anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Komentarze za transakcje, których nie było...

MAMY ROZWIĄZANIE!
Pascon
#9 Pomysłodawca#

 

 

Myślałem, że mnie nic nie zaskoczy już w allegro ale dzisiaj wygrali. Dostałem negatywa za transakcje, której nie było. Tradycyjnie ktoś kliknął kupuję, nie zapłacił, transakcja status "płatność anulowana". Oczekiwaliśmy od kilku dni na płatność a dostaliśmy negatywa od kupującego(za nic, bez komenatarza, bez kontaktów, po 2 gwiazdki, kupujący obcokrajowiec, niezarejestrowany). Jakie było moje zaskoczenie, że można ocenić transakcję, której nie było... Dalej było jeszcze bardziej żenująco - zgłosiliśmy do allegro no jak to możliwe, że ktoś ocenia transakcje, której nie było a odpowiedź allegro wyrwała mnie z butów: "....Zapoznałem się z Pana sprawą. Nie mogę mieć 100% pewności, czy ta transakcja nie odbyła się, dlatego proszę aby Pan skontaktował się z Kupującym....". I teraz nie wiem jak to robią inni ale ja jak sprzedaje to czekam na pieniądze od kupującego i nie wydaje laptopa za 4,5k bez płatności. To jest moim zdaniem błąd, że Kupujący mogą oceniać transakcje, które anulowali (odstąpienia, zwroty itd. ) bo to też mogą, a żenadą jest to, że mogą wystawić komentarz za niezawarte(nieopłacone) transakcje a odpowiedzi pracownika allegro to jest dno i 10 metrów mułu i obrażanie uczciwych ludzi.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

Regulamin, Art. 11, punkt 11.1 „Jeżeli doszło do zawarcia umowy pomiędzy Użytkownikami, Kupujący, w terminie nie dłuższym niż 90 dni od daty zawarcia umowy tj. od dnia i godziny jej zawarcia, może wystawić ocenę Sprzedającemu,”

Korzystając z Allegro akceptujesz regulamin.

oznacz moderatorów
Pascon
#9 Pomysłodawca#

dzięki ale @dawal50 podesłał lepsze paragrafy

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Witamy w PRL 😛

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Pascon Niestety w wypadku komentarzy Allegro staje ZAWSZE po stronie Kupującego nawet w najbardziej absurdalnych sytuacjach. Wyjątki kiedy Allegro usuwa komentarze stanowią :

- Wulgaryzmy, groźby

- Dobrze udokumentowana sprawa że było inaczej ( np Złodziej - nie oddał mi pieniędzy ! - a tym masz zwrot przez Allegro Finanse)

Najgorsze jest to ze takie absurdy wpływają na statystyki, a te przekładają się na finanse Sprzedających.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

poza tym myślałem że niezarejestrowany nie może wystawiać komentarza? coś się zmieniło?

oznacz moderatorów
Pascon
#9 Pomysłodawca#

a nie wiem to ten ClientXXXXXX, to nie wiem jaki to jest dokładnie

oznacz moderatorów
Pascon
#9 Pomysłodawca#

@dawal50jesteś wielki! dzięki za linka, wcześniej tu szukałem, ale nie znalazłem. 

oznacz moderatorów