anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy wygrał i opłacił DWIE LICYTACJE. Chce jedną przesyłkę - "Rady od Allegro"

pinsplash
#21 Demiurg#

Kupujący wygrał dwie licytacje ( ważne!) i opłacił je ( ważne!). Płacąc za każdą oddzielnie. Teraz chce aby mu wysłać jedną przesyłką, a nadpłatę zwrócić. Jak Sprzedający tak zrobi to będzie zadowolony kupujący ale Sprzedawca straci w jakości bo druga przesyłka będzie figurowała jako nienadana. Jak wyśle dwie przesyłki to Allegro będzie zadowolone ale wkurzy kupującego.

Oto porada od Allegro :

W takiej sytuacji kupujący powinien zrezygnować z zakupu. 

Pan powinien zwrócić środki i wystawić te dwa przedmioty ponownie - może być jako "kup teraz" po cenie, za jaką wygrał klient. 

Klient powinien zakupić te przedmioty ponownie, ale razem. 

Jest to jedyne rozwiązanie by nie spadła Panu jakoś przez nie wysłane zamówienie.

@msniezek  lubi to🙂

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

auto-dekoracje
#10 Popularyzator#

Ostatnio miałam podobną sytuację. Zauważyłam, że klientka zamówiła na 2 aukcjach, płacąc 2x za przesyłkę do tego samego paczkomatu. Zwróciłam jej pieniądze za jedną przesyłkę i wysłałam towar w jednej paczce.

Etykietę wygenerowałam z jednego zamowienia, a przy drugim dodałam ręcznie ten sam nr przesyłki. Wszystko wygląda w porządku, bo system twierdzi, że wszystkie paczki zostały wysłane w terminie, a numery przesyłek zostały prawidłowo dodane, więc możesz spróbować tym sposobem 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@auto-dekoracje Sprawdź w jakości - bo moze ta druga obniżać jakość wysyłki

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

auto-dekoracje
#10 Popularyzator#

Sprawdzałam, nic mi nie spadło 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pinsplash rada allegro mimo, że jest absurdalna jest jak najbardziej prawidłowa pod względem prawnym

kupujący zawarł dwie osobne umowy kupna towaru z osobnymi kosztami transportu

więc by wszystko było poprawnie musi odstąpić od umowy i zawrzeć nową umowę z jednym kosztem transportu

 

oczywiście serwis mógłby zapewnić łączenie umów w jedną zbiorczą (za zgodą sprzedawcy)

ale tego nie zrobi bo mu się nie chce

 

oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

przecież możesz wprowadzić numer przesyłki ten sam jak dla pierwszej.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Maciejmt Już sprawdziłem - po takim wprowadzeniu system nie zalicza jej jako wysłanej

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dwie to jeszcze pikuś, u mnie ostatnio kupują po kilka kilkanaście i płacą za każdą wysyłkę oddzielnie i chcą aby wysłać razem .Wysyłam osobno i informuję aby na przyszłość łączyli wszystkie w jedno zamówienie (mam ustawione 20 szt. na jedną wysyłkę) .Klienci często o tym nie mają pojęcia.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@RED @kolekcjoner608 No i dostałem po jakości, bo oczywiście kupujacy okreslił pomysł Allegro jako absurd ( słusznie ), ja wysłałem w dwóch przesyłkach ( tak jak opłacone ) a kupujacy poleciał po gwiazdkach za koszty dostawy.

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

@pinsplash to jest najlepsze! Ktoś kupuje i z góry widzi jakie są koszty dostawy (czyli się na nie godzi). Co więcej płaci za nie z góry przelewem, a później wystawia niską ocenę za koszty dostawy. Ja miałem przypadki gdzie dostawa była za 4,99 zł, a i tak dostawałem 3-4 gwiazdki w ocenach za koszty dostawy. Rozumiał bym gdyby sprzedawca zmieniał koszty wysyłki po zakupie, ale w takim przypadku nie powinno to być w ogóle oceniane 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pinsplash kupujacy zawarł określoną umowę na warunkach które mógł wcześniej poznać

sam ustawił sobie 2 przesyłki

jak kupujący ma problem z allegro niech tam składa reklamacje

szczytem jest obciążanie swoim działaniem kogoś kto ma wykonać umowę wg jej treści

wg mnie to mogła być próba przekrętu wysyłasz towar w jednej paczce a kupujący twierdzi, że nie otrzymał przesyłki z drugiej bo towar nie wysłany

oznacz moderatorów