anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kwota dopłaty

thu_pl
#8 Zapaleniec#

Wpisując kwotę dopłaty np 2,5 pojawia się komunikat o błędzie.

Dopiero kwota 2.5 jest poprawna.

Na potwierdzeniu e-mail widnieje już 2,5 zł, a nie 2.5 zł.

Prawidłowo powinien być "przecinek", a nie "kropka".

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

annas14-firma
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Trochę się zeszło. Rozumiem, że były Święta, ale może już ktoś tym się zajmie. Paru klientów mi nie dopłaciło za ponowną wysyłkę, a nie mam jak potwierdzić, że tak prośba została do nich skierowana.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Bardzo Cię przepraszam, że musiałeś czekać na moją odpowiedź. Sprawdzamy już co się wydarzyło we wskazanych przez Ciebie zamówieniach. Jak tylko będę miała więcej informacji w Twojej sprawie, od razu wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Mam już informacje w Twojej sprawie: 

1. Jeśli chodzi o zamówienie, w którym kilka razy wysyłałeś prośbę o dopłatę, to niestety nie mamy możliwości, abysprawdzić tę sytuację, ponieważ zamówienie było złożone w lutym. Szczegóły dotyczące opłat w ofertach możemy sprawdzić do 30 dni wstecz, więc jeśli masz jakiś inny przykład, podeślij mi go proszę. 

2. Jeśli chodzi o zamówienie numer 63c507e0-8d4c-11eb-8b7f-f5a8cfa80738 to powiadomienie w tej sprawie wysłaliśmy do Ciebie 28.03., więc sprawdź proszę ponownie wszystkie foldery w swojej skrzynce pocztowej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Dziękuję za informacje. Nie mam podstaw by sądzić, że nie starasz się odpowiadać z najlepszą starannością, ale mam nadzieję, że rozumiesz moje rozczarowanie.

Nie chodzi przecież o te konkretne przypadki, ale o dążenie do znalezienie rozwiązań pozwalających nam wszystkim lepiej pracować.

Sytuacja taka, że jako użytkownicy systemu nie jesteśmy w stanie potwierdzić istotnego zdarzenia (w tym przypadku wystąpienie z prośbą o dopłatę) jest błędem. Chciałbym w pierwszej kolejności ustalić gdzie jest ten błąd. Jeżeli system nie rejestruje takiego zdarzenia to nie ma możliwości potwierdzenia. Jeżeli jest generowane potwierdzenie, to kto je może odbierać i po spełnieniu jakich warunków. Itd. ... Może okazać się że to ja robię błąd i nie mam tego co by mi ułatwiło pracę.

Nie oczekuję odpowiedzi "sprawdź proszę ponownie wszystkie foldery w swojej skrzynce pocztowej" bo to zrobiłem przed zadaniem pytania. Ostatnia wiadomość zawierająca frazę ".. nowa wpłata od .." jest z lipca 2016 roku. Od zawsze musimy sprawdzać czy klient już zrobił dopłatę szukając w historii wpłat.

Oczekuję odpowiedzi: wiadomości takie są wysyłane pod warunkiem że ... 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Wracam do tematu, bo dziś znowu zgłosiłem prośbę o dopłatę do ponownej wysyłki i jak zwykle nie mam żadnego potwierdzenia. Ani czy wysłano, ani czy ne wysłano.

Chodzi o zamówienie:  28e99c01-a131-11eb-98b7-e7156f4515c9

Proszę o potwierdzenie stanu.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Nie do końca się zrozumieliśmy, więc już tłumaczę. Wiadomość mailową z potwierdzeniem dopłaty, którą pokazywałam Ci w tym wpisie otrzymujesz dopiero, gdy Kupujący rzeczywiście dokona takiej dopłaty. Nie wysyłamy potwierdzenia dla Sprzedającego w chwili wysłania takiej prośby. W sytuacji gdy ją wyklikasz jako Sprzedający, tylko Kupujący otrzyma maila z taką informacją. Samej informacji typu "Zleciłeś Klientowi prośbę o dopłatę w wysokości x zł" nie dostaniesz. 

