anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kurier inpost nie odbriera paczek, paczkomat przepełniony, punkt pop zamknięty.

MAMY ROZWIĄZANIE!
VELADOroof
#9 Pomysłodawca#

Witam,

czy ktoś już spotkał się z problemem braku miejsca na aucie u kurierów inpostu ? wysyłamy dziennie miedzy 60 a 120 paczek Allegroinpost, firma InPost niestety nie może podpisać z nami umowy ponieważ nie są w stanie zaoferować nam miejsca w aucie na zadeklarowaną ilość paczek (zmiany mają nastąpić pod koniec października). Tworząc zlecenie na 80 paczek kurier odbiera 5-10... teraz robimy zlecenie na 5 paczek a resztę upychamy po paczkomatach w okolicy ale też już niema miejsca. Punkt odbioru paczek zamknięty i nikogo nie wpuszczają z powodu koronawirusa. Deklaracja wysyłki w przeciągu 24h, brak odezwu ze strony inPost, jako sprzedawca sam muszę prowadzić za nich logistykę i dzwonić do wszystkich kurierów w okolicy czy może nie mają miejsca na aucie...  a jak coś nie wyjdzie na czas sami musimy borykać się z negatywnymi komentarzami klientów. 

Czy ktoś również spotkał się z tym problemem ? Jakieś rozwiązanie ? Najchętniej zrezygnowaliśmy z ich usług ale jak wiadomo Allegro i inpost to najwygodniejsze połączenie dla klientów. 

Może istnieją jacyś podwykonawcy którzy zajmują się odbiorem takich paczek ? 

Istnieje możliwość udostępnienia informacji przy wyborze dostawy że inpost może mieć opóźnienia tak aby klient w razie możliwości nie wybierał tej firmy której logistyka jest na żenującym poziomie ? 

Może jakaś interwencja ze strony allegro ? 

Z góry dzięki za pomoc 🙂 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
kostas11
#21 Demiurg#

@VELADOroof a na sortownie zawozić ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów
VELADOroof
#9 Pomysłodawca#

Z powodu korona wirusa nikogo tam nie wpuszczają(jako jedyna firma kurierska), można czatować przed bramkami na kuriera z otwartym zleceniem który zabierze paczki ale to nie jest rozwiązanie, chyba że przerzucać paczki przez ogrodzenie 😄

oznacz moderatorów
Gasmin_pl
#12 Orędownik#

A duży gabaryt paczek masz? Możesz spróbować dogadać się z kurierem, który obsługuje paczkomat. Kiedyś mieliśmy problem z kurierem odbierającym paczki na zlecenie, jeździliśmy pod paczkomat. Jak mieliśmy dużo paczek, przyjeżdżaliśmy na czas jak przy paczkomacie był kurier. Oni są zainteresowani w paczkach bo z każdej mają chyba 80 groszy jak dobrze pamiętam. Robiliśmy tak - on odbiera, my wkładamy. Ale my zawsze mamy gabaryt A, więc dużo miejsca nie potrzebują w samochodzie. Jeśli ty masz duże paczki - to nie ma innego rozwiązania jak postarać się dogadać z POP.

oznacz moderatorów
VELADOroof
#9 Pomysłodawca#

Niestety praktycznie same gabaryty C. na paczkomaty zmienił się kurier i w trakcie odbioru nie dopuszcza nas do paczkomatu, z poprzednim dało się dogadac 😞 

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@VELADOroof A próbowałeś poskarżyć się tu

https://inpost.pl/kontakt

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

VELADOroof POP zamknięte , ale z nadaniem paczek nie ma najmniejszych poroblemów

oznacz moderatorów
VELADOroof
#9 Pomysłodawca#

Zamówienia do 12 wysyłamy tego samego dnia, a z punktów POP odbierają do 13 (chcemy dotrzymywać tych terminów dla naszych klientów) do najbliższego popu mamy kawałek plus czas na spakowanie tego wszystkiego na auto.

