anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący poprosił o fakturę w wersji elektronicznej

RED
#21 Demiurg#

Przy każdej wybranej fakturze pojawia się teraz taki dopisek w mailach

 

Kupujący poprosił o fakturę w wersji elektronicznej. Fakturę możesz przesłać przez swój system do obsługi zamówień lub bezpośrednio w Allegro

 

mamy zgłoszenia od klientów, że oni nie wybierali takiej opcji

i nie mają nawet drukarki by sobie ją wydrukować

 

ile otrzymamy negatywów za taki dopisek?

Dlaczego allegro robi pod siebie opcje wprowadzając zmiany, które rodzą konflikty?

Czy to kolejna zmiana allegro podobna do generowania formularzy odstąpień od umowy bez wiedzy kupujących?

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@RED szkoda nerwów na takie cuda, co ciekawe tylko sprzedawca dostaje takie info, bo jak nawet dziś kupując na fv nic takiego nie widziałem ani nie miałem takiej opcji do wyboru 😞

Zawsze wkładałem drukowaną do paczki i dalej będę to robił, brak podstawy prawnej na zmuszenie mnie do tego 😞 tak samo bezprawne jest skracanie czasu przy odstąpieniu do 2 dni czy ukrywanie danych sprzedawcy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 no właśnie ja kupując też nic nie mogłem wybrać, a preferuję papier

@_HolaOla_ o co tu chodzi?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ciekawe co na to sprzedawcy którzy do tej pory faktury piszą ręcznie . Osobiście dostaję takie prawie w każdym miesiącu . Jako kupujący też wolę jak fakturka jest w kopercie a nie szukać i bawić się w drukowanie . Wymogów coraz więcej a nie lepiej zrobić coś co może pomóc sprzedawcą i zwiększyć sprzedaż.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@RED Jest to komunikat systemowy. Forma wysłania faktury jest dowolna. Możesz ją przesłać papierowo w paczce, ale również elektronicznie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ko_alka  w takim razie jest to komunikat wprowadzający w błąd

Wystarczyło że komunikat by brzmiał : kupujący prosi o fakture

My wysyłamy zawsze dokumenty w formie papierowej dołączające je do przesyłek chyba że kupujący wyraźnie w wiadomości pisze że życzy sobie forme elektroniczna dokumetu. Taki komunikat w wiadomości za allegro własnie sugeruje że kupujący takie życzenie wyraził.

Potem sie okazuje że kupujący dzwoni z reklamacją bo nie ma jak wydrukować faktury a liczył na dokument papierowy.

Super by był jakby sie udało to poprawic aby było jasne precyzyjne i nie wprowadzało w bład

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Za treść "komunikatów systemowych" odpowiedzialność ponosi większa grupa ludzi - ale nie jest to odpowiedzialność zbiorowa.
Wygląda na to, że nie tylko umiejętność czytania ze zrozumieniem nie jest najmocniejszą stroną Allegro ale równie deficytowa jest umiejętność tworzenia niewadliwych "komunikatów systemowych" z poszanowaniem powszechnie obowiązujących zasad (w tym również zasad języka polskiego).

Np.
Kupujący poprosił o fakturę. W wersji elektronicznej - fakturę możesz przesłać przez swój system do obsługi zamówień lub bezpośrednio w Allegro.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A co z informacją, w jakiej formie kupujący sobie zażyczy FV? w formie "papierowej" lub elektronicznej na e-mail? Jak po zakupie towaru dostał FV na e-mail (niestety, papier podrożał o 100%), a potem pisze, że chce FV "papierową" - to co mam zrobić?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@ko_alka Póki co to forma wysyłania faktury nie jest dowolna.
Aktualnie na przesłanie faktury w formie elektronicznej potrzebna jest zgoda odbiorcy.

 Wynika to z treści art. 106m ust. 2 ustawy o VAT

W przyszłym roku ma wejść obowiązkowa forma elektroniczna, ale nie będzie możliwości zrobienia tego przez Allegro. No chyba że załatwicie to z Ministrem Finansów.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Zupełnie inaczej, lepiej by brzmiał zapis.

Kupujący wyraził zgodę na otrzymanie faktury w formie elektronicznej....

pod warunkiem, że sprzedający miałby możliwość zaznaczenia opcji i by ją zaznaczył, że takie faktury wystawia

I klient też miałby wówczas taką opcję do zaznaczenia i by ją zaznaczył, że taką fakturę chce.

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@annas14-firma 
Przede wszystkim należy odróżnić "fakturę elektroniczną" od np. "faktury przesyłanej w formie elektronicznej".
Allegro udostępnia mechanizm przesyłania faktur w formie elektronicznej, a nie: przesyłania "faktur elektronicznych" .
Akceptacji odbiorcy nie wymaga przesyłanie w formie elektronicznej faktur, które w świetle przepisów fakturami elektronicznymi nie są.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@A3dam TY widzisz różnicę, ja widzę różnice ale nikt inny nie i jak znam, życie różnicy też nie zobaczy skarbówka

a komunikat allegro w tej formie to jawny wał i oszukiwanie zarówno sprzedawców jak i kupujących

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@RED 
komunikat allegro w tej formie to jawny wał i oszukiwanie

Komunikat Allegro w tej formie to przede wszystkim wyraz (i kolejny przykład) niekompetencji.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Wracam do Was z informacją, że zgodnie z Waszymi sugestiami komunikat został wycofany. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów