anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież zdjęcia - co robić w takiej sytuacji?

MAMY ROZWIĄZANIE!
manart-pl
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Spotkałem się z następującym problemem, ktoś ukradł moje zdjęcie z którego od dawna korzystam na aukcji allegro, sprawę zgłosiłem jednak otrzymałem odpowiedź następującej treści:

"Podstawą do usunięcia oferty jest wynik jaki uzyskujemy w specjalnym narzędziu. Zweryfikowałam wskazaną ofertę. Tym razem narzędzie nie potwierdza wykorzystania Pańskich materiałów." 

Co robić  w takiej sytuacji? Moim zdaniem powinna tu zadziałać deklaracja o oznaczaniu zdjęć przy dodaniu ich do aukcji, którą portal wyraźnie opisuje w swoim regulaminie. Jak zatem dochodzić swoich praw oraz odpowiednich działań od portalu allegro.pl, który pobierając opłaty od sprzedawców ma obowiązek dbania o ich bezpieczeństwo, w tym przypadku mamy do czynienia z łamaniem prawa Art. 116.  Ustawa o prawie autorskim, ponieważ zdjęcie możemy traktować jako utwór. 

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54
Rad-Stol
#12 Orędownik#

@Knowhere przeczytaj jeszcze raz moją odp i zedytuj swoją, bo piszesz masło maślane zamiast umiejętnie i ze zrozumeniem przeczytać

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Rad-Stol Bynajmniej. Napisałem tylko, że u mnie rozdzielczość się nie zmienia (bo - w domyśle - DPI też się nie zmienia).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@manart-pl przeczytałam całą konwersację i wiem, że nasz pracownik zaproponował Ci również poniższe rozwiązanie:

 

Dzień dobry,

dziękuję za kontakt.


Zdjęcia są zabezpieczane w momencie wystawiania oferty, zapisujemy na nich unikalne dane, które pozwalają na identyfikację właściciela zdjęć. Zdaję sobie sprawę, że istnieją programy, które pozwalają na obejście różnego rodzaju zabezpieczeń. Przykro mi, że w tym przypadku narzędzie nie potwierdziło kradzieży. 

Ze swojej strony mogę zaproponować wysłanie oficjalnego komunikatu ze strony Serwisu, jeśli wyrazi Pan zgodę na podanie loginu. 

Sprawę można spróbować także rozwiązać na drodze sądowej. Na wniosek uprawnionych organów udostępnimy niezbędne informacje. 

 

Tak, jak wspomniał również nasz pracownik nie mamy mocy sądu do orzekania o winie. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@cloudcloud tak z ciekawości, jak to się ma do tworzenia produktu w bazie z własnymi zdjęciami? Ktoś, kto wystawia z pliku będzie mógł wtedy wykorzystać te zdjęcia, bo są one w bazie produktu, a według regulaminu:

Z momentem wprowadzenia informacji lub danych do treści Oferty, Allegro.pl nabywa uprawnienie do korzystania z nich, w szczególności do posługiwania się nimi w dowolny sposób, w każdym czasie, według własnego uznania.

Przez dowolny sposób rozumiem między innymi produktyzację, a przy wystawianiu z pliku jest informacja, że formularz sam uzupełni parametry i zdjęcia z utworzonego produktu.

To mnie zastanawia. 🤔

oznacz moderatorów
manart-pl
#9 Pomysłodawca#

Odpowiedź jest dla mnie jasna ale już cała sytuacja nie, ponieważ nie rozumiem jak się ma zabezpieczanie zdjęć przez allegro do faktu, iż jedno z moich zdjęć produktowych, które zostało użyte wyłącznie na portalu allegro.pl jest w posiadaniu innego sprzedawcy (również na portalu allegro) bez mojej zgody a system allegro nie jest w stanie potwierdzić kradzieży? Z tego co udało mi się ustalić Państwa system do oznaczania zdjęć jest totalnie bezużyteczny skoro każdy może zrobić zrzut ekranu, dodać zdjęcie do swoich aukcji a allegro nie jest w stanie tego zweryfikować? Nie oszukujmy się allegro w większości przypadków zwyczajnie umywa ręce i nie miesza się w sprawy wymagające głębszej weryfikacji. Jestem w posiadaniu pliku roboczego z datą utworzenia z całą pewnością wcześniejszą niż Pan który zdjęcie ukradł, jaki dowód może być bardziej jednoznaczny? 

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@manart-pl niestety nie mogę zrobić w tej sprawie nic więcej, chociaż rozumiem Twoje oburzenie. Rozważ skierowanie sprawy na drogę sądową.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
manart-pl
#9 Pomysłodawca#

Potwierdza Pani tylko to co opisałem w odpowiedzi. Zastanawia mnie tylko po co w takim razie taki system, który nie działa.. ale to pozostawmy bez komentarza.

oznacz moderatorów
Rad-Stol
#12 Orędownik#

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Przepraszam musiałem

To są zabezpieczenia?? ja zwykłą wyszukiwarką zdęć google odnajduje zdjęcia nie mówiąc o bardziej zaawansowanych technologiach. Zapis unikalnych danych HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA śmiech na sali.

 

Chyba trzeba wszystkie zdjęcia od teraz oznaczać takim je.... znakiem wodnym i to najlepiej na krzyż 

@cloudcloud przepraszam że pod twoim postem ale to co wasz "specjalista" napisał jest poprostu śmieszne. Znam kilku waszych programistów osobiście i wiem że niektórzy są naprawdę zdolni ale ten to poprostu ...

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Rad-Stol ja się nie gniewam, masz prawo do własnej opinii 🙂 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
manart-pl
#9 Pomysłodawca#

Może warto zatem otworzyć nowy wątek z tematem "Dlaczego allegro.pl nie wprowadza niezbędnych zmian w zakresie ochrony sprzedawców" mimo iż pobiera drakońskie opłaty prowizyjne? 

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@manart-pl taki temat przewija się tu często, skorzystaj z lupki.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
Rad-Stol
#12 Orędownik#

@manart-pl my możemy dyskutować jednakże allegro to już tak zadufana korporacja że prócz pojedynczych pracowników wszyscy klepią tylko kasę, nawet jeżeli to będzie zbiorowa skarga to i tak to oleją bo wiedzą że są największą taką platformą w polsce i ludzie są od nich uzależnieni gdyż większość z niej korzysta

oznacz moderatorów
manart-pl
#9 Pomysłodawca#

Strasznie się to czyta, monopol...?

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Tak przy okazji @cloudcloud mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę z tego, że wystarczy kliknąć prawym->kopiuj obraz i nie ma żadnych danych zapisanych przez allegro... te narzędzia do "zabezpieczeń" zdjęć nie mają najmniejszego sensu. 

Wystarczy, że skopiuję sobie od kogoś autorskie zdjęcie i podmienię dane urządzenia. Kto mi udowodni, że skopiowałem je od kogoś 🙂

Stworzyłem sobie plik roboczy PSD czy inny z czyjegoś zdjęcia i kto mi udowodni, że to nie moje 🙂 Nie na wszystko Allegro będzie mieć rozwiązanie, niestety 😉

oznacz moderatorów
Rad-Stol
#12 Orędownik#

@DarkStoorM sprzedawca któremu skradziono zdjęcie Ci nie udowodni chyba że jest autorem dzieła i ma plik oryginalny to wtedy masz ....

oznacz moderatorów