Każdy inny kurier nie jest problemem bo możemy wysłać zamówienia do 16 i dotrą na następny dzień tylko inpost jest udręką a jego niestety jest najwięcej. 

a czas dostawy określany dla danego kuriera jest dopiero w planach wprowadzenia na allegro 

oznacz moderatorów
VELADOroof
#9 Pomysłodawca#

tu i na infolini od miesiąca staram się to jakoś rozwiązać, niestety nie mają ludzi do pracy (okres urlopów), ale wiem że gdyby chcieli to by to zmieścili ale ja nie będę codziennie robił za nich roboty i obdzwaniał kurierów na rejonie który ma ile miejsca i liczył na ich łaskę. Mają dużo paczek to zawożą i wracają po resztę albo kurierzy miedzy sobą powinni dzielić się zleceniem odbioru. Ale jak ich logistycy nie potrafią sobie z tym poradzić to nie będę wymagał tego od kurierów.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@pulkownik66 U mnie w Tarnowie też POP jest zamknięty, ale koło sortowni są kosze na paczki nadaniowe. Działa to idealnie.

oznacz moderatorów
VELADOroof
#9 Pomysłodawca#

u nas niestety jeszcze na to nie wpadli a taki kosz byłby super rozwiązaniem, muszę im to zasugerować. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

pulkownik66 dokladnie tak , nawet nie puszczam zlecenia , kurier nie zawsze ma czas na podjazd w określonym czasie , paczkomat wiadomo . Pakuję jadę na POK i z głowy .

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@VELADOroof, a co na to Allegro, w końcu to oni podpisali umowę z Inpostem. 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

składać reklamacje do inpostu

najlepiej masowo do każdej wysyłki osobno

a ich odpowiedzi przesyłać do allegro

i składać reklamacje do allegro że ich usługa nie działa

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

musicie być kłopotliwym klientem - dużo dużych przesyłek i was Kurierzy unikają bo w gabarycie c może się zmieścić wiele małych przesyłek

a kurier ma płacone od sztuki

oznacz moderatorów
VELADOroof
#9 Pomysłodawca#

Sami ustalili sobie takie wymiary paczek i takie zasady rozliczania się z kurierami,

więc nie powinien być to mój problem undecided

 

oznacz moderatorów
borowy33
#9 Pomysłodawca#

Niestety poczta-polska rządzą ludzie z innej epoki i nie dopilnowali konkurencji dla paczkomatów

Ostatnie co bym sugerował to nękać allegro i Inpost reklamacjami, bo jeśli nie jesteś dla nich wystarczająco opłacalny, a bardzo problematyczny to mogą Cię wyłączyć z programu SMART.

Spróbuj dogadać się z kurierami od paczkomatów - nie każdy ma umowę na odbiór lub chce wracać na sortownie więc może być odrobinę przeszkód. W dalszym etapie zasugeruj kierownictwu na sortowni ( nie szeregowym pracownikom ) wystawienie koszy do odbioru przesyłek.

oznacz moderatorów
baldes
#9 Pomysłodawca#

Taka podpowiedź dla innych. Moja firma znajduje się w mieście w której brak sortowni InPostu - wszystko odbierają kurierzy. Miejscowy punkt POP wpadł na genialne w swojej prostocie rozwiązanie (prawdopodobnie kurier ma w tym finansowy udział) - Mianowicie, żeby kurier odebrał paczki za darmo muszę ich nazbierać minimum 5. Jeśli będzie więcej kurier prawdopodobnie ma liczone jako jeden stop (czyli czym mniej tym lepiej dla kuriera). Kurier dał namiary do POP które firmy nadają dużo paczek i ... POP sam odbiera od nas paczki - patent polega na tym, że każdą paczkę przy wysyłce oznaczamy jako do nadania w POP - Punkt ma w przeciwieństwie do kuriera płaconą prowizję od każdej paczki !! - przypuszczam, że są w stanie nazbierać dziennie kilkaset paczek a to wówczas jest ładny pieniądz. Mi to na rękę bo przyjeżdżają codziennie czy mam jedną paczkę czy pięćdziesiąt - a ja nie muszę prosić się kuriera czy latać po paczkomatach.

oznacz moderatorów
borowy33
#9 Pomysłodawca#

Nie jest tak jak piszesz. Kurier ma liczone od paczki - dlatego skanuje i odbiera każdą, nawet tą na paczkomat czy POP.

 

oznacz moderatorów
akcanimal
#7 Wielbiciel#

I jak rozwiązałeś problem jakoś? Mam to samo ale... do POP mam 30km a do sortowni 100km.  Mam dziennie może mało bo około 50paczek ale wszystko to C i połowa to 60x40x35cm kartony . A kurier przyjeżdża OSOBÓWKA ... ręce opadają bo na magazynie paczki wyjeżdżają z opóźnieniem już nawet do 2 dni. Codziennie dzwonie na inpost i składam skargi itp. ale bezskutecznie.

oznacz moderatorów