anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog produktów

znaczek
#10 Popularyzator#

Kolejny raz Allegro próbuje wymusić **piiip**ką prowizję. Usiłuję wystawić podnośnik korbowy EAN 7393347592325.

Niestety przy wystawianiu prowizja wynosi 20%. DLACZEGO. Bo już w katalogu jest taki produkt w kategorii OFERTY HURTOWA, i nie ma opcji aby wystawić go w innej kategorii

Mam tylko jedną sztukę. Prowadzę sprzedaż detaliczną i dlaczego mam płacić taką prowizję

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek na formularzu wystawiania możesz zmienić kategorię na jedną z tych:

la_nika_0-1673860409602.png

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Ale właśnie o to chodzi, że tego nie da się przeprowadzić . W waszym katalogu jest już ten podnośnik z numerem EAN i każda próba zmiany kategorii powoduje komentarz "Wystąpił błąd - Nie możesz wystawić oferty bez powiązanego produktu w tej kategorii. Wybierz z katalogu lub utwórz nowy produkt i połącz go ze swoją ofertą"

Czyli kolejny raz allegro lepiej wie co i w jakiej kategorii powinienem. Dziwne jest jedynie to, że to ZAWSZE kategoria z najwyższą prowizją. Jakie mam obroty i jaki asortyment wystarczy sprawdzić, ale niewiele przedmiotów o cenach wyższych sprzedajemy na prowizji 20%

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek czy możesz przesłać filmik, na którym widoczny będzie ten problem? Wygląda to na błąd techniczny, ponieważ te kategorie są w zbiorze kategorii podobnych i powinieneś mieć możliwość powiązania oferty z katalogiem, jeśli będzie w innej (zaproponowanej) kategorii. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

I jeszcze jedna sprawa. Próbowałem utworzyć w katalogu nową pozycję NIESTETY NIE DA SIĘ.

Komunikat który otrzymuję brzmi "W NASZYM KATALOGU JEST PRODUKT O TAKICH PARAMETRACH" połącz go z katalogiem.

oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

Właśnie sprawdziłem swoje oferty.

Na aukcji 4062859943996, jest dokładnie taki sam podnośnik. I tu kategoria jest prawidłowa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek w pierwszej sprawie, potrzebuję EAN lub inne parametry, aby to zweryfikować, jeśli produkt istnieje już w katalogu, to powinieneś nową ofertę połączyć z tym produktem.

Jeśli chodzi o drugą sprawę to tak, w katalogu produktów produkt o EAN 4062859943996 jest w kategorii "Podnośniki punktowe (żaby)". Jednak wcześniej podałeś inny kod EAN (7393347592325) te produkty różnią się parametrami (marką, kodem producenta i numerem EAN). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

O.K. Podnośnik który próbuję wystawić ma kod EAN 7393347592325, a podnośnik o kodzie

EAN 4062859943996 to podnośnik wcześniej przeze mnie wystawiony. Zgadza się. Mają różne kody EAN, maja różnych producentów, ale to takie same podnośniki zarówno pod względem budowy, zastosowania jak i udźwigu. I tu ponownie moje pytanie. Dlaczego % prowizje od sprzedaży są różne.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek prowizje są różne, ponieważ zależą od kategorii w jakiej wystawiona jest oferta. 
Tak jak pisałam przy produkcie o EANie 7393347592325 powinieneś mieć możliwość zmiany kategorii oferty na jedną z zaproponowanych, ponieważ znajdują się w zbiorze kategorii podobnych, możesz więc mieć inną kategorię, niż kategoria produktu i wciąż mieć ofertę połączoną z katalogiem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

znaczek
#10 Popularyzator#

KATALOG PRODUKTÓW TO WIELKIE NIEPOROZUMIENIE, SZCZEGÓLNIE JEŻELI NIKT GO NIE KONTROLUJE I NIE WERYFIKUJE. Ale na dobrą sprawę. PO CO? Jak jakiś gamoń wybrał złą kategorię z wyższą prowizją, to niech reszta też płaci.

Idąc tokiem wcześniejszego rozumowania żarówka marki PHILIPS gwint E27, moc 15W, jasność 1200 Lumenów, temperatura barwowa 6200K - czyli dokładnie służąca do tego samego, mająca dokładnie takie same parametry użytkowe, będąca w innej kategorii może być obciążona wyższą prowizją.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@znaczek ale tak jak pisałam wcześniej to kupujący decyduje w jakiej kategorii wystawi ofertę i dzięki zbiorowi kategorii podobnych nie wpływa to na połączenie z katalogiem produktów. 
Dodatkowo do każdego produktu możesz zgłosić błąd i zaproponować kategorię, która Twoim zdaniem najlepiej pasuje. Każde zgłoszenie zmiany jest weryfikowane.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów