anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kolejny cyrk z produktami

endejot
#9 Pomysłodawca#

poprzedni wątek przemilczany. Kiedy ktokolwiek z allegro pójdzie po rozum do głowy i przestanie narażać sprzedających na negatywne opinie nie z ich winy?!

EAN zajęty dla autek wskazuje konretny model, podczas gdy pod tym samym kodem jest kilkanaście tysięcy różnych modeli. Kupujący nie wiedzą co kupują - produkt wyświetla się wyżej niż tytuł aukcji!!

https://allegro.pl/oferta/hot-wheels-autko-resorak-67-chevelle-ss-396-11505428032

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Halfrunt
#18 Luminarz#

Przecież masz 100% komentarzy pozytywnych, jak na razie 🤗

Katalog produktów to nowy standard Allegro, trzeba się jakoś tam dopasować, choć za Chiny Ludowe się nieda. 

oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

co Cię bolą moje komentarze? chodzi o fakt, że produktyzacja wprowadza w błąd i nie jest niczym nowym. "nie da się" tego problemu rozwiązać od kilku miesięcy. EAN zajęty, wymagalność produktyzacji na poziomie 50% i kolejni pracownicy uwalają produkty zamiast posłuchać sprzedających i dla tego kodu ean zrobić jeden uniwersalny produkt bez konkretnej nazwy wprowadzającej w błąd.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Za dopasowanie oferty do katalogu odpowiada sprzedawca. 😁

oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

dokładnie tak, a kilkanaście tysięcy różnych przedmiotów ma jeden i ten sam kod ean co czyni niemożliwym dopasowanie i robi się syf jak w aukcji którą wkleiłem - inne oferty TEGO produktu - ponad tysiąc ofert, oczywiście praktycznie każda inna. Zamiast zmienić na produkt uniwersalny, bez konkretnej nazwy zabawki allegro nadal trzyma się regulaminu który gdy był pisany nie przewidział takiej sytuacji.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@endejot pisz do uokik, że serwis oszukuje konsumentów

np: poprzez sugerowanie, że opinie o produkcie dotyczą konkretnego przedmiotu z oferty

 

oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

moderacja umyje rączki ponieważ to sprzedający jest obowiązany do stworzenia/połączenia produktu. Problem jest ponieważ zwyczajnie nie da się tego zrobić w opisanym wyżej przypadku i pewnie w kilkudziesięciu innych. W allegro nie ma kontaktów z osobami decyzyjnymi o jakiejkolwiek zmianie- co więcej mam wrażenie, że osoby moderujące są bo są ale też na nic żadnego wpływu nie mają.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@endejot Widzisz, to właśnie jest bez sensu, bo przykładowo w tej kategorii, o ile się nie mylę, produkty nie są łączone (i tworzone) po EANie, tylko po kodzie producenta, stąd tyle "wariantów". 

Udało mi się znaleźć produkt z Twojej oferty, musiałbyś zmienić połączony produkt. Wyszukaj GTC34-D7C5 w katalogu i to powinien być ten, tylko nie wiem skąd ktoś wziął taki kod producenta, na tych zabawkach akurat się nie znam - nie zmienia to jednak faktu, że ten katalog to jeden wielki BAJZEL. W kategoriach, gdzie produkty tworzone są na podstawie innych parametrów niż EAN jest największe "pole do popisu". Niektórzy sprzedający po prostu nie znają kodów i wpisują byle co lub kod z innego produktu, potem innym sprzedającym Allegro z automatu połączy oferty z tym bublem i mamy problem. Zataczamy kółko, bo po tym połączeniu okazuje się, że produkt jest inny niż w ofercie, sypią się negatywy i zwroty, Allegro każe zgłaszać błędy, rozłączają oferty, automat je łączy, a my marnujemy swój czas i nerwy, generalnie Allegro nie widzi problemu, i umywa rączki od swojego tworu.

Sprawdziłem sobie przez API jak ktoś stworzył ten produkt, zakładam, że z automatu przez jakiś sklep albo CSV, bo opis był praktycznie pusty, chociaż najprawdopodobniej to ten produkt, tylko zdjęcie mi coś nie pasuje:

DarkStoorM_0-1651394548721.png

 

 

oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

to nadal nie jest auto ze zdjęcia ponieważ karty się różnią i to byłby jeszcze inny kod - nie mniej przy autach bez opakowań, używanych czy opakowań zbiorczych nie będziesz znał tego kodu nigdy. Druga sprawa, próbowałem się bawić i wpisywać w kodzie producenta dla autek bez opakowań po prostu ciągi liczbowe. Niezależnie od tego co wpisałem, łączyło z tym samym produktem. Tutaj przykład:

https://allegro.pl/oferta/hot-wheels-amazoom-11927601892

jak sobie rozwiniesz "Inne oferty tego produktu" to zobaczysz, że system łączy do niego oferty pomimo różnych kodów producenta. A już totalnym absurdem jest, że produkt jest eksponowany ponad ofertą co wprowadza mega zamieszanie.

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@endejot temat już przerabiany raz dostałeś odpowiedź i jak widzę  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  dalej bałagan 😞 

Osobiście Cię rozumiem bo sam kolekcjonuje Hot Wheelsy pozostaje Ci zgłaszać, odpinać i tworzyć nowe produkty po kodzie GTC67, GRX36 czy GTB74 itp.  co by pasowały do konkretnego modelu 🙂

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/wiele-r%C3%B3%C5%BCnych-produkt%C3%B3w-z-r...

 

@endejot fajnego nissana wystawiłeś 🙂 a co ciekawe na telefonach wyświetla się tylko Nissan Fairlady 😞

gfhf.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

taką "odpowiedź" dostałem, że nadgorliwy moderator usunął mi ponad 2000 produktów dla autek używanych.

A produkty na aukcjach to jest nieporozumienie, nawet jak wpisze kod producenta z nowego auta to już ktoś mógł to zająć albo dla tego kodu ean nawet przy unikalnym kodzie producenta będzie mi na siłę podpinało do czegoś innego. Miałem już dwa podejścia gdzie zwyczajnie stworzyłem produkt jako "modele hot wheels" - nikogo nie wprowadzało w błąd, dorobiło się ponad 600 ocen i kilkunastu recenzji ale oczyścicie jakiś nadgorliwiec moderator, bez żadnej konsultacji co i dlaczego się dzieje jednym kliknięciem zniweczył kilka tygodni pracy.

Jestem na allegro dosyć długo, przerabiałem już rozmaite zmiany o 180 stopni, gdzie nieraz wymuszali poprawę każdej aukcji osobno. Ale takiego syfu, zamieszania i robienia sprzedającemu pod górkę jeszcze nigdy nie było. Ktoś "z góry" bez pojęcia, że taka sytuacja może nastąpić napisał regulamin a na dole osoby bezmyślnie go wypełniają.

Najlepsze, że  koresponduje mailowo z moderatorami i są to osoby które nigdy nie sprzedawały na tej platformie, nie wiedzą z czym zmaga się sprzedający, dodatkowo na każdy ticket przeważnie odpowiada inna osoba bo nie jest tak, że jedna osoba od początku do końca zajmuje się sprawą. DRAMAT.

oznacz moderatorów