anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupił na raty i chce zwrotu pieniędzy na konto

intersfera
#10 Popularyzator#

Klientka kupiła przedmiot na raty po 2h piszę i-mail (nie zgłasza oficjalnie zwrotu) że chce anulować zakup i żebym jej zwrócił pieniądze na konto.

Odpisałem że zwrot mogę zrobić ale wyłącznie przez allegro bo wtedy dostane zwrot prowizji.

Wkurzyła się i wystawiła komentarz Negatywny bo nie chcę wrócić jej pieniędzy na konto.

Zgłosiłem sprawę do allegro a oni nie usuną komentarza  bo kupująca stwierdziła że jestem nie miły 

jak to rozwiązać?

oznacz moderatorów
114 ODPOWIEDZI 114

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Nie miała racji ta osoba. Ocena dotyczy zgodności otrzymanego egzemplarza z opisem. A to wymaga, oczywiście, otrzymania egzemplarza i późniejszej oceny zgodności, nigdy na odwrót. Tylko w świecie kwantów skutek poprzedza przyczynę, a i to "podobno".

 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

Jestem jednak uparta, nadal ośmieszasz się i opowiadasz bzdury.😄

Co dotyczy stanowiska UOKiK, jako wybitnego znawcę tegoż stanowiska pytam Pani  setny raz, klient z Afryki na 14 dzień od oświadczenia o odstąpieniu od umowy wysłał potwierdzenie nadania przesyłki, czy sprzedawca ma niezwłocznie zwrócić pieniądze kupującemu z Afryki???

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@aragil Zgodnie z Ustawą ma zwrócić po dostarczeniu przez konsumenta dowodu odesłania rzeczy. Ustawa nie określa wyjątków, nie wyklucza kontynentów, może to być więc Afryka, a nawet Antarktyda. Ja się ośmieszam a ty się błaźnisz - to politowania godne.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Kupująca nie mogła domagać się przekazania jej zobowiązania na własne konto, ponieważ w przypadku anulowania zakupów na raty przez Allegro Finanse pieniądze są zwracane na konto pożyczkodawcy lub w przypadku rat od.nowa powiększają kwotę limitu do wykorzystania na zakupy na raty. Dodatkowa weryfikacja wykazała, że Kupująca dokonała zakupu w celu uzyskania środków, a na to się nie godzimy, dlatego ostatecznie otrzymała ostrzeżenie i komentarz został usunięty.

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Mogła domagać się przekazania zobowiązania na własne konto i samodzielnie rozliczyć się z bankiem. To jej zobowiązanie, jej kredyt, jej umowa z pożyczkodawcą. Żadna weryfikacja nie mogła wykazać, że kupująca dokonała zakupu ratalnego w innym celu, niż nabycie towaru z oferty, chyba że złożyła takie oświadczenie. Jeżeli nie złożyła, ostrzeżenie jest moim zdaniem bezpodstawne.

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

xyz96

Jak nie skoro zrezygnowała z towaru a pieniadze chciał bezpośrednio na własne konto 

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@intersfera sytuacjom  🙂

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

A tam czepiasz się 😉 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Nie czujesz dyskomfortu, stosując diametralnie różne podejście w zależności od tego, kogo dotyczy sprawa?

O ile klient złapany za rękę musi się jeszcze przyznać Twoim zdaniem do winy, o tyle w wypadku sprzedawcy wystarczy cień cienia podejrzenia, żeby wyciągnąć konsekwencje. Wystarczy cień... albo brak dowodów przeciwnych, wedle zasady in dubio contra reum, która na szczęście (przynajmniej oficjalnie) nie obowiązuje w polskim systemie prawnym.

Nie uważasz, że Twoje poglądy są sprzeczne z zasadą równości wobec prawa, zapisaną w ustawie? I to w nie byle jakiej ustawie...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Czepiasz się 🙂 Nie czuję dyskomfortu, konsument jest słabszą stroną transakcji i wymaga wsparcia 🙂 O najważniejszą ustawę lepiej nie zahaczaj, zawsze mnie to śmieszy w kontekście tych allegrowych "problemów".

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

No to mamy odmienne poczucie humoru. U mnie to nazwanie konsumenta "słabszą stroną umowy" wywołuje rechot na pograniczu głupawki.

Co się tyczy Zasadniczej, dlatego jest Zasadnicza, że dotyczy zasad. A zasady dotyczą wszystkiego, allegrowych problemów też.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Zapominasz się, kto zna przepisy od a-z.😁

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LEW433 

Hmm... Niech zgadnę. Encyklopedia prawa?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Kasiulki2  Kiedyś "prawa" a teraz....😁

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@intersfera  Na drugi raz tak się nie śpiesz🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Ty znasz jakikolwiek, choć jeden przepis? Chyba w żadnym ze swoich wielu dziwnych postów takiego nie wskazałeś.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96 Byłaś rzecznikiem i taki twój "obiektywizm", stajesz tylko po jednej stronie, wg. przepisów.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Znasz choć jeden przepis? Nie znasz żadnego, nigdy nie powołujesz się na żadne przepisy, nie rozumiesz ich. I nie wykręcaj kota ogonem bredząc o moim "obiektywizmie".

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96 Znawcy przepisów takiemu jak ty, nie przystoi szkalować tylko sprzedających. Przepisy tylko dotyczą jednej strony?

oznacz moderatorów