anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący przekierowuje paczkę - DPD nalicza opłatę za drugą przesyłkę

fox_paws
#8 Zapaleniec#

Paczka została nadana za pośrednictwem Allegro DPD na adres wskazany przez kupującego w formularzu dostawy - oddział DPD Częstochowa.
Po wysłaniu przesyłki została ona przekierowana (przez kupującego?) na adres, który obsługuje oddział Bielsko-Biała.
DPD naliczyło opłatę dodatkową - za błedny adres.
Na reklamację pracownik Allegro odpowiedział, że opłata została pobrana poprawnie, bo powodem był błędny adres.
Ja się pytam: na jakiej podstawie pracownik Allegro twierdzi, że adres był błędny, jeśli był zgodny z formularzem dostawy wypełnionym przez kupującego i jakim prawem DPD przekierowuje paczki do innego oddziału bez zgody nadawcy, twierdząc że adres jest błędny?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@fox_paws bo tak to się ma dopłaty były naliczaane , są i będą  , był niedawno post o tytule ,, Pora usunąć przesyłki DPD z ofert ,, może to dobra propozycja dla Ciebie ??

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Takie problemy są z każdą formą wysyłki przez Allegro

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@starling_shop przesada ... z Inpost trafia się sporadycznie , a z Poczty przez te lata miałem 1 / słowinie : jedną / , ale to moje niedopatrzenie . Zastanawia mnie tylko co Was trzyma jescze przy DPD , podziękowałem im już daawno temu i jestem happy .

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria ja czekałem z wywaleniem Allegro UPS i Allegro DPD do momentu oficjalnego wprowadzenia Pocztex Kuriera w miejsce Kuriera48 w dostawach Allegro. Pocztę mam pod nosem, punkty UPS i DPD dwa razy dalej to po pierwsze. Po drugie i najważniejsze, UPS i DPD w porozumieniu z Allegro paczki ograniczyli do max 10 kg (gabaryt lub rzeczywista), w Pocztexie nie ma tego problemu. Po trzecie i również istotne godzina graniczna na Poczcie, by przesyłka ruszyła w drogę tego samego dnia to 15:00*. W piątek paczki zaniosłem do DPD Pickup ok. południa i usłyszałem: "wyjdą jutro, kurier już był".

*W poniedziałek nadałem przesyłkę na Poczcie o 16:50, dzisiaj była u adresata.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@medalik_2009 Fakt w Polsce poczta jest naprawde ok ( Pocztex i Priorytet - NIE polecony ekonomiczny). Na zagranicę niestety inni kurierzy.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@fox_paws To jest pytanie na które Allegro unika odpowiedzi jak ognia. Cz sprzedający wie jakie koszty poniesie w momencie sprzedaży? Odp : Nie , nie wie. A pomyśl sobie że kupujący może przekierować paczke np dwa razy. Oba na Twój koszt. I cały twój zysk, w .....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pinsplash to jest zasadnicze pytanie

i za brak/ukrycie tej informacji serwis powinien ponosić konsekwencje

ale jakoś uokik nie rusza allegro

za ukrywanie pełnej ceny usługi przed jej wykonaniem nhp: przy wystawieniu oferty - różne prowizje w zależności od kategorii i wysyłki

za ukrywanie pełnych kosztów przy zakupie np:  u sprzedawców z chin

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

"Jest nam bardzo przykro z tego powodu"."Opłaty są zgodnie z cennikiem opłat dodatkowych, które podaliśmy tutaj Regulamin Allegro - Załącznik nr 4 "

No tak logując się akceptujesz ten regulamin 😓 ale 💩

oznacz moderatorów

fox_paws
#8 Zapaleniec#

Tak, sprzedający płaci za wszystko. Nawet za zmyślone błędy.
A teraz najlepsze...
W pierwszej odpowiedzi pracownik działu reklamacji napisał:
"Widzę, że wskazane przesyłki zostały przekierowane ze względu na błędny adres.", zapytałem więc na jakiej podstawie twierdzi, że adres był błedny.
Odpowiedź jest porażająca...
"opłaty dodatkowe nie zostały naliczone ze względu na błędny adres.", a w rozliczeniu widnieje:

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ: BŁĘDNE DANE ADRESOWE
KOD:DPD_N17_BLAD_ADR

"nie mamy pańskiego płaszcza, i co nam pan zrobi..."

oznacz moderatorów