anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież zdjęcia - co robić w takiej sytuacji?

MAMY ROZWIĄZANIE!
manart-pl
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Spotkałem się z następującym problemem, ktoś ukradł moje zdjęcie z którego od dawna korzystam na aukcji allegro, sprawę zgłosiłem jednak otrzymałem odpowiedź następującej treści:

"Podstawą do usunięcia oferty jest wynik jaki uzyskujemy w specjalnym narzędziu. Zweryfikowałam wskazaną ofertę. Tym razem narzędzie nie potwierdza wykorzystania Pańskich materiałów." 

Co robić  w takiej sytuacji? Moim zdaniem powinna tu zadziałać deklaracja o oznaczaniu zdjęć przy dodaniu ich do aukcji, którą portal wyraźnie opisuje w swoim regulaminie. Jak zatem dochodzić swoich praw oraz odpowiednich działań od portalu allegro.pl, który pobierając opłaty od sprzedawców ma obowiązek dbania o ich bezpieczeństwo, w tym przypadku mamy do czynienia z łamaniem prawa Art. 116.  Ustawa o prawie autorskim, ponieważ zdjęcie możemy traktować jako utwór. 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54
serwis-texas
#19 Nestor#

@Knowhere

@permanuel

 To teraz ja się zrobiłem głupi. Ja też grzebałem w kodzie w poszukiwaniu prawidłowej ścieżki ale Mozilla mi robiła trudności aby zapisać to w JPG. Uparcie zapis jako WebP Image.

Sprawdziłem więc Chrome, IE i Opera i faktycznie docelowo od razu zapis do JPG.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@serwis-texas Ja akurat korzystam z tzw. "rejestratora" (kiedyś "dziennik żądań") w uBlock Origin, który po prostu monitoruje żądania sieciowe, bo nie chce mi się bawić w "poszukiwanie prawidłowych ścieżek".
Ewentualnie mam też taką starszą portable'ową wersję Firefoksa z wtyczką DownThemAll! (w nowej wersji pod Firefox Quantum ta wtyczka jest niestety bezużyteczna), dzięki której mogę zassać m.in. wszystkie grafiki na danej stronie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jeśli dobrze pamiętam i jeżeli utworzyłeś produkt z własnymi zdjęciami, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie w serwisie.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Jeżeli już wykorzystanie, to przez serwis, a nie innych sprzedawców!

Ula

Ula
oznacz moderatorów
manart-pl
#9 Pomysłodawca#

Chyba to właśnie miał na myśli a problem tyczy się wykorzystania zdjęcia przez innego sprzedawcę. 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@WREDZIA-W1 Tworząc produkt, serwis przechowuje zdjęcia, wystawiając z pliku allegro udostępnia Ci te zdjęcia 😉

> Jeśli produkt znajduje się w naszej bazie produktów, automatycznie uzupełnimy kategorię i tytuł w szablonie, a także opis, parametry i zdjęcia w ofercie już po wgraniu pliku do serwisu.

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#13 Ambasador#

Natknąłem się kiedyś na ofertę ze zdjęciami kradzionymi z mojej strony. Pewnie nie miałbym nic przeciwko, gdyby sprawca wcześniej się ze mną skontaktował i zapytał. Pozwoliłbym mu wykorzystać zdjęcia pod warunkiem że podałby w aukcji ich źródło, ale on wolał kraść. Zgłosiłem do allegro, podałem adres mojej strony, aukcja wyleciała w niebyt. Wtedy akurat zadziałali sprawnie. 

oznacz moderatorów
manart-pl
#9 Pomysłodawca#

Tym razem to jakaś farsa, bez najmniejszych problemów mogę udowodnić, iż jest to moje zdjęcie ale allegro uparcie odpisuje mi "nie ma to znaczenia, nasz system nie znajduje potwierdzenia kradzieży".... 

oznacz moderatorów
Bladziak
#9 Pomysłodawca#

@manart-pl

Powiedz proszę czy nie użyli czasem magicznego sformowania iż rozumieją iż twoja sytuacja jest niekomfortowa ?  

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@glenmoranghie, no to musiałeś trafić na dobry humor pracownika. U mnie przy zgłoszeniu kradzieży projektu graficznego, pracownik Allegro stwierdził, że nie widzi problemu, bo każdy może zrobić taki sam projekt.🙂 

oznacz moderatorów
Rad-Stol
#12 Orędownik#

bardzo często mam podobne przypadki, sprawa prosta odpuść sobie allegro bo ich regulamin na którym się opierają jest g wart i jest niezgodny z prawem, kontakt z osobą plagiatującą i wystawiasz fakturę za przeszłe użytkowanie dzieła i ktoś usuwa to zdjęcie lub faktura za uzytkowanie w stecz+ wykupienie praw do publikacji w celach marketingowych. Jeżeli się nie zgodzi najprościej zgłoszenie kradzieży dzieła na policję oni zapukają a wtedy najczęściej klient się zgadza na fakturę bo z racji "niskiej wartości" zostanie mu tylko wystawiony mandat albo upomnienie jeżeli nie to do sądu i sprawa wygrana. Zmiana rozmiaru a nawet kolorystyki czy fragmentu dzieła i tak nie zwalnia z odpowiedzialności tak nawiasem mówiąc

oznacz moderatorów
manart-pl
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za szczegółową podpowiedź, spraw w toku. 

oznacz moderatorów
OUTLECIAK
#9 Pomysłodawca#

Mogę prosić link do formularza gdzie mogę zgłosić kradzież zdjęcia przez innego użytkownika allegro? Niestety dzisiaj się napotkałem że ktoś korzysta z moich zdjęć, bez mojej zgody i chciałbym to zgłosić ale nie wiem gdzie 😞

oznacz moderatorów
manart-pl
#9 Pomysłodawca#

Zgłoszenie nic nie da, allegro nie interweniuje jeżeli ktoś ukradł zdjęcie "mądrze".

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Przed chwilą ściągnąłem swoje zdjęcie z aukcji (nie prinsc), które wrzuciłem w rozdzielczości 800x600. To ściągnięte ma 1400x1000. Z piękną, bezstratną kompresją w górę.

Takie to zabezpieczenie. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl Z moich ściągają się w identycznej rozdzielczości jak były wrzucone, tyle że mają mniejszą wielkość pliku (tak ok. 2 razy).

PS Po czym stwierdzasz, że kompresja była bezstratna?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Nie badałem oprogramowaniem, tylko na oko cool Jest super.

oznacz moderatorów
Rad-Stol
#12 Orędownik#

@Knowhere @akcesoria-net-pl allegro nie zmienia rozdzielczości (px) zdjęć które wrzucacie tylko jakość (dpi) stąd różnica rozmiaru. Co do sposobu pobrania "oryginalnych zdjęć" z allegro to minimalna znajomość komputera a dokładnie mówiąc funkcji przeglądarki pozwala ominąć ich zabezpieczenie.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Rad-Stol Ale u mnie nie ma żadnej różnicy w rozdzielczości, tylko w wielkości pliku (to dwie różne różne kwestie) - fotki zassane z allegro są dokładnie w tej samej rozdzielczości, w jakiej je uploadowałem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów