anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupujący na allegro lokalnie nie zapłacił , Jak odzyskać prowizję ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Niunia240470
#8 Zapaleniec#

kupujący dwa razy się pomylił więc wystawiłam ponownie m jak odzyskać prowizję ? Czy jest to możliwe ? 

Druga sprawa , ktoś kupił i nie zapłacił . Ile trzeba czekać na ew. zwrot prowizji ? Czy to się dzieje z automatu czy trzeba zgłaszać . A jesli tak to w którym miejscu ?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Niunia240470 na Lokalnie prowizja naliczana jest w momencie zapłaty lub wyboru przez kupującego płatności przy odbiorze . Sprawdź czy masz naliczone opłaty.

oznacz moderatorów
Niunia240470
#8 Zapaleniec#

JAK TO SPRAWDZIĆ ?

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Niunia240470 wszystkie opłaty sprawdzisz w zakładce Rozliczenia z Allegro

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Nigdy na lokalnym nie wystawiaj z odbiorem osobistym. Opłatę transakcyjną wtedy masz szansę odzyskać tylko jeśli napiszesz do allegro z dowodem o nie dojściu transakcji do skutku. Inaczej pozamiatane. Przy normalnych transakcjach z płatnościami z góry taką opłatę naliczają dopiero w momencie wpłaty. Jak kliknie i nie zapłaci to po prostu po 6 dniach aukcja jest wznawiana.

oznacz moderatorów
Niunia240470
#8 Zapaleniec#

kupujący zaznaczył opcję inpost ale nie zapłacił . 2 poprzednie aukcje też były z przesyłką . 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak ktoś kupi a nie zapłaci to AL nie nalicza prowizji a aukcja się sama wznawia po 5 dniach .Na AL opłata transakcyjna (tak to się tam nazywa) jest regulaminowo bezzwrotna ale pisz do nich to przy dobrych argumentach udaje się ją odzyskać.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Niunia240470  najlepiej nie wystawiaj nic na AL bo to jest niezłe raczysko i jakaś drętwa odnoga portalu (już pomijam te próby wyłudzeń danych).

Na zwykłym Allegro jeszcze mi się tak nie trafiło żeby ktoś coś kupił przez "Kup teraz" lub nawet w licytacji (chociaż rzadko wystawiam licytacje) i nie zapłacił. Ba zawsze klienci na zwykłym Allegro płacą natychmiast.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Kiedyś może płacili ,teraz to już nie jest tak różowo ,coraz więcej osób nie wie co i po co kupuje i jedynie co szybko można odnotować to anulowanie zakupu.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Na 80-90 aukcji w ciągu roku zdarzyło się tylko raz, że klient rozmyślił się z zakupu. Napisał po kilku godzinach jeszcze przed wysyłką czy mógłby zrezygnować. Nie robiłem problemu, kasę oddałem, sprzęt wystawiłem jeszcze raz, ktoś tam inny kupił po kilku dniach 🙂

 

Czasami sprzedaje dość wartościowe rzeczy - jakiś laptop za 2,5k zł czy karty graficzne za podobną kwotę i ze zwykłym allegro mam jak najbardziej dobre opinie jeżeli chodzi o szybkość płatności przez klientów.

Niestety gorzej u nich z wystawianiem  komentarzy do tych sprzedaży/zakupu 😕

oznacz moderatorów
Niunia240470
#8 Zapaleniec#

jako osoba prywatna nie możliwości inaczej.

oznacz moderatorów