anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupujacy oszust

Radki
#7 Wielbiciel#

Witam.

Sprzedałem nową baterię do drona. Kupujący po odbiorze paczki kontaktuje się ze mną i twierdzi, że bateria jest używana i uszkodzona. Zakłada dyskusję na allegro i przesyła zdjęcia jakiejś poniszczonej baterii i twierdzi, że to jest ta którą mu wysłałem. Sam kupiłem baterię od producenta i to oczywiste że nie była używana, chciałem zarobić parę groszy na sprzedaży na allegro a trafił sie jakiś naciągacz który straszy sądem. Czy ktoś miał podobny przypadek? Jak mam się bronić? Dla allegro to będzie słowo przeciwko słowu. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Reklamację możesz odrzucić, jeśli jesteś pewien swego, natomiast kupujący może wystąpić o rekompensatę z POK lub iść do sądu. Jeśli Allegro przyzna mu rekompensatę z POK, będzie od Ciebie wymagać zwrotu kwoty rekompensaty. Do uznania reklamacji Cię nie zmuszą, ale mogą Ci zablokować konto jeśli pieniędzy nie zwrócisz.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Jeśli nie masz zdjęcia konkretnej baterii, która została wysłana poproś swojego dostawce o takie zdjęcie z monitoringu (jeśli posiada) baterii którą wysłał do Ciebie, zabezpiecz się przed ewentualnymi oskarżeniami w postaci dowodów czy to dokument sprzedaży od dostawcy, pisemne potwierdzenie od dostawcy o wydaniu nowej baterii itp.

oznacz moderatorów

Radki
#7 Wielbiciel#

Mam zdjęcie baterii w oryginalnym kartonowym pudełku, takie też załączyłem w ofercie sprzedaży. Klient twierdzi że otworzył pudelko i w środku była używana bateria. Od dostawcy nie otrzymam nagrania bo minęło chyba ze dwa miesiące od zakupu.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Radki skoro klient przyznał, że otworzył karton, to zerknij czy czasami na kartonie nie ma nr seryjnego czy czegoś innego charakterystycznego. Poproś wtedy żeby wysłał Ci produkt albo zdjęcia kartonu i towaru. Tylko nie mów o co chodzi. Jeśli jest jakaś cecha identyfikująca konkretne egzemplarze czy serie, to będziesz miał czarno na białym rozbieżność w numerach między Twoim kartonikiem, a jakąś starą baterią klienta.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Radki jeśli nie masz monitoringu, nic nie wskórasz. Oszuści na tym bazują, a Allegro im przyklaskuje, bo sam widzisz, że już masz dyskusję, a nawet jak oszustowi oddasz pieniądze to dodatkowo i tak może dać Ci negatywa.

Słuchaj, a nie ma tam jakichś numerów seryjnych, daty produkcji, ważności itp? Spróbuj to ustalić najpierw ze swoim dostawcą. Jeśli takie coś jest i dostawca da Ci to na piśmie, odpisz kupującemu aby odesłał Ci produkt do sprawdzenia. Wówczas nagraj rozpakowywanie przesyłki od niego, porównaj te numery czy daty i już go masz. Wtedy sprawa na policję za próbę oszustwa i wyłudzenia i jedziesz z gnojem.

oznacz moderatorów