Natomiast sprawdziliśmy dokładnie zamówienie, które wskazałeś i wszystko jest w porządku. Kupujący otrzymał od nas wiadomość mailową z powiadomieniem dotyczącym wysłanej przez Ciebie prośby o dopłatę 24.03.2021 o godz. 16:27.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Dziękuję za informację. Jest ona właśnie tym, co generowane automatycznie,, np tu:

annas14-firma_0-1619441217009.png

byłoby bardzo wygodne. Takiej informacji nie ma nigdzie, wiec trzeba to pamiętać. Nie musi być email, ale zmiana statusu lub flaga na informacji o płatności.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Wracam do tematu, bo znowu jesteśmy bezradni nie mając potwierdzenia, że zgłosiliśmy wniosek o dopłatę. Sprawa jest w trakcie dyskusji założonej przez kupującego do zamówienia bc5f0951-fa98-11eb-b8a2-6da5140aae6e

Kupujący zgłaszał dwukrotnie, że nie otrzymał przesyłki (zwykły list Poczty Polskiej) a w efekcie trzymał  trzy przesyłki płacąc raz. Bez żadnych sugestii zadeklarował chęć zatrzymania dwóch sztuk oraz zwrotu jednego.

Zgłosiliśmy dopłatę jak na załączonym zrzucie:  

annas14firma_0-1631215048354.png

No i czekamy.

Na przypomnienie po kilku dniach kupujący: " .... ja tego nie widzę. Proszę wysłać mi ponowie"

My też bo nie ma żadnego potwierdzenia, a ponoć nie można złożyć ponownie. Dziś złożyłem ponownie dwa razy. Oczywiście brak jakiegokolwiek potwierdzenia.

Przepuszczam, że lada dzień kupujący się zirytuje i stwierdzi że dyskusja nie została rozwiązana.

@_HolaOla_ Czy możesz zdradzić dlaczego nie chcecie udostępnić potwierdzenia złożenia wniosku o dopłatę? Mamy to robić poza Allegro? To dla nas kłopot, ale taką polityką skłaniacie sprzedających do działań niezgodnych z własnym regulaminem.  

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Ola przekazała Twoją sugestię do zespołu pracującego przy tej funkcji i być może takie powiadomienie zostanie wprowadzone, jednak nie mogę niczego obiecać. Natomiast w tej sytuacji możesz poprosić kupującą, aby samodzielnie dopłaciła wskazaną przez Ciebie kwotę (15 zł). Zrobi to (tylko nie w aplikacji mobilnej) w zakładce Moje zakupy po wejściu w szczegóły zakupy > rozwiń szczegóły zakupu, tak jak widać na zrzucie poniżej:

la_nika_0-1631260170625.png

 

   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@la_nika Dziękuję za podpowiedź, spróbujemy opisać klientom sposób dojście do dopłaty. 

oznacz moderatorów

PRZESZUKAJ_NET
#10 Popularyzator#

Witam serdecznie,

Czy istnieje możliwość otrzymywania powiadomień o dopłatach do zamówienia? Nie znalazłem takiej opcji w ustawieniach powiadomień, a przydałaby się. 

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@PRZESZUKAJ_NET Zgłoś swój pomysł, jest taka możliwość.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@PRZESZUKAJ_NET Kiedy klient wykona dopłatę przez Allegro Finanse, taka wiadomość powinna do Ciebie trafić. Nie otrzymałeś powiadomienia?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Problem był już zgłaszany i wyjaśniany tu.

Ja nadal nie otrzymuję wiadomości o wykonanej dopłacie i nie uzyskałem informacji co mam zrobić aby je otrzymywać.

oznacz moderatorów