anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konto firma - nie wystawiam faktury - można tak ?

megii_ss
#12 Orędownik#

Czy sprzedając na koncie firmowym można nie wystawiać fakur za towar który się sprzedało ?
Chciałam coś kupić i potrzebuje faktury na to, ale w parametrach widnieje info "Nie wystawiam faktury"
Mało tego, sprzedający opatrzony logiem super sprzedawcy - no to jak? Jest się super i można jawnie wałki kręcić ?




oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

megii_ss  może jakiś dropshingowy układ . Nie musi to być z góry wałek .

oznacz moderatorów

megii_ss
#12 Orędownik#

nie sądze - branża moto, towar używany

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@megii_ss można podkablować przedsiębiorcę

by urząd to sprawdził czy nie jest to wałek

@mdrogeria nie ma czegoś takiego w ustawie konsumenckiej jak dropshopping

jest zapis, że sprzedawca nie może przerzucać wykonania usługi do innego sprzedawcy

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Każda firma ma obowiązek wystawić fakturę innej firmie i na żądanie dla osoby fizycznej.

Inną kwestią jest, jaka to faktura i na jakich ograniczeniach, zwolnieniach. 

Zapytaj sprzedawcę, bo może to być błąd w wystawianiu oferty, a przynam że wystawianie ofert na Allegro staje się na przestrzeni kilkunastu miesięcy co raz trudniejsze

oznacz moderatorów

megii_ss
#12 Orędownik#

Pomyłka raczej to to nie jest bo widzę że to jest dość nagminne, a w takie przypadki to ja nie wierzę, za dużą dziewczynką już jestem 🙂
No to zapytałam "szanowne" Allegro jak wygląda sytuacja, to mi odpisała kolejna specjalistka (oni mają fajne tytuły w tym allegro): 

Proszę pamią serwis Allegro nie posiada kompetencji Urzędu Skarbowego i nie możemy jednoznacznie stwierdzić czy doszł‚o do naruszenia prawa podatkowego

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@megii_ss możliwe, że nie wystawia typowej faktury na 23%, tylko wtedy powinno być wystawiam fakturę bez vat (np. jest zwolniony podmiotowo). W takiej sytuacji powinien wystawić normalny rachunek, który można wrzucic w koszty, tylko bez odpisu vat.

Napisał jaki dokument zakupu można u niego uzyskać ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Może musi VAT doliczyć do ceny jeśli ma być z fakturką 😉

oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Jeśli firma nie jest podatnikiem Vat- u to faktury wystawić nie może. Mam firmę, sprzedaję jako firma, ale nie będąc tzw. vatowcem- wystawiam jedynie rachunek lub paragon.  

oznacz moderatorów

megii_ss
#12 Orędownik#

Jest płatnikiem vat bo można to łatwo sprawdzić a sprzedaż części samochodowych jest objęta tym podatkiem - kiedyś była ulga w zależności od dochodu, lub obrotu - max 200 tyś zł - wiem bo sama musiałam przejść na vat bo się zmieniło prawo podatkowe - taka "dobra zmiana"

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Mahika74 prowadzisz firmę a nie wiesz że możesz wystawić fakturę bez VAT?

oznacz moderatorów