anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kody EAN, a rękodzieło

MoniCrafts
#7 Wielbiciel#

Witajcie,
dostałam maila od Allegro że od 1 marca parametr EAN będzie obowiązkowy dla nowych przedmiotów w wybranych kategoriach. Tak się składa że moje przedmioty są akurat w tych kategoriach i nie wiem co mam teraz zrobić. Sprzedaję ręcznie przeze mnie robione i szyte akcesoria, miniatury i ubrania dla lalek. Nie zamierzam płacić dodatkowych pieniędzy za te kody EAN. Czy są tu osoby które sprzedają rękodzieło? Jak wy to widzicie?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

ZibiK30
#18 Luminarz#

@MoniCrafts Może obczaj czy w innej podobnej kategorii nie możesz wystawiać bez EAN

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

MoniCrafts
#7 Wielbiciel#

no właśnie mam te same przedmioty w kilku kategoriach bo tak więcej ludzi na nie wchodzi, np jak mam coś dla lalki Barbie to najwięcej ludzi wchodzi z kategorii Barbie a nie np z akcesoria dla lalek. To samo się tyczy rzeczy dla LOL OMG - najwięcej ludzi wchodzi z kategorii Lalki/LOL OMG. Jak pozmieniam te kategorie to mi sprzedaż spadnie 😞

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@MoniCrafts Pewnie masz trochę racji, ja jednak nigdy nie wybieram kategorii jak czegoś szukam, zwykle sama wskakuje jak coś. Szukam po nazwie a potem filtruje. Jeśli z innych kategorii się nie wyświetlają a z automatu mi ustawia kategorie to też fatalnie dla mnie bo nawet nie pomyślałem, że mogłoby mi się coś n ie wyświetlać po wpisaniu samej nazwy.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

HodofcaKota
#8 Zapaleniec#

Pytałem dzisiaj na FB to mi odpowiedziano że to się trzeba przenieść na allegro lokalnie. W końcu dopięli swego.

Cała lista nie wygląda źle, gdyby usunąć te rękodzieło i meble i inne pokrewne to można by z tym żyć. Ewentualnie co zostaje? zaznaczanie opcji "inne niż nowe"? Może kupujący się pokapują że już nie warto ustawiać filtra "nowe" przy szukaniu takich rzeczy. EAN dla rękodzieła to pomysł nienormalny. Ludzie tworzą przedmioty często w jednym egzemplarzu, produkty nowe a nie mają możliwości sprzedaży. Widocznie allegro stawia na grube ryby handlujące agd rtv etc

Ewentualnie można przejść na et sy.

 

Co pozostało. Kupuję wyróżnienia, reklamy, ale jak nie chcą moich pieniędzy to trudno.

oznacz moderatorów

MoniCrafts
#7 Wielbiciel#

już jestem na Etsy ale tam sprzedaję za granicę. Mam też swój sklep internetowy ale tam nikt prawie nie zagląda. No cóż pozostaje allegro lokalnie i **piiip**...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@MoniCrafts "Mam też swój sklep internetowy ale tam nikt prawie nie zagląda" - zainwestuj w SEO.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

To nie rozwiązanie - ponieważ ludzie jak czegoś szukają to w kolejności Allegro->Ceneo->Google. Inaczej jest z klientami świadomymi ci zaczynają od Ceneo (bo wiedzą, że w sklepach już od dawna taniej niż na Allegro - później Allegro a na końcu google.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@baldes "Allegro->Ceneo" - czyli z deszczu pod rynne😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

Ja tylko pokazuje jak to wygląda - jak coś szukam - zaczynam od ceneo a później allegro - większość moich klientów zaczyna od allegro - później ceneo (inne porównywarki się nie liczą) a google jest na końcu - więc seo to żadne rozwiązanie jak sprzedajesz masówkę - jeśli coś nietypowego albo mało-dostępnego na rynku to co innego .

oznacz moderatorów

MoniCrafts
#7 Wielbiciel#

hmmm ceneo w sumie to rzadko z tego korzystam. A można swój sklep tam jakoś dodać? Czy się za to płaci? Muszę się w takim razie zająć tym ceneo

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@MoniCrafts Ale wiesz, że ceneo i allegro to ten sam właściciel?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

MoniCrafts
#7 Wielbiciel#

nie 😞

oznacz moderatorów

MoniCrafts
#7 Wielbiciel#

ja nie korzystam z ceneo...

oznacz moderatorów

HodofcaKota
#8 Zapaleniec#

Wg. mnie najlepiej będzie męczyć allegro o zmianę decyzji. Im nas więcej tym lepiej. Bo większość listy jest ok, lodówki, piekarniki etc...wszystko ma EAN. M. in. te nieszczęsne wyroby rzemieślnicze się załapały niesprawiedliwie.

oznacz moderatorów

MoniCrafts
#7 Wielbiciel#

no właśnie! Uważam to za straszną głupotę żeby rękodzieło musiało mieć te kody EAN! Co to w ogóle za pomysł! Już napisałam do Allegro i mi odpowiedzieli że do 1 marca mogę mieć tak jak mam a potem mogę się przerzucić na allegro lokalnie.... Pewnie tak zrobię bo nie zamierzam płacić za jakieś głupie kody

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@MoniCrafts 

jak ty mało rozumiesz

z allegro mają zniknąć produkty bez ean - to taka nowa polityka serwisu

 

oznacz moderatorów