anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog Produktów - moje zadziwienie

annas14-firma
#16 Inspirator#

W zasadzie już jakiś czas temu odpuściłem sobie komentowanie przebiegu tworzenia katalogu produktów, ale dziś zobaczyłem coś co mnie zadziwiło.

Po nieudanej próbie przywrócenia nazwy produktu utworzonego z mojej oferty jakiś rok temu :

annas14firma_0-1651773019393.png

postanowiłem wystawić nową ofertę żeby utworzyć nowy produkt.

Wybrałem opcję "Dodaj do oferty produkty korzystając z wyszukiwarki Produktów Allegro." Po wpisaniu słowa wyszukiwania "Lina" w kategorii "Aparaty słuchowe" otrzymałem ofertę wyboru jednego z 126 produktów dostępnych w bazie:

annas14firma_1-1651773597011.png

Jest to ten sam produkt (na wszystkich 32 stronach) utworzony zapewne przez API generujące parametry zapewniające unikalność. Nie wiem jaki jest cel tworzenia ponad stu produktów dla tego samego przedmiotu, ale na pewno nie jest nim ułatwienie wyszukiwania przez kupujących. Istotne jest to że system bazy produktów umożliwia takie powielanie. A chyba został stworzony po to żeby produktów było mniej niż ofert.

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Z góry informuję, że na sugestie zgłaszania do usunięcia pozostanę nieczuły.

Pomijam fakt, że nowa oferta utworzona z tego produktu pobiera opis stanowiącymi nędzne tłumaczenia translatorem z języka kraju produkcji, do tego już się przyzwyczaiłem.

annas14firma_2-1651774510203.png

Przyjmując takie opisy do wzorca Allegro równa do największych konkurentów.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Przekazałam Twoje zgłoszenie odpowiednim osobom. Na pewno okaże się pomocne w udoskonalaniu katalogu produktów.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie, to zgłoszenie nie okaże się pomocne. Nikt nawet do tego nie zajrzy. Trzeba wejść w katalog produktów i tam zgłaszać zmiany/problemy/niezgodności.

Lecz kto mający nieco oleju w głowie będzie się produkował nad poprawianiem jednego produktu w katalogu w kilkudziesięciu pozycjach za "darmo"? - Przecież nawet żaden pracownik Allegro się tego nie podejmie (a mają za to płacone), a co dopiero mówić o użytkownikach serwisu Allegro (mają to robić za darmo). 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów