anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał paczki jakie mam prawa?

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

kupujący nie odebrał paczki pobraniowej DPD paczka wróciła 12,99 zł za etykietę + 4.99 zł dopłata do smarta, jakie mam prawa dlaczego nie mogę otworzyć dyskusji? kto zwróci mi poniesione koszty?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

To tak jak byś powiedział że mamy prawo nie sprzedawać na allegro że to rozwiązuje problem

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Sprzedawać możesz ale faktycznie pobraniowki oraz odbiory osobiste przyswajają sprzedawca sporo kłopotów i lepiej korzystać z innych form dostawy . 

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

U mnie pobraniowki to podstawa dobre kwoty wpadają , ale allegro powinno interweniować 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ObiadyDomowe przykro mi, że taka sytuacja spotkała Cię na Allegro. To prawda, że sprzedający nie może sam założyć dyskusji, ale wciąż wszystkich obowiązują zapisy prawne na ten temat. Umowa sprzedaży zobowiązuje kupującego do zapłaty i odbioru towaru. Możesz wezwać kupującego do wykonania umowy sprzedaży lub domagać się naprawienia szkody (zwrócenia poniesionych kosztów). Natomiast w przypadku braku reakcji z jego strony, pozostaje Ci egzekwowanie zwrotu kosztów na drodze sądowej. 
Tutaj można poczytać o tym więcej. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

@la_nikaAle jednocześnie pozwolicie żeby sprzedający dostał z tego tytułu negatywa? 🙂

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

To już są szczyty absurdów żeby osoba co nie odebrała paczki mogła jeszcze sprzedającego ocenić to się w głowie nie mieści 

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Ale to dlaczego ja jako sprzedający nie mogę otworzyć dyskusji? Przecież powinniście mi pomagać tak samo jak pomagacie kupującym, to ja płacę wam po kilka tysięcy prowizji to ja jestem waszym klientem i to mnie powinniście traktować nie gorzej jak kupującego a nie mam w zasadzie żadnego prawa. Kto będzie szedł do sądu za 12.99? O czym my rozmawiamy ? 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@ObiadyDomowe zrezygnujcie z udostępniania pobraniówek, oszczędzi to wam nerwów i kosztów!

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Nie mogę o jednego czy dwóch nieuczciwych ludzi zrezygnować z pobraniowek jak mam też paczki po kilkaset złotych co mi wpadają, po prostu na allegro nie ma prawa które chroni sprzedających 

oznacz moderatorów