anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kurier nie przyjechał po odbiór przesyłek, ale reklamacja została odrzucona.

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Kilka dni temu kurier Inpost nie odebrał paczek, pomimo tego iż został zamówiony w terminie, i miał obowiązek odbioru paczek w tym samym dniu, czego nie uczynił! Na drugi dzień allegro natychmiast obniżyło oceny sprzedawcy twierdząc że to sprzedawca nie wysłał paczek na czas. Po zgłoszeniu interwencji do allegro w tej sprawie z prośbą o usunięcie zamówień ze statystyk, otrzymałem odpowiedź że zwrócą się do przewoźnika Inpost celem wyjaśnienia problemu. Po 3 tygodniach Inpost raczył odpowiedzieć i udzielić bzdurną odpowiedź: "kurier był pod adresem ale nikogo nie zastał" jawne oszustwo, a allegro z pocałowaniem ręki uwierzyło przewoźnikowi a nie sprzedawcy. Paczki wysyłane są codziennie i cały czas jestem na miejscu aby wydać paczki kurierowi i tak było w tym przypadku. W ten sposób allegro bezprawnie i bezpodstawnie obniżyła moje oceny co skutkuje tym iż przestali pokazywać godziny szybkiej wysyłki dla kupujących jak i natychmiast spadła sprzedaż. Po wielokrotnych wyjaśnieniach allegro nie poprawiło ocen. allegro uważa się niby że nie jest stroną, ale niestety jest stroną i to ewidentną. pomoc allegro dla sprzedawcy jest zerowa w żadnym przypadku nie pomogą, allegro to królowie którym wszystko wolno i nie liczą się ze zdaniem sprzedawcy. Zaraz pewnie odezwie się admin w stylu "nie zgadzamy się z twoją opinią" więc jeśli macie taką informację zamieścić to lepiej nie piszcie nic. 

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@sklepRTVSAT przykro mi z powodu tej sytuacji i rozumiem, że nie jest to komfortowe, jednak tak jak napisaliśmy w sprawie nr 23443581 InPost poinformował nas, że zgodnie z informacją w systemie zlecenie nie zostało zrealizowane w dniu 17.05.2022r., ponieważ kurier nie zastał Cię pod wskazanym adresem. Jeśli nie zgadzasz się z tym, konieczne będzie złożenie reklamacji. Zproponowaliśmy, że możemy zrobić to w Twoim imieniu, ale potrzebujemy informacji (jakich podaliśmy w wyżej wymienionej sprawie). 
Wykluczenie zamówień z jakości sprzedaży będzie możliwe dopiero po potwierdzeniu przez przewoźnika, że opóźnienie wyniknęło z ich winy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Przecież przewoźnik Inpost już wydał wam kłamliwą decyzję że kurier był w ich teorii, a w praktyce go nie było. Uważacie że sprzedawca zamawia podjazd kuriera po paczki a potem znika z miejsca?? Czy jesteście poważni??? Reklamacja do przewoźnika, co to zmieni? Mam jawne dowody wraz z monitoringiem który potwierdza to że kuriera nie było pod moim lokalem po odbiór paczek, tylko w żywe oczy kłamie, a wy mu wierzycie. Nic dodać nic ująć.  

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Dodam jeszcze ze zamieszczając tutaj pierwszą wypowiedź podałem inny tytuł sprawy: "jak allegro oszukuje sprzedawców" z niewiadomych mi przyczyn zmieniliście samowolnie tytuł. To tak na marginesie. 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@la_nika Chciałbym zaproponować uogólnienie sprawy, bo mam wrażenie że problem dotyczy nie jednego zgłoszenia ale całej procedury obsługi takich zgłoszeń. Z naszych doświadczeń mamy identyczne zgłoszenia dla przesyłek Allegro One przesyłki nr ALE00001989AB89, ALE00001989AE86, ALE00001989B183, ALE00001989B67E, ALE00001990F31E :

2022-05-19, 16:08 - Przyjęliśmy zgłoszenie numer "23482705"

2022-05-19, 16:21 - Sprawę konsultuję z odpowiednim Zespołem w celu potwierdzenia, czy ...

2022-05-22, 01:04 - Na ten moment nadal oczekujemy na odpowiedź w tej sprawie.

2022-05-26, 10:44 - Zgłosiłam podane zamówienia z prośbą o wykluczenie do odpowiedniego zespołu.

2022-06-04 - Wyciąg z aktualnego raportu:

annas14firma_0-1654340861242.png

Czyli nadal nic nie zmieniono.

Od 2 tygodni mamy "Spełnialność godziny wysyłki tego samego dnia" dla metody Allegro poniżej 95%.  Nie jestem w stanie określić strat ale że one są to oczywiste.
Powód opóźnień jest też oczywisty, bo sam przekazywałem przesyłki w punkcie Kolportera i system rejestracji przyjęć nie działał. Obsługa punktu przyjęć nie mogła wezwać kuriera UPS.

Dlaczego przyjmując zgłoszeni Allegro zakłada, że kłamię?

Jeżeli wyjaśnienie ma trwać ponad 30 dni to zajmowanie się tą sprawą jest bez sensu. Zaniżenie oceny zniknie po 30 dniach. Nie można tego zrobić szybciej i skutecznie?

