anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KONKRETY - co jest zakazane do sprzedaży w związku z koronawirus

Herbi_OK
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

 

prosiłbym o konkretne i rzeczowe wyjaśnienie zasad jakie aktualnie panują w burdelu zwanym allegro

jedne aukcje są usuwane, inne nie, nawet mimo wielokrotnych zgłoszeń...

 

proszę o wytłumaczenie jak krowie na rowie co można a czego nie...

 

- aukcje ze słowem koronawirus w tytule - rozumiem, że zakazane wszelakie, chyba że odnoszą sie do konkretnego przedmiotu - koszulka z wirusem, instrukcja mycia rąk itp...

 

- maseczki ochronne chirurgiczne, higieniczne, antysmogowe i pokrewne

budowlane, przeciwpyłowe, ffp1, ffp2, ffp3 i inne 

zarówno oryginalne jak i rękodzieło - wszelkie zakazane?

 

-  żele antybakteryjne, odkażające, dezynfekujące itp - jw ?

- jak wygląda sprawa z mydłami, nawet jak nie zawierają w parametrach i tytule słowa antybakteryjne? 

- jak wygląda sprawa z gazikami z alkoholem?

- jak wygląda sprawa z plastrami opatrunkowymi, bandażami, strzykawakami, igłami, pojemnikami na mocz i kupę - produkty sterylne i jałowe... ????

- dlaczego np domestos wisi na aukcjach i ma się dobrze - jest opisany jako żel antybakteryjny i preparat dezynfekujący??

 

czy możecie określić jakieś jasne zasady? bo ostatnio miałem blokadę za mydło bhp i kopanie się z bandą baranów, którzy umieją wysłać kopiuj/ wklej...

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Herbi_OK Zachęcam Cię do zapoznania się z artykułem, w którym dostępny jest link do wykazu towarów zakazanych oraz listy towarów dopuszczonych do sprzdaży warunkowo.

Jednocześnie jeśli będziesz miał wątpliwości co do konkretnych ofert, wciąż możesz je zgłosić. Zweryfikujemy czy naruszają nowe zasady.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

perfect_
#7 Wielbiciel#

Witam

Dołączam się do pytania - właśnie została usunieta moja aukcja z technicznym alkoholem izopropylowym IPA - czytam załącznik na który sie powołuje "Zespół Allegro" usuwając mi aukcje i dając ostrzeżenie - i nie widzę - coś źle patrze czy inni inaczej to czytają:

https://www.premier.gov.pl/files/files/lista_towarow_ktore_nie_beda_mogly_byc_wystawiane_w_serwisach...

Usunieta oferta - IPA Czysty Alkohol Izopropylowy Izopropanol 99% 1L (9076796542) - jak mogę zgłośic prośbe o weryfikację czy na pewno nie można tego sprzedawać ?

 

Nigdzie nie piszemy że to lek na całe zło tego świata, koronawirusa itp

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Herbi_OK
#9 Pomysłodawca#

hahahahah

tak, bankowo pomogą

 

w odpowiedzi wkleją Ci link to listy premiera + kilka formułek kopiuj-wklej 

po których się poczujesz jakby ktoś Ci powiedział "pocałuj mnie w dupę"

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Herbi_OK To nieprawda, Allegro poda Ci powód usunięcia oferty. Jeśli będzie to lista premiera, znaczy, że w ocenie Allegro ten produkt podlega pod tę listę.

oznacz moderatorów

perfect_
#7 Wielbiciel#

Oczywiście napisałem tam wcześniej nawet ale licząc na odpowiedź jak zawsze czyli "mamy cię gdzieś spadaj na drzewo" pozwoliłem sobie pierwszy raz skorzystać z tej nowej formy komunikacji aby samotnej Marcie na Zjednoczonych Sprzedawcach nie dokładać roboty....

Na liście premiera najbliższe co mozna by pod to podciągnąć to:

47) płyny do dezynfekcji

ale idąc tą drogą to w zasadzie żadnej chemii domowej i produktów pochodnych, niczego co ma jakikolwiek alkohol w składzie nie można sprzedawać.... idziemy wtedy trochę w klimaty Franza Kafki....

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@perfect_ W ofertach z przedmiotami prefabrykowanymi usuń to;

Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupuje rzecz nieprefabrykowaną, wyprodukowaną według jego specyfikacji lub służącą zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (przepis z ustawy)

Będziesz miał mniej wątpliwości.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@perfect_ 

Pewnie chodzi o słowo "odkażanie", które dodałeś do tytułu oferty, żeby zwiększyć zasięgi. O cenie nie będę się wypowiadać, bo to sprawa pomiędzy Tobą, a Twoimi klientami, ale ten sam preparat bez nawiązań do epidemii w opisie można znaleźć na Allegro znacznie taniej.

https://allegro.pl/oferta/ipa-alkohol-izopropylowy-izopropanol-99-odkazanie-9078385222 

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

perfect_
#7 Wielbiciel#

W usuniętej ofercie nie było słowa o odkażaniu ani w tytule ani w opisie... więc to nie to... pewnie ogólnie tną co im wpadnie, jak widac mocno losowo i na chybił trafił...

oznacz moderatorów