anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Komentarz negarywny od klienta co nie odebral paczki pobraniowej 2 razy

Wajcha86
#8 Zapaleniec#

Witam

Jak to jest ze kupujący który nie odebral paczki pobraniowej 2 krotnie moze wystawic negatywny komentarz? A allegro twierdzi ze nie moze tego zweryfikować mimo ze wyslalem link do sledzenia przesyłki gdzie doskonale widać 2 próby doręczenia i bie odbiorcą odmówił odebrania przesyłki? Czyli ja jako uczciwy sprzedawca wysylam towar place koszty zq wysylke oraz za zwrot a klint nie ponoszac kosztow wystawia negatywny komentarz. Oczywiscie koszty wysyłki i ocena przedmiotu na 1 gwiazdkę a jakim cudem skoro on kosztow nie poniosl a przedmiotu nie widział? Czy allegro moze mi wyajsnic o co chodzi?

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

xyz96
#21 Demiurg#

Odpowiedź jest prosta. Regulamin Allegro nie warunkuje możliwości wystawienia komentarza negatywnego odebraniem przesyłki pobraniowej.

oznacz moderatorów

Wajcha86
#8 Zapaleniec#

Czyli mogę zrobic zakupy u konkurencji - nie odebrać paczki , on poniesie koszty a ja mu wystawie negatywny komentarz ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Możesz, ale licz się ze sprawą w sądzie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, możesz. Ważne, aby komentarz nie naruszał zasad Allegro. Poczytaj regulamin Allegro.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Wajcha86   Jakbyś zastosował przecinki, to wiadomo byłoby czy dwukrotnie wystawił komentarz, czy dwukrotnie nie odebrał przesyłki. Bez interpunkcji nie idzie zrozumieć.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

segregator_com
#9 Pomysłodawca#

Uff, myślałem, że tylko mnie denerwują powszechne błędy...😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

O nic, przyjmij na klatę za rok zniknie 🙂

A serio takiego gościa pozwał bym z nie odebraną przesyłkę i za komentarz to by się nauczył na przyszłość 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Wajcha86
#8 Zapaleniec#

I co ja mam twraz zrobic jak on najpierw zamówił z konta żony- po ekscesie go zablokowaniem, a raczej ją, a teraz zrobił zakup ze swojego konta - czyli znow ja mam ponieść koszty i znow dostanę negatywny komentarz helion cos tu chyba jest nie tak a allegro nie pomaga

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

To podpadłeś 😞  ochłoń i odpowiedz spokojnie na niego, i tak klienci ich nie czytają 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Wajcha86
#8 Zapaleniec#

Poruszam taki temat bo cos chyba nie działa- sami wiecie ze klienci szantażują już sprzedawcybabto kolejne narzedzie gdzie mogą robić co chcą

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Jak się dają, i nie mają jaj to są szantażowani 🙂  Olej to jak allegro nie pomoże to zostaje Ci sąd 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Wobec mnie już jeden kombinator wystosował prywatny akt oskarżenia za negatywny komentarz. Zapłacił 300 zł opłat sądowych, a po wycofaniu aktu nie odzyskał tych kosztów, ponieważ nie doszło między nami do pojednania 🙂 Sprawdź to w przepisach, wszystko się zgadza. Wycofał sprawę, bo sąd otrzymał ode mnie odpowiedni wniosek dowodowy 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 Jeśli słusznie wystawiłeś nega to oki, ale w tym przypadku nie odbierając paczki zamawiając dwa razy z różnych kont, nic mu nie pomoże przegra jak nic 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie porównuj. Przypuszczam, że Twój negatyw był zasadny i dobrze wyważony 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

PK123123
#2 Obserwator#

Malutko sprzedaje raczej kupuję na allegro(monopol), sprzedałem mniej iż 10 pozycji i trafiłem  na cwaniaka.

Przyjąłem zwrot, który został użyty przez tego kupującego , a był to sprzęt który posiadał z 5 dni zanim oddał i mógł nim zarobić więcej niż był wart.

A ten mimo iż oddał wystawił negatywa. Nie rozumiem.

Nie mam żadnej działalności i nie mam czasu ani pieniędzy na to, ale gdybym miał biznes oparty na allegro na pewno bym pozywał każdego kto mi taki negatyw wystawił niesłusznie ponieważ ta opinia obniża procentową ocenę ogólna.

Opisany przypadek w tym poście moim zdaniem to jakaś zagrywka konkurencji .

Moim zdaniem ta cała ocena to już patologia allegro, która w końcu doprowadzi do powstania konkurencji.

Z innej strony kupuję często urządzenia głównie Elektronarzędzia które sprzedawcy wystawiają jako używane mimo iż dobrze wiedzą że są uszkodzone lum mają jakąś wadę, powinni w takim razie je wystawiać jako uszkodzone.

Nie robią tego bo mieli by dużo niższe ceny a tak prawdopodobnie ktoś kupi może nie oda.

trochę patologia 

powinna być jasna klasyfikacja.

Nowe 

Używane sprawne

Używane uszkodzone

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Był zgodny z rzeczywistym przebiegiem transakcji. Straszył mnie prawnikami, potem policją i sądem, nawiązką, opłatą 100.000 zł za zamieszczenie przeprosin w Gazecie Wyborczej na 1/4 strony, opłatą na rzecz organizacji charytatywnej na kolonie dla biednych dzieci, kazał zbierać środki przez internet na odszkodowanie, nawet podał nazwę odpowiedniej strony, ale już nie pamiętam, zastraszał, że zmusi mnie sądownie do zapłaty za przedmiot, choć przysługiwało mi prawo do odstąpienia od umowy, a rzecz nigdy nie została odebrana.  W końcu faktycznie zgłosił sprawę w sądzie i stracił 300 zł, a mój negatyw wisiał na jego koncie rok. Odpowiedź do negatywa, niezgodna z regulaminem, obraźliwa, została przez Allegro usunięta. To był supersprzedawca 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  raczej superzakała allegro. Niestety tacy sprzedawcy wstyd przynoszą serwisowi i działają na niekorzyść SS-ów. Stąd moje parcie, żeby odnowić ten tytuł już dawno mi przeszło, a tak na marginesie powiem, że pomimo braku tej odznaki, która niektórym spędza sen z powiem zupełnie nie narzekam. Zamiast skupiać się na sprawdzaniu statystyk i parametrów obsługi, poszerzam ofertę, poprawiam opisy, zdjęcia itd. Obrót zrobił się dużo lepszy niż jak miałem ten "prześwietny" tytuł i te "bajeranckie" monety przy aukcjach.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96  Tak przypuszczałam 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Wajcha86 Bo oferowanie przesyłki pobraniowej to proszenie się o kłopoty - po co ci to? Tak allegro popiera Kupujących nawet gdy mijają się z prawdą - tak ma.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów