anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klienci traktowani jak święte krowy ( komentarze od klientów )

sportbutpl
#9 Pomysłodawca#

Czy tylko ja mam wrażenie, że Allegro traktuje klientów jak święte krowy ( bo jak mniemam w odczuci Allegro, to Oni generują ich dochody) zapominając o nas sprzedających ( gdyby nie my, to klienci nie mieliby czego tutaj szukać). Piję tutaj do ciągłych dyskusji i komentarzy od klientów, które w większości przypadków są po prostu z [edycja]

Przykład, gościu wystawia nam negatywa że handlujemy podróbkami.... Co oczywiście jest bzdurą. Piszemy do Allegro, a oni nic nie mogą zrobić. Wysyłamy dokumenty potwierdzające skąd jest towar itp. itd. 

[edycja] kupują z Włoch, Belgii itd. i chcą paczkę za 12 zł. Oddajemy kasę i piszemy do klienta, że nie udostępniamy możliwość wysyłki za granicę.

Negatyw.

Piszemy do Allegro - " nic nie możemy z tym zrobić"

Allegro liczy nam czas odpowiedzi na dyskusję, a tymczasem Pan Kowalski otwiera dyskusję w piątek o 20.00 o treści : rezygnuję z zakupu...

Odpisujemy w poniedziałek ( bo na weekend nie pracujemy) i w statystykach później liczą 48h godzin na odpowiedź na dyskusję, która dyskusją nawet nie jest....

Takich przykładów mógłbym jeszcze kilkadziesiąt wypisać. 

Generalnie, chodzi mi o to, że Allegro chroni klientów przed nieuczciwymi sprzedawcami, zapominając że są też uczciwi sprzedawcy i nie do końca kumaci klienci...

Ostatnim hitem, jest to jak klient nam wysyła towar na gwarancję, nie jest ona zasadna ( opinia rzeczoznawcy). Co robią klienci ?

Dokonują zakupu z aukcji i wystawiają do niego negatywny komentarz....

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

lola_biczysko
#7 Wielbiciel#

@sportbutpltaki mamy klimat w tym kołchozie. Co zrobisz jak nic nie zrobisz, to 'subiektywna ocena Kupującego' i już 😉

p.s jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby allegro usunęło negatywa, mimo twardych dowodów. A mój ulubiony to kiedy klient nie płaci za towar i wystawia negatyw...

oznacz moderatorów

haika-pl
#7 Wielbiciel#

Jeszcze lepsze jak szantażuje, chce towar za darmo bo jak nie to wystawi negatywa. Jak tęsknie za dawnym allegro gdzie można było oceniać kupujących. Teraz kupujący wiedzą, że za negatywa można osiągnąć wszystko i cebulandia kwitnie.

oznacz moderatorów

sportbutpl
#9 Pomysłodawca#

Z tym, akurat można sobie poradzić, bo jak masz to w mailu, że cebulak Ci tak napisał i faktycznie tak zrobi, to allegro usunie taki komentarz.

Miałem taki przypadek.

Dlatego zawsze jak " dogaduje się " z klientem, to proszę o potwierdzenie mailowe 

oznacz moderatorów

haika-pl
#7 Wielbiciel#

Mam właśnie podobną sytuację, kupujący życzy sobie wysłania mu gratisu bo jak nie to oznaczy spór jako nierozwiązany i wystawi negatywa. Odpowiedź allegro że można mu wysłać przecież gratis. Połotra miesiąca temu zwrócona kasa za przedmiot i wysyłkę.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@haika-pl 

na takie zachowanie są odpowiednie paragrafy w prawie polskim

tym bardziej łatwo je stosować , gdyż znasz dane tej osoby

oznacz moderatorów