anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klienci nieopłacający zakupów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Czy coś się ostatnio zmieniło w allegro finanse że nie da się czasami sfinalizować transakcji?

W całym lutym miałem 2 nieopłacone transakcje, a w marcu w ciągu 3 ostatnich dni już 6 takich zamówień. Coś tu nie gra.  Prawie nigdy nie miałem sytuacji żeby ktoś sam z siebie napisał że przeprasza za kłopot że nie zapłaci itp, a jak czasami zapytam jaki problem z płatnością to nie odpisują.

Wnioskowanie to jeszcze nic, gorzej z porównywaniem i zwiększaniem ilości sztuk w aukcji, bo ktoś dla zabawy sobie kupuje i nie płaci.

Czasami mam wrażenie że to kupują boty w celu wywindowania prowizji.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dawal50 możesz dać mi znać, jak to mnie więcej wyglądało czasowo (dni i godziny)? Ostatnio było sporo przerw / zamknięte bramki i jest duża szansa, że to właśnie w tej fazie coś poszło nie tak.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@cloudcloud 

05.03.2020 15:59 Płać z ING ROZPOCZĘTA
06.03.2020 21:14 BLIK ROZPOCZĘTA
07.03.2020 12:37 Płacę z iPKO ROZPOCZĘTA
07.03.2020 23:04 tu nawet nie wybrał sposobu zapłaty
08.03.2020 04:55 Płacę z Millennium ROZPOCZĘTA
08.03.2020 15:35 Crédit Agricole e-przelew ROZPOCZĘTA

Taka sugestia - skoro allegro nie chce wrócić do komentarzy dla kupujących to niech chociaż dadzą statystykę - procent nieopłaconych zamówień - i na tej podstawie sprzedający mógłby ustawić blokadę dla kupujących że np wszyscy którzy nie opłacają 30% zakupów lądują na czarnej liście (jak ktoś poprawi % z ostatnich 30 dni jak w SS to wtedy znika z czarnej listy). Oczywiście stara czarna lista by była dalej, którą by się modyfikowało ręcznie. Takie 2 czarne listy. Ta statystyka mogłaby być nawet niewidoczna publicznie, ale z pewnością nieopłacone zakupy by były wtedy marginalnym problemem, który by dotykał przeważnie tych, którzy by akceptowali wysoki poziom nieopłaconych zakupów.

oznacz moderatorów