anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inny Sprzedający podpiął się pod moje oferty, co można z tym zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Laser1_TK
#10 Popularyzator#

Allegro zmusza NAS do katalogowania ofert. Siedzimy godzinami w poszukiwaniu EANu.

Pracujemy rok czasu aby wypracować jakość produktu (10751110332).

Mamy ileś tam pozytywnych 5 gwiazdek.

I nagle taki cwaniak [edycja]  posiadacz wielu kont zakłada kolejne [edycja] 

Konto ma 2 miesiące a podszywa się pod moją ciężką pracę...

Można z tym coś zrobić?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Laser1_TK
#10 Popularyzator#

Nie reagują.

Mają to w ...

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@Laser1_TK 

Wytłumacz proszę w jaki sposób on się podszywa pod Ciebie?

Dlatego że podał identyczny kod producenta?

 

oznacz moderatorów
Laser1_TK
#10 Popularyzator#

Przez rok ciężkiej pracy wypromowałem konkretny produkt.

Teraz ktoś inny wstawia jakieś śmieci podając kod.

Jeśli on dostanie negatywną ocenę tracę i ja.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Laser1_TK Tworzysz nowy produkt w katalogu , a inny sprzedawca korzysta z z tego przy wystawianiu swojej oferty z takim samym towarem .

Tak działa produktyzacja , Ty też możesz korzystać z katalogu już utworzonych produktów .

oznacz moderatorów
Laser1_TK
#10 Popularyzator#

Idąc Twoim tokiem rozumowania.

Wystarczy znaleźć jakiś towar w dobrej cenie i niszczyć Twoją dobrą opinię?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Laser1_TK produktyzacja dotyczy oceny produktu , a nie jak myślisz sprzedawcy .

oznacz moderatorów
Laser1_TK
#10 Popularyzator#

Jeden pracuje na wizerunek MARKI

Drugi z tego korzysta.

Szkoda było tego roku czasu...

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Laser1_TK  wizerunek marki z reguły tworzy PRODUCENT/importer czyli ktoś kto jako pierwszy wprowadza na rynek dany produkt. Dystrybutor i sprzedawca tylko z tego korzysta.

Im mocniejsza marka (lepsza opinia/ dłużej na rynku) tym łatwiej sie sprzedaje wszystkim punktom sprzedazy. Z drugiej strony jest wieksza konkurencja bo każdy chce handlowac mocnymi markami produktów a co za ty idze jest też niższa marża.

Jełsi chcesz mieć wyłącznośc na dany produkt to masz dwa wyjścia 

1) albo zacząc samemu coś produkowac/importować czy zlecac produkcje pod WŁASNĄ MARKĄ i wlasną nazwą.

2) Podpisać z producentem umowe na wyłaczną dystrybucje na terenie Polski danej marki- wówczas każdy kto bedzie chciał ja kupić bedzie musiał to zrobić u Ciebie.

Wtedy faktycznie to Ty będziesz odpowiedzialny zarówno za tworzenie marki jak i wprowadzanier produktu na rynek. Bedziesz tez miał wpływ na to komu i za ile produkt sprzedaz. Lecz to cieżka robota 🙂 i nie zawsze opłacalna

Większośc handlujących produktami innych producentów  tylko czerpie korzyści z siły marki i jakości danego produktu tak jest nie tylko na allegro ale ogólnie w handlu.

oznacz moderatorów
Laser1_TK
#10 Popularyzator#

Reasumując

Mogę sobie wypruć żyły aby wypromować produkt.

Ktoś mało uczciwy podpina się z badziewiem które mieści się w widełkach Alle.

Wstawia badziewny towar za połowę ceny i niszczy to co zbudowałem przez rok?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Laser1_TK na tym wisi cała produktyzacja allegro ._Likos_  poprawnie Ci to wyjaśnił .

oznacz moderatorów
Laser1_TK
#10 Popularyzator#

Odpowiedziałem wyżej.

Szkoda było mojego czasu na to aby jakiś cwaniak podpinał się pod moimi opiniami.