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Gdyby allegro nie było stronnicze, po wyjaśnieniu sytuacji przez sprzedawcę, zamówienia ze statystyk powinny natychmiast znikać powiedzmy w ciągu 2dni od zgłoszenia do allegro. Niestety ale allegro jest stronnicze i za wszystko bezpodstawnie oczernia sprzedawcę. Przewoźnik kłamie, a allegro trzyma się tego, bo w każdym przypadku uważa że to sprzedawca kłamie i jest winny sytuacji!!! 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma bardzo przepraszam za te trudności, napisałam w tej sprawie do zespołu, który zajmuje się wykluczaniem zamówień z jakości. Mam nadzieję, że to przyspieszy sprawę. Dam znać, gdy otrzymam potwierdzenie, że zamówienia zostały wykluczone. 
Oczywiście nikt nie zakłada kłamstwa, ale według procedury możemy wykluczyć zamówienia z jakości, dopiero, gdy otrzymamy potwierdzenie od przewoźnika, że opóźnienie wyniknęło z ich strony. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@la_nika a widziałaś kiedykolwiek, żeby złodziej sam się przyznał do tego że ukradł?Dlaczego czekacie na potwierdzenie od przewoźnika, że opóźnienie wynikło z jego winy (skoro z góry wiadomym jest, że takiego przyznania się nie będzie), a nie przyjmujecie do wiadomości twierdzenia sprzedawcy i od razu czynicie go winnym zaistniałej sytuacji? Nawet w sądzie jeżeli nie ma dowodów winy oskarżonego (w tym wypadku sprzedawcy), to sprawa rozpatrywana jest na jego korzyść.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sąd to sąd a tu króluje regulamin.

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

ART_FOTO dokładnie zgadzam się z tym. allegro obojętnie co by nie było to zachowuje się za sąd i bezpodstawnie karze sprzedawcę, potem aby wyjaśnić sprawę wymyślają jakieś dziwne akcje w stylu reklamacje itp. allegro nie jest sądem i nie ma prawa bezpodstawnie oczerniać i zaniżać oceny jak nie ma jawnych dowodów, tylko że o tym zapominają. Może warto by było założyć pozew zbiorowy przeciwko temu monopoliście? 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Dziękuję @la_nika ale bardziej przydała by się inicjatywą, która przyniesie rozwiązanie powstawania taki sytuacji a nie tylko załatwienia mojego mało znaczącego problemu.

Nieśmiało zapytam, czy wasi dostawcy usług mają obowiązek raportowanie awarii systemów niezbędnych do realizacji zobowiązań wynikających z kontraktów? Jak by tak było to 90% takich zgłoszeń mogło by być rozpatrywane bardzo szybko.

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Rozwiązanie tego tematu było by takie aby allegro przestało bezprawnie zaniżać oceny sprzedawcy za to że kurierowi nie chciało się odebrać paczek. Ta statystyka powinna być natychmiast usunięta!! Zdarza się to wielokrotnie gdzie kurierzy nie odbierają paczek bo standardowo bardzo mocno się spieszą do domu, i za to winę obarczają sprzedawcę. allegro nie ma prawa też ingerować w opis aukcji, jeśli sprzedawca podaje że wysyła zamówienia do określonej godziny w danym dniu to taka informacja musi być pokazywana cały czas przy aukcjach, a nie od widzimisie allegro i przewoźnika który kłamie w żywe oczy dla własnych potrzeb. Dlaczego więc sprzedawca jest karany za przewoźnika??? moderator wytłumacz mi to jak i innym sprzedającym.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Podpisz umowę z InPost - będziesz mieć stałe podjazdy codziennie. Ale to teoretycznie. Kurierzy w Inpost maja bardzo duża rotację, co chwile się zmieniają. Teraz ma sprawnego kuriera, nawet zbytt sprawnego, gdyż w poniedziałki potrafi przyjechać nawet przed 10:00. Nie wyrobie się z przesyłkami zamówionymi przez "weekend". Ale miałem tez przypadki, gdy zatrudniali "nowych" i ci przyjeżdżali po godz. 17:00, gdy sklep jest już zamknięty, lub całkowicie ignorowali punkt odbioru - nie wyrabiali się na swojej trasie.

 

oznacz moderatorów

qtop-pl
#9 Pomysłodawca#

Witam

Podłączę się w temacie. Zamówiłem podjazd kuriera InPost przez allegro oddzielnie dla dwóch przesyłek przed godz. 11:00, kurier nie podjechał, potem sprawdziłem maila i nie dostałem potwierdzenia zamówienia podjazdu. próbowałem zamawiać podjazd jeszcze raz, ale dostawałem informację że podjazd zgłoszony. Jeden nr. zgłoszeń z zamówionych przesyłek, tam jest zaznaczone że podjazd zamówiony: 2005605048.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@qtop-pl Podaj proszę numery zamówień, o które chodzi.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

qtop-pl
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@qtop-pl Otrzymałam informację, że kurier ostatecznie odebrał paczki dzień po wyznaczonym przez Ciebie terminie. Wyjaśniamy tę sprawę z InPostem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

qtop-pl
#9 Pomysłodawca#

Sam zadzwoniłem do kuriera i dostarczyłem mu przesyłki. Nadal nie miał zleceń odbioru.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma wracam z odpowiedzią. Przykro mi, ale zamówienia nie zostaną wykluczone, ponieważ stanowią mniej, niż 1% Twoich zamówień, dlatego problemy z przewoźnikiem nie wpłyną na Twoją jakość sprzedaży. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

 MODERATOR ZADAŁEM TOBIE PYTANIE WIĘC Z ŁASKI SWOJEJ UDZIEL ODPOWIEDZI! 

oznacz moderatorów