anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący reklamuje towar, ponieważ oferta jest podpięta do katalogu jako 2 szt, a ja oferują jedną

elsa-walbrzych
#9 Pomysłodawca#

Problem dotyczy aukcji:

 https://allegro.pl/oferta/brzeszczot-bosch-s-2041-hm-gazobeton-cegla-300mm-9149497583?utm_source=not... 

Klient dokonał zakupu na powyższej aukcji. W piątek 29.01.2021r. otrzymał towar. Już po godzinach pracy zadzwonił do mnie z informacją iż brakuje 1 brzeszczotu w przesyłce. Poinformowałem go że jeżeli jest brak towaru we wtorek wyślemy przesyłkę z brakującym towarem. We wtorek w pracy sprawdziłem iż wysłałem 1 szt zgodnie z jego zamówieniem. Okazuje się iż nad zdjęciem produktu widnieje informacja o 2 szt. i nie jest to informacja umieszczona przez sprzedającego.

Rozpoczęła się dyskusja w której, zaproponowałem zwrot z pokryciem kosztów transportu jednak kupujący żąda wysyłki towaru i nic innego go nie interesuje.

Wygląda że aukcja jest w jakiś sposób powiązana z katalogiem produktów allegro, ale nie do końca ponieważ w mojej ofercie jest Liczba elementów w zestawie: 1 a w katalogu produktów 2 więc nie łączyłem oferty aby klient miał możliwość zakupu na szt.

Allegro umywa ręce i chce abym załatwił to z klientem, ale ja nie jestem instytucją charytatywną aby rozdawać towar.

Osobiście uważam że produkt był podpięty pod katalog produktów, ale nastąpiła zmiana w parametrach i parametry nie podpięły się pod mój produkt za to nazwa nad zdjęciem tak.

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

xyz96
#21 Demiurg#

@elsa-walbrzych Allegro ma rację. Połączyłeś swoją ofertę z innym produktem z bazy, gdzie były oferowane 2 sztuki. Takiej oferty się nie wystawia, trzeba stworzyć nowy produkt z 1 sztuką.

oznacz moderatorów

elsa-walbrzych
#9 Pomysłodawca#

Niestety się nie zgadzam gdyż w parametrach produktu mam umieszczoną "Liczba elementów w zestawie: 1 szt." a w katalogu produktów są 2 szt. jeżeli to się nie zgadza produkt nie powinien się połączyć z katalogiem produktów.

Podobną sytuację mam w aukcji

https://allegro.pl/oferta/brzeszczot-bosch-s-1122-bf-do-metalu-225mm-9552532585 

Gdzie nad zdjęciem jest informacja o 50 szt a w parametrach 1szt.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@elsa-walbrzych ja na komputerze nie widzę 50szt

https://allegro.pl/oferta/brzeszczot-bosch-s-1122-bf-do-metalu-225mm-9552532585 

pewnie w aplikacji mobilnej jest inaczej ale to wina allegro

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie do końca mogło tak być. Mógł połączyć z ofertą z jednym przedmiotem, a ktoś potem wprowadził zmiany w głównym produkcie. Juz to przerabiałem, łaczysz i jest wszystko ok, a potem ktoś zmienia dane w głównym produkcie, a podpięte oferty są nieadekwatne do głównego produktu. to jest bubel made in allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

elsa-walbrzych musisz uważać , allegro samoczynnie łączy oferty z katalogiem informując o tym wiadomością e- mail .

Dzisiaj wcześnie rano  przyszedł do mnie mail o połaczeniu mojej oferty , w której sprzedaję 3szt produktu jako komplet z produktem z katalogu gdzie kompletem jest 100 szt !!!!!!

oznacz moderatorów

elsa-walbrzych
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli produkt zostanie połączony to powinny się zmienić parametry takie jak liczba elementów w zestawie, a to się nie zmieniło.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

elsa-walbrzych parametry w katalogu są sztywne , jedyna możliwość to utworzenie nowego produktu z innymi parametrami . Przy wystawianiu oferty masz opcję ,, zgłoś błąd w produkcie ,, korzystaj z niego i pilnuj maili o połączeniu ,,,, można popłynąć .

oznacz moderatorów

elsa-walbrzych
#9 Pomysłodawca#

Podczas próby edycji oferty system chce połączyć moją ofertę z produktem czego nie robię, a nad zdjęciem jest informacja o 2 szt której nie umieszczałem i nie mogę jej zmienić.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 elsa-walbrzych  ,,usuń produkt z oferty ,, kliknij w ten napis i przy zatwierdzaniu nie pozwól na połączenie .

oznacz moderatorów

elsa-walbrzych
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za pomoc tylko co dalej z kupującym

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

elsa-walbrzych  ,,co dalej z kupującym,, na prawdę ciężko cokolwiek poradzić , nie napiszę co myślę to tej transakcji ze wskazaniem na klienta .

Wyślesz popłyniesz troszkę .

Nie wyślesz - negatyw , nie rozwiązana dysksja , zwrot z POK i tak zapłacisz .

