anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Koszty pakowania a koszty wysyłki - czyli należy mi się to gratis...

#18 Luminarz#

Pudełko, koperta ( bąbelki lub np usztywniana tekturowa), taśma klejąca, folia strech, wypełniacze...

Według Allegro i Kupujących powinno być za darmo. Bo jak zmieścisz w koszcie Smarta cokolwiek? Jak zmieścić w koszcie przedmiotu za 3 PLN kopertę za 2PLN? Najlepiej jak towar jest niewymiarowy i kartonów/wypełniaczy, folii bąbelkowej idzie dużo, ale powinny być za darmo.

Znacie zapewne te dyskusje daję tylko2 (3) gwiazdki według "widzimiesię", a co dopiero jak się doda koszty pakowania.

"Proszę tylko żeby się nie pogniotło, żeby się nie stłukło - proszę tylko specjalnie zabezpieczyć - aha i wybieram koszt przesyłki - 5,99" Ale w markecie za reklamówkę płaci.

Rozumiem że Allegro dąży ( Smart) do ujednolicenia kosztów wysyłki przedmiotów, ale zwłaszcza przy tanich rzeczach NIE DA się "ukryć" kosztów pakowania w ich cenie. To samo z przedmiotami sprzedawanymi na niskiej marży.  Ja już mam dość tłumaczeń dlaczego koszt znaczków na kopercie to nie jedyny koszt wysyłki.

Z jednej strony Smart to wygoda dla Kupujących, z drugiej koszty dla sprzedających ( a od Kwietnia będą jeszcze wyższe). Od Kwietnia tez prowizja od wysyłki. Koszty wysyłek wzrosną dla Kupujących po takiej decyzji Allegro - ale NIE Z WINY SPRZEDAJĄCEGO.

Niestety nie mam sugestii jak to rozwiązać przy obecnej polityce Allegro.

_______
BRÓSLI
Highlighted

Odp.: Koszty pakowania a koszty wysyłki - czyli należy mi się to gratis...

#18 Luminarz#

Aha no i następny Kupujący.... " ale ja taką kopertę widziałem u mnie w papierniczym za 45groszy a Pan liczy 50.."

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#20 Guru#

Myślę że nie ma co się nakręcaj taka polityka allegro 😞 z czasem się przejadą na tym, już sporą ilość produktów można taniej kupić u sprzedawców w ich własnych sklepach niż na all.

Łatwiej mają sprzedawcy z droższymi produktami bo nie problem doliczyć kilka złotych, gorzej z drobnicą.

Z materiałami do pakowania był i jest problem bo według mnie powinna być oddzielna kwota na aukcji za pakowanie, bo nie powinno się doliczyć do produktu bo jak klient zakupi 5 szt to będzie miał opakowanie x 5, jak klient bierze odbiór osobisty czemu ma płacić za karton wliczony w towar 😞

________
Κώστας
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#11 Animator#

@pinsplash  widzisz, mniejsi sprzedawcy pewnie są w stanie liczyć koszt pakowania dla każdej przesyłki oddzielnie. U nas idą duże ilości kartonów, foliopaków, taśm, itd., więc jest mniej-więcej wyliczone ile wydajemy na pakowanie. Inaczej zapakujesz odblaski rowerowe, a inaczej koszyk. Czasem klient zamawia taką ilość, że na opakowanie zbiorcze trafi etykieta nadawcza i sprawa załatwiona. Przelicz swoje koszty jakie ponosisz na zakup artykułów do pakowania, odejmij od zysku z samych transakcji i sprawdź, czy wynik jest na satysfakcjonującym cię poziomie. Jeśli będziesz liczył koszty osobno dla każdego zamówienia, to osiwiejesz i nie będziesz mógł spać w nocy 😁

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Na marginesie opakowań:

Teraz to jeszcze nic!

Prawdziwe jaja zaczną się, jak na dobre rozpanoszy się "zero waste"!!!!

Jak te nawiedzone eko-paniusie zaczną wybrzydzać i dawać negatywy za każdy centymetr foliowej taśmy klejącej.

I na nic będzie tłumaczenie, że taśma papierowa to nie to samo!

Czar Św. Grety Thunberg zrobi swoje...

Pozdrawiam

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Nie idź tą drogą, bo za chwilę zaczniesz liczyć paliwo do samochodu żeby przywieźć towar na magazyn i koszt ogrzania pomieszczenia w którym pakujesz paczki jako koszt pakowania.

Masz jakieś koszty związane z obsługą zamówienia i wliczasz je w cenę towaru. Koszt wysłania to koszt dostawy, Klienci tak lubią więc nie ma co z tym polemizować.

Nie rozumiem, jaka różnica finansowa jest dla Ciebie w tym że zamiast 2 zł doliczyć do ceny produktu doliczysz do ceny wysyłki.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#18 Luminarz#

@sprzedaz_on-lineZdradź mi proszę sekret jak doliczyć te koszty do wysyłki Smart?

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#16 Inspirator#

@pinsplash

Zdradź mi proszę sekret jak doliczyć te koszty do odbioru osobistego?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#12 Orędownik#

@pinsplash  @RED Moim zdaniem dla drobniejszych przedmiotów problem rozwiąże się po 2 kwietnia. Po prostu sprzedawcy będą musieli zrezygnować ze SMARTA, ponieważ dodatkowej prowizji nie będą w stanie ulokować w cenie towaru i trafi ona tam gdzie powinna, czyli zwiększy się koszt wysyłki (niestety już nie SMART).

Endrju
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Nie można po prostu zwiększyć ceny towaru, zamiast uprawiać takie kombinacje alpejskie?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#13 Ambasador#

@a_brod  "problem rozwiąże się po 2 kwietnia" - albo rozwiąże się w ten sposób, że sprzedawcy tanich przedmiotów po prostu z Allegro znikną.

U mnie większość ludzi kupuje po kilka czy kilkanaście rzeczy. Więc doliczanie dodatkowych kosztów do każdego waloru będzie w stosunku do nich nieuczciwe. Jednak zamówienia typu sztuka za 3,00 zł plus przesyłka 8,00 zł odbiór w punkcie tez nie należą do rzadkości. One już w tej chwili są deficytowe, a po 2. kwietnia będę już do takiego szajsu dokładał. 

Sytuacja, w której na moim towarze (i mojej pracy) serwis zarabia więcej niż ja, jest dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania. Więc jeśli te dodatkowe prowizje wejdą w życie w zapowiadanej formie to po prostu skorzystam z odwiecznej rady tutejszej administracji: "jak się nie podoba, to wy....." 

Odpowiedz
Ładowanie...

#9 Pomysłodawca#

Też o tym myślę. Na żadnym innym serwisie aukcyjnym nie ma aż takich kombinacji alpejskich. Przecież żeby opanować te wszystkie Smarty, Monety i inne komplikacje, to chyba trzeba by tydzień poświęcić. Ja w to nie wchodzę  🐵

Pozdrawiam

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Przeczytaj proszę ponownie mój wpis, mam nieodparte wrażenie że jego większa część odpowiada na twoje pytanie.

Odpowiedz
Ładowanie...