to na konkretnym przykładzie aby łatwiej Państwu było zrozumieć.

Sprzedaję jeden konkretny model laptopa i chcę wystawić do niego 12 ofert w różnych konfiguracjach a później połączyć w ofertę wielowariantową. Konfiguracje RAM/DYSK przedstawiam poniżej.

Do tej pory było to możliwe i dzięki naszemu systemowi mogliśmy to zrobić w kilka minut, uzupełniając tylko parametry i cenę dla każdego wariantu (reszta pozostawała bez zmian).

Teraz Katalog Produktów zaakceptuje tylko jeden wariant a pozostałe 11 opcji odrzuci jako błędne ponieważ albo jeden albo drugi parametr będzie się różnił. Co więcej, do niektórych konfiguracji kody EAN nie istnieją. Nie mamy wtedy możliwości wystawienia oferty no chyba że zaproponujemy systemowi błędne dane... Dlatego większość produktów w Katalogu na ten moment zawiera błędy, ludzie uzupełniają te dane na szybko, byle by "przepchnąć ofertę" i system wyrzuca mi absurdalne poprawki. Ja uzupełniam dane dobrze, zgodnie z tym co podaje producent a Katalog traktuje to jako błąd i blokuje wystawienie oferty...

Warianty.jpg

 

oznacz moderatorów