Przecież ma swój towar jako [edycja]  Co? Nie pasuje mu?

Lepiej się przyczepić do lepszej opinii i wstawić badziew w niskiej cenie.

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Laser1_TK  to nie tak jak piszesz

Zarówno Ty jak i Twoja konkurencja sprzedajecie ten sam produkt. Po prostu on go sprzedaje taniej (być może taniej kupuje) . To nad czym pracowałeś to była tylko popularnośc Twojej aukcji. W tym momencie allegro tylko w aukcjach uwidoczniło różnice cenowe u różnych sprzedawców tego samego produktu.

Jeśli w produktach ktore sprzedajesz ktoś podpina zupelnie inne produkty - możesz to zglosic i wowczas allegro odepnie nieprawidłowo przypisany produkt

Według mnie to takze nie jest w porządku lecz niec nie poradzisz. Ja przestałem płacić za reklame i obniżyłem ceny. Trzeba sie dostosowac do warunków 🙂

oznacz moderatorów
Laser1_TK
#10 Popularyzator#

Szkoda że MODERATOR nie usunął NEGATYWA od gnojka który miał konto przez miesiąc.

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Laser1_TK  Produktyzacja powstała z kilku powodów (od najważniejszego, do najmniej ważnego):

  • żeby "zgrupować" jak największą ilość ofert (eliminacja drogich ofert tego samego produktu)
  • żeby kupujący "jak najszybciej" dotarł do "jak najtańszej" oferty*
  • żeby rozbudować katalog produktów, którym Allegro może się później pochwalić i zwiększyć ilość ofert
  • [...] coś tam mało ważnego dla sprzedających
  • [...] coś tam innego jeszcze mniej ważnego dla sprzedających
  • żeby umożliwić szybkie wystawianie ofert**

* - wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce z błędnie połączonymi ofertami, zwłaszcza w kategorii Telewizory 🙂

** - dzięki temu mamy tutaj cały bajzel z Ali, błędy w parametrach i od groma błędnie podpiętych ofert

W tym momencie nikogo już nie będzie obchodzić kto pierwszy stworzył produkt w Katalogu Produktów Allegro, ile pracy na to poświęcił, ile kasy wydał na studio fotograficzne i obróbkę graficzną, przez jaki czas ma ten produkt na rynku. Allegro jest w posiadaniu wszystkiego od momentu stworzenia produktu w ich katalogu, więc każdy sprzedający może z tego korzystać w ich serwisie.

Załóżmy, że importujesz sobie pewien produkt, którego jeszcze nie ma na Allegro. Wykupisz sobie pulę EANów, stworzysz produkt w Katalogu Produktów Allegro i wydasz trochę kasy na promowanie, reklamy, itp., sprzedaż się rozkręci. Nagle ktoś trafia na Twoją ofertę i postanowi, że też sobie ściągnie ten produkt (albo nawet i marną podróbkę) i tylko poda Twój EAN, żeby wystawić sobie ofertę z Twojego produktu. Wystawi po niższej cenie i zacznie sprzedawać ściągając ruch z Twoich ofert dzięki Twojemu wyróżnianiu i reklamom. Kupujący kupują podróbę, oceniają produkt negatywnie i jego opinia spada - oceny lądują do produktu i przez to Twoja sprzedaż również spadnie.

Nic z tym nie zrobisz, taką wizję miało Allegro i musisz się dostosować.

My wszyscy poświęcamy swój czas na tworzenie produktów, dodawanie opisów, poprawianie błędów po kimś, do tego dochodzą reklamacje z tytułu niezgodności z opisem, bo ktoś nie potrafił stworzyć produktu tak, jak trzeba ale to już poza tematem 🙂

Wynikiem tego wszystkiego jest walka na ceny przy rosnącej konkurencji, złotówkowe marże i ogólny spadek sprzedaży 🙂 oczywiście wszystko zależy od kategorii.

oznacz moderatorów
Laser1_TK
#10 Popularyzator#

Reasumując

Nas sprzedawców rąbie konkurencja i Allegro!

oznacz moderatorów