anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał paczki jakie mam prawa?

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

kupujący nie odebrał paczki pobraniowej DPD paczka wróciła 12,99 zł za etykietę + 4.99 zł dopłata do smarta, jakie mam prawa dlaczego nie mogę otworzyć dyskusji? kto zwróci mi poniesione koszty?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający nie może otwierać dyskusji, jeżeli odstąpił od umowy zakupu to ty ponosisz, jeżeli nie to za zwrot płaci kupujący. Ze Smartem kupujący ma zwrot darmowy i jak odstąpi od umowy to zwracasz mu całość.

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Nawet jeśli odstąpił od umowy to wysyłkę zwrotną pokrywa kupujący i można to odjąć od zwracanej kwoty.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Ale od jakiej kwoty jak wysyłka za pobraniem i klient nie wpłacił ani grosza?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Od kwoty zakupu. Wysyłasz wezwanie do zapłaty.

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

ale od czego odjąć jak to było pobranie

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

to jakie to jest prawo że nie może otwierać dyskusji, to jakiś żart? to kupujący może sobie nie odbierać paczek? nie odstąpił od umowy, nie było żadnej informacji, 

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Poczekaj 14 dni jeśli nadal nie odstąpi od umowy to wysyłasz wezwanie do zapłaty za towar, przesyłki i koszt przechowywania go u Ciebie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe Twoje koszty i nic kupującemu nie zrobisz, niestety.

oznacz moderatorów

IZULA50
#11 Animator#

@LEW433 uważasz ze sprzedający nie ma żadnych praw ? a kupujący to święta krowa 

 

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

a jakie to są koszty za przechowywanie dziennie?

 

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Nie ma odgórnie narzuconych. Tylko ustal je w granicach rozsądku (albo nie doliczaj, to obligatoryjne).

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Czy Allegro jest świadome do czego doprowadza polityka "klient nasz pan"?

Kupujący zaczną odchodzić z portalu kiedy zamiast zwykłego usunięcia komentarza lub zapłacenia kilku zł na wysyłkę będą musieli się szlajać po sądach (a coraz więcej sprzedawców musi się tym posiłkować).

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pinkpink11 owszem możesz naliczać za przechowanie jeśli w odpowiedni sposób poinformujesz i tym klienta , druga sprawa to cennik - nie może być stworzony na podstawie ,, widzimisię ,, , a 3. sprawa musisz być podmiotem zajmującym się przechowaniem .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe jeszcze skasują Cię za powrót 12,99

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Aha czyli kupujący jak ma problem to otwiera dyskusje i uzyska zawsze wszystko co chce bo jak nie to allegro i tak zwróci mu pieniądze z programu ochrony a sprzedającemu poustawia ograniczenia na koncie i pewnie jeszcze go obciąża tymi kosztami, natomiast jak kupujący nie odbierze paczki to radź sobie sam , zero pomocy ewentualnie możesz iść do sądu za 12.99 zł plus oczywiście jeszcze kupujący może negatywa ci wystawić bo przecież ma prawo ocenić transakcje , nie ludzie gdzie ja żyję 

oznacz moderatorów

IZULA50
#11 Animator#

@ObiadyDomowe  Niestety tu wbija się nam w głowe ze nie mamy  żadnych praw 

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tam gdzie kończy się logika tam zaczyna się allegro .

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Haha😀

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ObiadyDomowe @IZULA50 

Mamy prawo nie udostępniać pobrań. Ja z niego skorzystałam do czego i Was namawiam 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów