anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KLIENT SZCZERY DO BULU !

mdrogeria
#21 Demiurg#

Otrzymalem pytanie od kupujacego cyt ;

Witam. Chcę kupić ten preparat ale żeby nie ponosić dodatkowych kosztów za wysyłkę skoro mam wykupioną usługę smart gdzie allegro dopuszcza zwrot całości lub części zakupionych przedmiotów mam pytanie czy jeśli zakupie ten preparat i jeszcze coś żeby minęło 40 zł a następnie jak już otrzymam przesyłkę i zrobię zwrot części towaru i jedną rzecz odeśle w ramach darmowego zwrotu to czy bez problemu otrzymam zwrot pieniędzy za tą rzecz którą odeślę? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

CZY ALLEGRO ZROBI Z TYM PORZĄDEK ?😁

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

alleloombard593
#8 Zapaleniec#

To prawda, mam raptem 2 negatywne komentarze i SS co w przypadku Lombardow jest ewenementem 😉 
Ale tutaj licze się z negatywem, a tylko po to by Klient nie czuł się bezkarny.

Dzięki bardzo za dobrą radę. W przypadku obniżenia mu kwoty, muszę to dać na piśmie, wysłać klientowi, i w razie czego on z tym idzie do rzecznika praw konsumenta? Czy jak to w praktyce wygląda?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@alleloombard593  tak wszystko na piśmie !

Powinieneś albo zwrócić wszystkie koszty poniesione przez klienta związane z zawarciem umowy, a następnie wystąpić wobec niego z roszczeniem o odszkodowanie lub też złożyć oświadczenie o potrąceniu przysługującej mu wierzytelności z tytułu odszkodowania za zmniejszenie wartości rzeczy z wierzytelnością konsumenta o zwrot kosztów poniesionych w związku z zawartą umową, skutkiem czego obie wierzytelności umorzyłyby się nawzajem do wysokości wierzytelności niższej (por. art. 498 § 1 i 2 KC).

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@alleloombard593 Czego Ty wymagasz, jeśli wszystkie Twoje oferty naruszają prawo i regulamin Allegro? W zakładce Zwroty piszesz o gwarancji rozruchowej, w zakładce Reklamacja o odstąpieniu od umowy i jeszcze wymagasz odesłania faktury lub faktury za transport. Poza tym nie można pisać o konieczności odesłania sprzętu bez śladów użytkowania, to klauzula niedozwolona przez UOKiK.

Że też Allegro daje SS takim sprzedawcom. Masakra.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

SS jest przyznawany na podstawie innych kryteriów

Gdzieś był temat odnośnie opisu, gdzie upierałeś się ze w opisie powinien znaleść się informacja odnośnie co jest a czego nie ma przy produkcie, tutaj wpisał sobie logiczną rzecz jako informującą

Przecież jak coś nie jest wpisane to znaczy że wolno prawda..

Ciekawe dlaczego jest to wpisane w prawie sprawdzenie właściwości towaru, ale bez przesady

Kupie sobie buty i teoretycznie mogę się w nich przejść, założyć je, ale nie mogę pobiegać po błocie bo wykracza to poza te prawo, a jak dobrze wiadomo klienci potrafią kombinować więc pomimo wszystko dobrze jest uprzedzić klienta o takiej rzeczy, aby zapobiec kombinacją 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

SS jest przyznawany na podstawie innych kryteriów

No właśnie na tym polega problem - na Allegro można być Super Sprzedawcą, gdy narusza się regulamin w każdej aukcji i stosuje klauzule niedozwolone z rejestru UOKiK. Masakra.

oznacz moderatorów

alleloombard593
#8 Zapaleniec#

Dziękuję Bardzo,
Informacje poprawione, mam nadzieję iż teraz układa się to w spójną calość.

Nikt do tej pory, podkreślam NIKT nie zwrócił uwagi na te zapisy, ani Allegro, ani Klienci, stąd nie mieliśmy świadomości o nieprawidłowych zapisach.

Jak widać są SS którzy chcą nimi być, krwi i kości ale są i inni którzy by to zignorowali.

Pozdrawiam Serdecznie

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria zapytaj Szanownego Kupującego ....

szkoda słów i czasu na taką cebulę, która za 5 zł - ma gdzieś twój czas, ochronę środowiska, pracę kurierów w czasie pandemii

oznacz moderatorów