anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupujący z zzagranicy z wysyłką paczkomatem

mix-mce
#14 Krzewiciel#

myślałem że już minęły te czasy i allegro po tych wielu latach i skargach w końcu poprawiło formularz wysyłki ale widzę że dalej kupujący może podać dla wysyłki paczkomatem telefon ze Słowacji czy innego kraju.

Mam teraz dzwonić na Słowację i liczyć że ktoś po drugiej stronie rozumie polski i pytać o numer w Polsce czy wysłać maila i liczyć że ktokolwiek odpowie zanim allegro obniży mi statystyki za terminową wysyłkę?

 

all_tec.jpg

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Możesz śmiało dzwonić ze Słowakami spod naszej granicy nie ma zwykle problemu z dogadaniem a język nasz często lepiej znają niż nasi rodacy.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mix-mce 

Handlujesz częściami. Ten gość zapewne tego bardzo potrzebuje. Ma 78 kilometrów do paczkomatu. Być może znajomego w Ustroniu. Dogadasz się z nim o ten numer na bank. Ja mam bardzo dużo klientów z południa i Litwy którzy przekraczają granicę w celu odbioru paczki.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@serwis-texas @kolekcjoner608 tu nie chodzi o dogadanie się, bo nieraz kupowali u mnie ludzie zzagranicy, i nawet łamanym angielskim ale się da, ale chodzi o jak zwykle allegro i ich politykę mam-was-w-d... względem sprzedających.

prosty formularz ze sprawdzeniem telefonu i (łacina) tyle lat nie potrafią tego zrobić

opadają ręce, nogi i inne członki

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mix-mce, z naszego punktu widzenia towar został zamówiony prawidłowo (na polski adres paczkomatu). Zamówienie możesz zrealizować zgodnie z obowiązującymi zasadami korzystania z serwisu. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@mr_oma tak jasne, to proszę wpisać w inpoście numer telefonu dłuższy niż 9 cyfr z początkiem +42 a później wrócić i pochwalić się jakim cudem się to udało żebym i ja mógł podobne cuda czynić

oznacz moderatorów

deny_01
#9 Pomysłodawca#

U nas tacy kupujący korzystają z powiadomień email ( kod qr ), bez problemu odbierają przesyłki , teraz nawet jest opcja odbioru poprzez aplikację allegro. Pzdr

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@deny_01 a u nas deszcz pada. Dlaczego wszyscy tak nachalnie usprawiedliwiają nieudolność allegro w zrobieniu prostego sprawdzania danych?

Ja mam wiedzieć czy ktoś na słowacji ma aplikację allegro?

Numer telefonu przy tworzeniu etykiety mam sobie wymyślać bo jest miejsce tylko na 9 cyfr a ja dostaję 12 z plusem? Co to w ogóle za polityka?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mix-mce  No masz rację. O ile kod pocztowy zdarza się w Francji odpowiadający jeden do jeden polskiemu, więc tu żaden algorytm nie pomoże to przy wyborze paczkomatu można by spróbować się  pochylić nad nr telefonu.  Finalnie i tak klient wpisze  9 cyfr i system to zje.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mix-mce odcinaj do 9-ciu ostatnich cyfr , Odbiorca przy paczkomacie też nie wpisze ich więcej .

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria więc tak, dożyłem czasów kiedy sprzedawcy na allegro zamiast domagać się poprawek to wolą wymyślać sposoby jak obejść coś co powinno być naprawione lata temu.

Ok, nie było tematu, można zamknąć wątek bo i tak widzę że nie ma sensu.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mr_oma 

Z punktu widzenia sprzedawcy nie jest zamówiony prawidłowo. Żaden system, czy to Inpostu czy Poczty Polskiej nie przyjmie słowackiego numeru telefonu i tym samym nie ma możliwości wygenerowania etykiety. Do Allegro niestety to od lat nie dociera 🙄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mix-mce, rozumiem, że jest to dla Ciebie niekomfortowa sytuacja. Przekazałam tę sprawę do odpowiedniego działu, aby poddać ją dyskusji.

Jeśli mogę coś doradzić - spróbuj skontaktować się  z Kupującym i przedstawić mu problem z numerem telefonu. Mam nadzieję, że uda Wam się znaleźć wspólne rozwiązanie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mr_oma z mojego punktu widzenia został zamówiony nieprawidłowo

i a serwis allegro doskonale wie o wadzie takiego zamówienia

nie mów, że nie wiesz że w wysyłkach stworzonych przez allegro nie da sie wpisać innego niż polski numer telefonu?

więc sprzedawca nie może zgodnie z regulaminem (z resztą waszym)

nadać prawidłowo przesyłki

 

kto odpowiada za błędnie podany numer telefonu?

 

a takich sytuacji jest więcej - dużo polaków także posługuje obcymi numerami telefonów

przyłaczam sie do pytania @mix-mce 

niech @mr_oma poda jak to zrobić

oznacz moderatorów