anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient nie odebrał przesyłki pobraniowej. Jak reagujecie?

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Klient zamówił przesyłkę pobraniową dpd i po 2 próbach doręczenia wróciła do mnie (odbiorca nieobecny). Dla mnie właściwie to pierwsza taka sytuacja (nie licząc jednej w której była odmowa przez mój błąd w kwocie pobrania). Chciałam  zapytać osób które również udostępniają opcję przesyłek pobraniowych, co dalej robicie w takie sytuacji? Zastanawiam się czy pisać lub dzwonić do odbiorcy,czy całkowicie zapomnieć o tym zamówieniu -  wliczyc  to sobie w koszty i tyle.  Wiem że pewnie część osób napisze  żeby zrezygnować z tej opcji dostawy, ale odbiorcami moich towarów w dużej części są  klienci w średnim i starszym wieku dla których ta opcja dostawy jest najkorzystniejsza więc jeśli taka sytuacja nie będzie się za często  powtarzać to póki co chce nadal mieć opcję "za pobraniem". 

Z jakimiś przedsądowymi  wezwaniami  do zapłaty też się nie chce bawić, bo zwyczajnie brak mi na to chęci I czasu, dlatego bardziej doświadczone koleżanki i kolegów pytam jak wy "konczycie" temat takich zamówień ? 🙂 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Musisz czekać na odezwanie się kupującego, czy chce ponownej wysyłki i wówczas dopłaci czy odstępuje od umowy zakupu, inaczej nic nie zrobisz.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl

Pewnie, że lepiej napisać i dopytać klienta dlaczego nie odebrał. Czasem jakaś losowa sytuacja, pobyt w szpitalu czy pilny wyjazd.

Osobiście pobrania już dawno usunęłam z oferty a jak komuś zależy to pisze czy dzwoni i udostępniam mu taką opcję na życzenie.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl Do momentu w którym jeszcze taką formę wysyłki udostępniałem i trafiały mi się takie sytuacje zawsze dzwoniłem i uprzejmie informowałem o poniesionych przeze mnie kosztach oraz prosiłem o ich zwrot na konto. Generalnie w większości przypadków działało.

oznacz moderatorów