Po mojemu / już to dzisiaj gdzieś pisałem / zaciśnij zęby , wyślij i nauczkę weź do serca . TRZEBA SIĘ PILNOWAĆ

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@elsa-walbrzych  spróbuj edytowac oferte. Odpiąć ją recznie od katalogu i potem poszukac z katalogu właściwy produkt. Czasem jest po kilka produktów różniących sie minimalnie( np zestawy po kilka sztuk). Trzeba odnaleźć właściwy. Byc moze tak Ci sie uda

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

odpowiedź kupującemu, że za katalog produktów odpowiada allegro

ty jako sprzedawca podałeś prawidłowe dane i ilość sztuk

ofertę zmieniło allegro bez twojej wiedzy

serwis doskonale wie, że przegina także prawnie z tym katalogiem produktów

dlatego teraz ostatnio pojawiła się opcja nie łącz z katalogiem produktów

tylko ja mam wątpliwości czy rzeczywiście nie łączy

i teraz najlepsze - serwis allegro nie pozwala by w treści oferty napisać o jego [edycja] z katalogiem produktów

i @xyz96 widać, że nie wystawiasz ofert allegro łączy oferty z katalogiem a nie sprzedawca

ja dzisiaj wystawiałem kilka ofert przy użyciu ich katalogu

w jednej przy unikalnym eanie - allegro podało mi aż 20 zdjęć różnych produktów

w drugiej  przy unikalnej nazwie otrzymałem że podpięte jest do niej 20 eanów

w trzeciej odrzuciłem połączenie produktów a i tak towar został dodany do katalogu

a w czwartej nic nie wpisywałem a allegro i tak ja do czegoś przypisało

kompletnie nie wiem jak produkt będzie prezentowany na allegro po nazwie z ich katalogu

a teraz najlepsze kiedyś próbowałem zgłaszać nieprawidłowości - żadna nie została uwzględniona - wszystkie odrzucone - a co najlepsze dotyczyły kluczowych kwestii jak np: kolor czy sposób podłączenia

@elsa-walbrzych musisz w ofercie powtarzać nazwę oferty i podawać liczbę sztuk

a kupującemu o którym piszesz zaoferuj dla świętego spokoju odstąpienie od umowy i zwrot wpłaty

gdyby serwis allegro działał bez [edycja] to by w takich sytuacjach wypłacał z pok pieniądze

kupującemu (bez konsekwencji dla sprzedawcy) - za własne błędy

oznacz moderatorów

elsa-walbrzych
#9 Pomysłodawca#

Kupującemu zaproponowałem zwrot z pokryciem kosztów kuriera, ale nie zgadza się, żąda dosłania brzeszczotu. Ostatecznie powiedziałem iż nie dostarczę kolejnego przedmiotu i musi się ubiegać o zwrot z POK

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@elsa-walbrzych, przykro mi, że w wyniku błędnego połączenia produktu, wystąpiły problemy transakcyjne. Oczywiście sama produktyzacja, jak każde dzieło człowieka, nie jest w 100% idealna. Natomiast jeśli wystawiłeś ofertę, w której widniała informacja o innej ilości sztuk, niż w rzeczywistości dostał kupujący, jest to pomyłka, na którą miałeś wpływ. W tym artykule opisaliśmy, jak zgłosić błąd w produkcie.

Zgodnie z regulaminem Allegro to sprzedawca odpowiada za całość oferty (jej opis, parametry i zdjęcia). Z tego, co widzę w Dyskusji, nie jest to jedyny zarzut, jaki miał kupujący odnośnie tego zamówienia.

Mam nadzieję, że mimo tych nieprzyjemności, uda Wam się dojść do porozumienia. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@mr_oma Czy jeżeli w produkcie, do którego powiązałem swoją ofertę, dokonana zostanie zmiana na wniosek innego sprzedającego, to otrzymam o tym informację?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

mało to prawdopodobne. Nawet jak w moim własnym produkcie jak ktoś zgłosił zmiany, to allegro to przyklepało (pomimo, ze zmiany były niezgodne z rzeczywistością), a o powiadomieniu mnie o tym jakoś zapomniało 🙂

Wszyscy tutaj doskonale wiemy, że "produktyzacja" już dawno żyje swoim własnym zyciem i nikt nie ogrania tego projektu, ani ze strony kupujących, ani tym bardziej ze strony allegro. Jakbym chciał tutaj przytaczać listę aktualnych błędów, to dnia by zabrakło, więc szkoda czasu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Wyobrażacie sobie zamieszanie, gdzie dziesięciu sprzedających mających te same dziesięć produktów zaczyna na raz zgłaszać zmiany w produktach? Trzech ma swoją wizję "produktu", trzech ma swoją wizję a jeszcze inni od czasu do czasu się uaktywniają. 
Poza tym co w sytuacji gdy produkt ma EAN ale sprzedaję paczkę/komplet produktów np. 100 szt? Co w sytuacji gdy sprzedaję produkt ale na sztuki z opakowania zbiorczego?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@annas14-firma, na ten moment niestety nie. Wyświetlimy różnicę między produktami po otworzeniu oferty w formularzu wystawiania. Mamy jednak świadomość, że jest to rozwiązanie, które wymaga dopracowania. Planujemy to zmienić.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów